36
Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година Припрема за тематски дан у неподељеном одељењу Тема : ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА Установа и одељење Основна школа Рада Шубакић , Гружа, издвојено одељење у Лесковцу Учитељ Наташа Белић Стручни сарадник Маријана Плећаш Време реализације Уторак 10. фебруар 2015. године Разред Први разред Други разред Трећи разред Четврти разред Предмети: Српски језик Математика Час одељењског старешине Креативна радионица Српски језик Математика Час одељењског старешине Креативна радионица Српски језик Математика Час одељењског старешине Креативна радионица Српски језик Математика Час одељењског старешине Креативна радионица Називи наставних јединица и тип часа Српски језик : 100. Читање и разумевање прочитаног, Утврђивање Српски језик : 100. Читање и разумевање прочитаног, Утврђивање Српски језик : 100. Читање и разумевање прочитаног, Утврђивање Српски језик : 100. Читање и разумевање прочитаног, Утврђивање Математика : 100. Сабирање и Математика : 100. Множење 0, 1, 2, Математика : 100. Множење и дељење Математика : 100. Множење и

natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

  • Upload
    others

  • View
    20

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Припрема за тематски дан у неподељеном одељењу

Тема : ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

Установа и одељење

Основна школа Рада Шубакић , Гружа, издвојено одељење у Лесковцу

Учитељ Наташа БелићСтручни сарадник

Маријана Плећаш

Време реализације

Уторак 10. фебруар 2015. године

Разред Први разред Други разред Трећи разред Четврти разредПредмети: Српски језик

МатематикаЧас одељењског

старешинеКреативна радионица

Српски језикМатематика

Час одељењскогстарешине

Креативна радионица

Српски језикМатематика

Час одељењскогстарешине

Креативна радионица

Српски језикМатематика

Час одељењскогстарешине

Креативна радионица

Називинаставних јединица и тип часа

Српски језик :

100. Читање и разумевање прочитаног,Утврђивање

Српски језик :

100. Читање и разумевање прочитаног,Утврђивање

Српски језик :

100. Читање и разумевање прочитаног,Утврђивање

Српски језик :

100. Читање и разумевање прочитаног,Утврђивање

Математика :

100. Сабирање и одузимање до 10, текстуални задаци, Утврђивање

Математика :

100. Множење 0, 1, 2, 3, 4, 5 и 10,Утврђивање

Математика :

100. Множење и дељење до 1000,Утврђивање

Математика :

100. Множење и дељење ,Утврђивање

Час одељењскогстарешине:21.Здрави стилови живота, правилна исхрана

Час одељењског старешине:

Час одељењског старешине:

Час одељењског старешине:

Page 2: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

21.Здрави стилови живота, правилна исхрана

21.Здрави стилови живота, правилна исхрана

21.Здрави стилови живота, правилна исхрана

Креативна радионица

21.Здрава исхрана,

недељни јеловник

Креативна радионица

21.Здрава исхрана, недељни јеловник

Креативна радионица

21.Здрава исхрана, недељни јеловник

Креативна радионица

21.Здрава исхрана, недељни јеловник

Облици рада Групни, индивидуални,рад у пару, фронтални

Методе рада Текстуална, метода писаних радова, метода практичних радова, кооперативна, разговор, усмено излагање, практиковање

Циљеви дана:

..........................Задаци дана:

ЦИЉ : Обрада нових садржаја о здравој храни и њеном чувању кроз хоризонталну и вертикалну повезаност

градива из различитих предмета а све кроз активан рад ученика и интеракцију учитељ – ученик.

.................................................................................................................................................................................................

ОБРАЗОВИ: - повезивање претходних знања и искустава са новим садржајима,- савладавање новог градива о здравој исхрани,- долажење до нових сазнања и усвајање тих сазнања

ВАСПИТНИ:

- развијање одговорности према себи и свом здрављу- развијање одговорности за заштиту животне средине како би се сачувала здрава храна

ФУНКЦИОНАЛНИ:- усвајање здравих животних навика и здравог стила живота,- брига за сопствено здравље,- чување здравља,- читање литературе у којој ће учити о здравој исхрани

Наставна Текстуална: наставни листићи са задацима, прикупљени материјал, прилози

Page 3: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

средства Визуелна: Папир за паноПомоћно –техничка: лап-топ, пројектор

Активности ученика

Читају, анализирају, дају одговоре, тумаче, објашњавају, пишу, рачунају, повезују, попуњавају, прате, договарају се, истражују, уочавају, рамишљају, цртају, сишљају, записују, креирају, исражују,слушају, практикују, примењују, траже, лепе, формирају, ображлажу, објашњавају, бирају...

Активности наставника

Задаје, дели листиће, даје упутства , помаже, објашњава, прати, слуша, пита, наводи, повезује, води, слуша, награђује, даје похвале, прати, води …

Интеграција

Корелација

Српски језик , Математика, Час одељењског старешине, Креативна радионица

Природа и друштво, Свет око нас, Ликовна култура

Ток дана УВОДНИ ДЕО :Мотивациона активност: Емоционална, пскихичка припрема за рад.Уводна активност кроз коју ће се доћи до циља дана.

1. ПРИЛОГ

Опис активности: Слика је подељена на низ од 16поља. Поља су обележена бројевима. Ученици( појединачно) бирају број. Сваки број има своје питање. Ако тачно одговоре на питања откривам поље које скрива број. Након сваког одговора питаћу :“ Можеш ли да кажеш шта се крије иза ?“Напомена:-Ако тачно не одговори на питање прелазим на следећег ученика;-Игра се прекида кад се открије садржај скривене слике , а не када се одговори на сва питања;- Сва питања су на тему здраве исхранеОткривањем тајне слике, деца ће открити тему дана,, Здрава исхрана,,

Мождана олуја : Здрава исхрана? ( идеје и знања)Записујем идеје на панаоу на табли.

Разговор о :-Слици,-Питањима и-Идејама о здравој исхрани

Page 4: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

1. Час : СРПСКИ ЈЕЗИКОдељењско , штафетно, читање приче у стиховима аутора Симеуна Мринковића ,, Мишко Нећејед,,

1. слајд: 2. слајд: 3.слајд :

4. Слајд: 5. Слајд 6.Слајд:

7. Слајд: 8. Слајд: 9. Слајд:

Page 5: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

10.Слајд 11.Слајд 12.Слајд

13.Слајд: 14.Слајд 15.Слајд

16.Слајд: 17.Слајд: 18.Слајд:

Разговор о утисцима .Избор најбољег читача уз помоћ истакнуте чек листе на табли.

2. ПРИЛОГСваки ученик бира најчитача уз образложење избора , помоћу чек листе.

Page 6: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Дечији избор евидентирам у формираној табелиПобедник је читач са највише плусића.

3. ПРИЛОГПодела листића по разредима .Давање упустава за рад .Прегледање радова и давање повратне информације:Скале процене

За први ученике разредаДо 6 тачних одговора – више се потруди следећи пут, слушај и памти прочитаноДо 8 тачних одговора – можеш и боље, размисли пре него што даш одговорДо 10 тачних одговора – добро је, још мало пажљивије одговарај на питањаСви тачни одговори – изврсно, добијаш цветић.

За ученика другог разреда:До 6 тачних одговора – довољан 2, више се потрудиДо 8 тачних одговора – добар 3, можеш ти и бољеДо 10 тачних одговора – врло добар 4Сви тачни одговори – одличан 5

За ученике трећег и четвртог разреда:До 7 тачних одговора – довољан 2, више се потрудиДо 10 тачних одговора – добар 3, можеш ти и бољеДо 13 тачних одговора – врло добар 4Сви тачни одговори – одличан 5

Оцењивање ученика ( уз помоћ скала процене на ученичким листићима )Задавање домаћег задатка: Илструј __________( Радоједа, Хоћеједа, Многоједа ….)Ученици са грешкама: Да исправе грешке.Лепљење листића у свеске.

2. Час : МАТЕМАТИКА- Упознавање са начином рада- Подела наставних листова4. ПРИЛОГ- Рад на задацима на наставном листићу.

Page 7: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Повратна информацијаОцењивање ученика помоћу скала процене ( на листићу у прилогу)Задавање домаћег задатка.Ученици са грешкама: Да исправе грешке.Лепљење листића у свеске.

3.Час: ЧАС ОДЕЉЕЊСКОГ СТАРЕШИНЕИновативни техника рада: ДВОСТРУКО ВОЂЕНИ ДНЕВНИКАктивности у пару ( парови формирани по критеријуму млађи и старији ученик )Ток часа:Евокација: Шта смо до сада сазнали о здравој исхрани?Разумевање значења : Техника кроз коју ученици у пару на једној половини листа бележе делове текста који су оставили најјачи утисак на њих, а на другој половини свој коментар о изабраном делу текста. Следи дискусија у великој групи. Парови читају своја запажања и коментаре. Следи вођена дискусија помоћу питања :Шта ћете запамтити из прочитаног ?О чему сте размишљали док сте читали?На која питања нисте добили одговор?Шта бисте променили ?

5.ПРИЛОГРезултат дискусије су мапе ума, које представљају резиме рада.

4.Час : КРЕАТИВНА РАДИОНИЦАДеца су имала за домаћи за изрежу сличице хране и пића.Повезујемо научено из предходног дела дана: Развставају сличице на здраву и нездраву храну.Дискусија:Здраво – зашто ?Нездраво – зашто?Презентација: Пирамида здраве исхране

Page 8: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

1. 2. 3.

4. 5. 6.

7. 8. 9.

Page 9: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

10. 11. Разговор о садржају презентације.Превентивне мере: БОЉЕ СПРЕЧИТИ НЕГО ЛЕЧИТИ.Објашњавам значење речи : МЕНИ и РЕСТОРАН.Задатак Деца да замисле да раде у ресторану здраве хране. Направе предлог мениа за недељу дана придржавајући се наученог о правилној, здравој исхрани.Прављење недељног менија.Читање јеловника и дискусија.

ЗАВРШНИ ДЕО ДАНА- Евалуација тематског дана7. ПРИЛОГ

Евалуација

Реализацију тематског дана пратила : ______________________________________________

10. фебрауар 2015. године

У издвојеном одељењу у Лесковцу

Учитељица : Наташа БЕЛИЋ

Page 10: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

1. ПРИЛОГ

Page 11: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

2. ПРИЛОГ : Изаберите најбољег читача

1.Супротно: Није гладан него ______

2.Пера Ждера воли да једе ____

3.Попај обожава да једе ____

4.Без коре уђе, с кором изађе.

5.Жуманце је бјело или бело.

6. Поређење:Бео као _____

7.Производе пчеле, медина посластица.

8. Поређење:Ћути к'о ____ у води.

9.Омиљена храна Душка Дугоушка

10. Поређење:Жут к'о ______

11.Оклизнути се на кору од ____

12. Поређење:Румен као _______

13.Једна глава а стотину капа.

14.Лековити, топли напитак.

15.Може бити кравље, козије, овчије…

16.Ишли смо у Африку да садимо …

Page 12: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Стефан Станојевић

Ангелина Јокићевић

ФилипНиколић

Димитрије Станојевић

Магдалена Јокићевић

Јована Миладиновић

Теодора Станојевић

Лука Благојевић

3. ПРИЛОГ: Листићи за Српски језик

Техника читања- Брзина- Број грешака- Гласно- Јасно- Разумљиво- Изражајно

Page 13: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

ПРВИ И ДРУГИ РАЗРЕДТематски дан: ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

1.Како се зове дечак из приче? ________________

2.На молбе родитеља, баке,деке, како је одговарао? Заокружи тачан одговор.

Ево, сад ћу!

Нећу ! Хвала, не могу!

Већ сам урадио!

Готово!

3. Који је његов надимак? _________________

4.Зашто је добио тај надимак ? ________________

5.Ко је побегао од дечака? ____________, _____________, ____________, ______________

6. Одбегла храна како је назвала дечака? Заокружи тачан одговор.

Безобразник Плачко Маза Добрица Мирко

7.Какво је Мишково тело било? Заокружи тачан одговор.Јако, снажно,мишићаво

Слабо, ситно,мршаво

Црвено, здраво, крупно

8. Шта му је мама дала кад је затражио храну ? ____________9. Кућни ред у исхрани значи? Заокружи тачан одговор.Сваког дана –иста храна

Једемо кад стигнемо и шта хоћемо

Грицкалице по цео дан

Једемо само ручак

Сваки оброк – исто време

10. Нацртај Мишка Нећеједа !

11. Мишко на крају приче је, какав :

___________, ______________, ___________, ______________

12. Песник ти каже на крају да би био ред да Мишко добије други надимак. Дај нов надимак Мишку.( ако имаш идеја, можеш да му даш више надимака)

______________, _______________, _________________

За домаћи : нацртај здравог, снажног, доброг Мишка.

Page 14: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

ТРЕЋИ И ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Тематски дан: ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

1.Како се зове текст који сте читали ?2. Ко је написао текст ?3. Како је написана прича?4. Како се зове главни лик приче ?5. Ко су споредни ликови приче?6.Када се дешава радња приче?7. Где се одвија радња приче?8. Прича има два дела,У првом делу ____________________________________________У другом делу ___________________________________________

9. Какав је дечак у првом делу ( особине)________________ зато што _______________________________________________ зато што _______________________________________________ зато што _______________________________________________ зато што _______________________________

Илуструј Нећеједа

10. Какав је дечак у другом делу приче( особине)________________ зато што _______________________________________________ зато што _______________________________________________ зато што _______________________________Илуструј новог Мишка

11. Које властите именице си уочио у тексту:

_____________, ___________, ______________

12. Које заједничке именице си уочио у тексту :

_________, __________, _________, __________, ____________

13. Наброј неке глаголе из текста :

__________, ___________, ____________, ____________

14. Напиши придеве који:

Описују Мишка : ______________________________________

Казују чији је Мишко : __________________________________

15. Дај Мишку три нова надимка, јер то тражи писац на крају текста.____________________, _______________, ___________________

Page 15: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

4. ПРИЛОГ : Листићи за Математику

ПРВИ РАЗРЕДТематски дан: ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

Инструкције за рад: Радићеш текстуалне задатке. Значи, речи треба да замениш бројевима и знацима. Пажљиво читај. Сваки задатак провери.

1. Марко је купио 10 јаја мами за торту. Мама је потрошила 7 јаја. Колико је јаја остало ?

Рачунамо : ________________ Одговор: __________________________________________

2. Милан је појео 5 јабука, 2 крушке и 3 јагоде. Колико је воћки појео Милан?

Рачунамо : ________________Одговор: ___________________________________________

3. Деда је понео на пијац 10 џакова кромпира. Продао је пет џакова. Колико је џакова деда вратио кући?

Рачунамо : ________________Одговор: ___________________________________________

4. Бака је купила 7 краставаца. Нена је појела неколико. Остала су 4 краставца. Колико је појела Нена ?Рачунамо : ________________Одговор: ___________________________________________

5. Обој плаво трећу и последњу јагоду.

6. Нацртај :- ЈАБУКУ у 1.реду, колони E;- ШАРГАРЕПУ у колони Ф, реду 5.- ЛУК у 3. Реду, колони А- КРОМПИР у колони Б, реду 2.

7. Марко је имао 10 динара. Купио је сладолед за 5 динара и жваку за 3 динара. Колико је динара остало Марку?

Рачунамо : ________________Одговор: ___________________________________________

Повратна информација и скала процене:До 3 тачна задатка – више се потруди следећи путДо 5 тачних задатака – можеш и боље, пажљиво читај задаткеДо 6 тачних задатака – браво, још мало труда и добијаш цветићСви тачни – браво, заслужио си цветић

А Б Ф Е

1.

2.

3.

4.

5.

Page 16: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

ДРУГИ РАЗРЕД

Тематски дан: ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

1. Бака је направила 5 пута по 3 тегле џема од јагода. Колико тегли џема има бака?

Рачунамо : ________________

Одговор: ___________________________________________

2. Деда има 8 крава на ливади. Колико је укупно ногу ?

Рачунамо : ________________

Одговор: ___________________________________________

3. Мама је купила 6 кутија по 10 јаја. Колико јаја је купиламама?

Рачунамо : ________________

Одговор: ___________________________________________

4. Гости су појели 5 кугли сладоледа од ваниле, 3 пута више кугли од чоколаде, за 2 више кугли од јагоде.

Ванила _____ чоколада ________ јагода __________

Укупно поједено кугли ___________________________________

5. На сваком од 6 тањира било је по 5 палачинки. Милена је појела 10 палачинки. Колико је палачинки остало на тањиру?

Рачунамо : _____________________________Одговор: ___________________________________________

6. Из једне флаше сока можеш налити 5 чаша. Колико чаша је попијено ако је потрошено 5 флаша ?

Рачунамо : _____________________________

Одговор: ___________________________________________

7. За воћну салату је потрошено 3 јабуке и 5 крушака. Свака воћка је пресечена 6 пута. Колико комадића је било у чинији?

Рачунамо : _____________________________

Одговор: ___________________________________________

Повратна информација и скала процене:

Ни један тачан - вежбајДо три тачна задатка – више се труди следећи пут, довољан 2До 5 тачних задатака – можеш и боље, добар 3До 6 тачних задатака – браво, врло добар 4Сви тачни – изврсно, одличан 5

ТРЕЋИ РАЗРЕД

Тематски дан: ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВА ИСХРАНА

1. Милош је набрао 280 крушака. Урош 365 крушака. А Горан 3 пута више од Милоша. Колико су крушака имали заједно?

5. Ивана је читав дан брала јагоде.Пре подне је убрала 256 јагода, а поподне 478. Дала је Милици 129, Јели 111, Сари 201 јагоду. Колико је њој остало?

Page 17: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

5. ПРИЛОГ: Час одељењског старешине

Задатак: Прочитајте текст. Попуните табелу. С леве стране пишете одломке из текста који вам се чине важни. На десној страни пишете своје коменрате.

ДВОСТРУКО ВОЂЕНИ ДНЕВНИКОдломци из текста Коментари

Page 18: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

ЗДРАВО ЈЕЛО, ЗДРАВО ТЕЛО– ЗДРАВА ИСХРАНА

Правилна исхрана је начин, пут којим се у организам уносе материје потребне за раст, развој, да будемо здрави, отпорни на болести …

Здрава исхрана значи : Јести што једноставније и разноврсније; Не мешати намернице различитог састава; Јести у умереним количинама; Јести не пребрзо и не халапљиво; Пазити да храна не буде ни сувише хладна,

ни сувише врућа, преслана, преслатка, прекисела, презачињена…

Правилна исхрана :

Осигурава унос витамина, минерала, воде и калорија. Храну чине састојци, које делимо на :

1. Угљени хидрати

2. Беланчевине

3. Минерали

4. Масти

5. Витамини

6. Биљна влакна

Пирамида исхране је слика која нам говори у којој колчини треба јести намернице током дана.

За здравље је битно и да смо физички активни(спорт, шетње, вожња бицикла, пливање … ).

Када и шта једемо ?Дневни унос хране треба поделити у 5 оброка

Page 19: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

3 главна : доручак, ручак, вечера2 ужинеСледећим распоредом :Доручак, ужина, ручак, ужина, вечера

Исхрану треба прилагодити и годишњим добима:

Зима – калорична храна која даје енергију којом се тело бори против хладноће;Пролеће – храна богата минералима и витаминима ;Лето – храна пуна течности, мање калорија ;Јесен – храна пуна витамина Ц , за борбу са вирусима и прехладама.

Page 20: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

6.ПРИЛОГ: Креативна радионица

Много сте научили о здравој исхрани. Сада ћете заједно да направите предлог мениа за недељу дана. Док будете радили пазите на избор намерница и доба дана и оброк у току дана.

Дан /Предлог Доручак Прва ужина Ручак Друга ужина Вечера

Понедељак

Page 21: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Много сте научили о здравој исхрани. Сада ћете заједно да направите предлог мениа за недељу дана. Док будете радили пазите на избор намерница и доба дана, и оброк у току дана.

Дан /Предлог Доручак Прва ужина Ручак Друга ужина Вечера

Уторак

Page 22: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Много сте научили о здравој исхрани. Сада ћете заједно да направите предлог мениа за недељу дана. Док будете радили пазите на избор намерница и доба дана, и оброк у току дана.

Дан /Предлог Доручак Прва ужина Ручак Друга ужина Вечера

Среда

Page 23: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Много сте научили о здравој исхрани. Сада ћете заједно да направите предлог мениа за недељу дана. Док будете радили пазите на избор намерница и доба дана, и оброк у току дана.

Дан /Предлог Доручак Прва ужина Ручак Друга ужина Вечера

Четвртак

Page 24: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Много сте научили о здравој исхрани. Сада ћете заједно да направите предлог мениа за недељу дана. Док будете радили пазите на избор намерница и доба дана, и оброк у току дана.

Дан /Предлог Доручак Прва ужина Ручак Друга ужина Вечера

Петак

Page 25: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

7.ПРИЛОГ: Евалуациони листићи

ЗАОКРУЖИ ДА ИЛИ НЕ АКО СЕ СЛАЖЕШ /НЕ СЛАЖЕШ СА ТВРДЊОМ О ТЕМАТСКОМ ДАНУ.

1. ДОПАДА ЛИ ТИ СЕ ОВАКАВ НАЧИН РАДА.

ДА НЕ

2. ЗАШТО? _________________________________________________________________________________________________________________

1. НАУЧИО САМ: _____________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

4. ЗАОКРУЖИ ОЦЕНУ КОЈОМ БИ ОЦЕНИО ТЕМАТСКИ ДАН:

12

34

5

Page 26: natasabelic.files.wordpress.com€¦ · Web viewОсновна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година

Основна школа „Рада Шубакић“, издвојено одељење Лесковац школска 2014/2015.година