Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

Page 1: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450
Page 2: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:12 - 19. januar 2014. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Aukcija:19. januar 2014. godine. Vreme: 19hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:12 - 19. January 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Auction sale:19. January 2014. (7p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Page 3: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

1. Kristalna Biedermeier čašaXIX vek. Visina: 12 cm. € 50

2. Par rukom oslikanih čašaVisina: 20 cm. (2 kom.) € 50

3. Staklena vaza u JugendstiluNemačka, Poschinger, Frauenau. Visina: 26 cm. € 100

4. Meissen vazaPorcelan. Rukom oslikana. Visina: 21 cm. € 505. SupijeraNemačka, kraj XIX veka. Villeroy & Bosh, Dresden.Visina: 26 cm, prečnik: 30 cm. € 50

6. Meissen doza za šećer i dve posudeZwiebel Muster. Porcelan oslikan rukom. Visina doze: 6,5 cm. € 50 ( 3 kom.)

7. Meissen korpica za slatkišeNemačka. Porcelan, rukom oslikan. Prečnik: 18 cm. € 50

8. Herend činija sa poklopcemMađarska. Rukom oslikan porcelan. Visina: 13,5 cm. € 75

9. Muzicirajući parPorcelan. Nemačka. Kraj XIX veka. Passau. Dressel, Krister & Co. € 50

10. Herend figura nage devojkeMađarska. Porcelan. Visina: 37 cm. € 100

11. Porcelanska figura devojkeMađarska. Visina: 22 cm. € 65

13. Srebrna tacnaČehoslovačka. Oko 1930. Težina: 425 gr.Dimenzije: 35 x 15 cm. € 175

14. Posuda sa poklopcemChristofle,Francuska. Posrebreno. Visina: 12 cm. € 50

15. Biedermeier srebrna tacna Nemačka. XIX vek. Težina: 100 gr. Dimenzije: 25 x 15 cm. € 50

16. Srebrna činijaHolandija. 4 žiga. Težina: 100gr. Dužina: 13 cm. € 50

12. Oslikane keramičke pločiceDelft, Holandija, oko 1700. Dimenzije: 26 x 26 cm. € 300 (4 kom.)

17. Štap sa srebrnom drškomAustrougarska. Žig: Diana. Dužina: 86 cm. € 50

6 7 8

13 14

15 16

Page 4: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

18. Srebrni servis za kafuAustrija. Kraj XIX veka. Prečnik poslužavnika: 50 cm. Ukupno: 1800 gr. € 900 (5 delova)

19. Art Deco ram za fotografijuPosrebren. Oko 1925. Dimenzije: 32 x 23 cm. € 65

20. Art Deco lampasa figurom balerine. Oko 1900. Visina: 40 cm. € 325

21. Art Deco zlatni džepni sat Vacheron & Constantin. Švajcarska. Zlato: 18 karata. Oko 1930. Prečnik: 48 cm.Proizveden za trgovinu Milana T. Stefanovitch-a. € 1.600

22. Stoni satNemačka, od 1930. Lauffer. Zvoni na četvrt, pola i pun sat sa Westminster melodijom. Dimenzije: 49 x 21,5 cm. € 200

23. Zidni pozlaćeni satBarokni stil. Otkucava na pola i pun sat. Visina: 70 cm. € 200

24. Pozlaćeno ogledalo u Empire stiluBrušeno staklo. Visina: 91 cm. € 250

25. Pozlaćeno ogledaloBrušene ivice. Visina: 106 cm. € 225

Page 5: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

26. Prsten Safiri (2.3 ct). Topaz. Srebro. € 250

27. PrstenRubini (1.4 ct). Topaz. Srebro. € 275

28. MinđušeTanzaniti (1.15 ct). Dijamanti. Srebro. € 375

29. Secesijski broš sa brilijantimaAustrougarska. Oko 1900. Stari šlif, 30 brilijanata cca 2.3 ct. Srebro i zlato.Dužina: 4.5 cm. € 1.300

30. Ovalni stočićXIX vek. Drvo-furnir. Dimenzije: 80 x 55 x 45 cm. € 150

31. NetišBiedermeier. Dimenzije: 78 x 61 x 45 cm. € 200

32. Mapa južne EvropeMatthaeo Seutter (1647-1756)Početak XVIII veka, 54 x 60 cm. € 400

33. RelikvijarRusija. XIX vek.Bronza.Visina: 40 cm. € 300

34. Ikona Vavedenje BogorodičinoLevantinski barok (Grčka-Makedonija). Ulje na dasci, prva polovina XVIII veka. Dimenzije: 35 x 26 cm. (ošt. plamenom kandila) € 350

26 27

Page 6: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

35. STOJAN ARALICA (1883-1980)Oborena korpa s ružamaAkvarel na hartiji, 11 x 20 cm. Sign. € 300

36. DANICA ANTIĆ (1916-1989)Stari Beograd u krošnjiUlje na platnu, 100 x 70 cm. Oko 1965. Sign. € 150037. MILOŠ BABIĆ (1904-1968)

Petao na drvetuPastel, 70 x 50 cm. 1949. Sign. € 225

38. DANICA BASTA (1951)KompozicijaUlje na platnu, 36 x 42 cm. 1977. Sign. € 200

39. DANICA BASTABez nazivaAkril na platnu, 80 x 100 cm. 1994. Sign. € 850

Page 7: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

40. DORU BOSIOK (1950)Dama sa šeširomLitografija u boji dorađena pozlatom, 33 x 28 cm. Oko 1985. Sign. € 450

41. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)Portret muškarcaUlje na platnu, 45 x 36 cm. 1986. Sign. € 150

42. KOSTA BRADIĆ (1927)KompozicijaUlje na šperu, 30 x 34 cm. 1995. Sign. € 400

43. KOSTA BRADIĆMrtva prirodaUlje na lesonitu, 31 x 38 cm. 2000. Sign. € 350

Page 8: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

44. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Šuma pod mesečinomUlje na lesonitu, 26 x 42,5 cm. Oko 1965. € 225

45. SLAVA BOGOJEVIĆSviračUlje na kartonu, 66 x 46 cm. 1957. Sign. € 1100

46. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)VagaGrafika, A.O. 28 x 23 cm. 1992. Sign. € 100

47. CVETAN DIMOVSKI (1942)DanajaAkvatinta u boji 14/20, 55 x 74 cm. 1973. Sign. € 120

Page 9: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

48. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)AgamemnonUlje na platnu, 46 x 34 cm. Oko 1990. Sign. € 600

49. VASA DOLOVAČKI (1960)Otac PetarCrtež olovkom u boji, 35 x 24 cm. 2003. Sign. € 200

50. DOROŠKIMakedonska kasabaUlje na kartonu, 33 x 49 cm. 1924. Sign. € 175 51. DRAGO DOŠEN (1943)

Predeo 103Tuševi i pero na hartiji, 50 x 45 cm. Sign. € 300

52. MILENKO ĐURIĆ (1894-1945)SarajevoOlovka na hartiji, 40 x 29 cm. 1923. Sign. € 150

53. STOJAN ĐURIĆ (1962)Motiv iz Žablja sa krošnjama i kućamaUlje na lesonitu, 37 x 45 cm. 1996. Sign. € 250

Page 10: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

54. MIODRAG DADO ĐURIĆ (1933-2010)Portret mladića sa CetinjaUlje na kartonu, 40 x 30 cm. 1953. Sign. € 2400

55. MIODRAG DADO ĐURIĆŠjora MeriAkvarel, 40 x 30 cm. 1952. Sign. € 1600

56. FILAKOVAC VLADIMIR (1892-1972)IspašaUlje na kartonu, 44 x 59 cm. 1913. Sign. € 1500

Page 11: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

57. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na platnu, 82 x 100 cm. 1979. Sign. € 3800

Reprodukovano u katalogu galerije Lambert, Paris 4 gde je izlagao maja 1980.

58. BRANKO FILIPOVIĆ FILOKompozicijaUlje na platnu, 73 x 54 cm. Oko 1978. Sign. € 1250

59. FRANJO FILIPOVIĆ (1930-2009)Mrtva prirodaUlje na staklu, 38 x 38 cm. 1964. Sign. € 450

e

Page 12: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

60. J. FAKETITSPlaninski pejzažUlje na platnu kaš. na karton, 37,5 x 27 cm. 1933. Sign. € 50

61. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Portret ženeUlje na platnu kaš. na lesonit, 25 x 18 cm. Sign. € 300

62. RATOMIR GLIGORIJEVIĆ GLIGA (1918-2006)Kosovski božuriUlje na platnu, 54 x 72 cm. Sign. € 350

63. RATOMIR GLIGORIJEVIĆ GLIGA ŠipražjeUlje na platnu, 54 x 72 cm. Sign. € 350

64. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PejzažUlje na platnu kaš. na lesonit, 20 x 26 cm. Sign. € 1450

Page 13: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

65. ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937)Hridi i moreUlje na platnu, 126 x106 cm. Sign. € 7200

66. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)ZovAkvatinta A.O. 48 x 60 cm. 1980. Sign. € 100

67. BOŽA ILIĆ (1919-1993)PejzažUlje na platnu kaš. na karton, 22 x 29 cm. 1977. Sign. € 800

68. ĐORĐE IVAČKOVIĆ (1930-2012)Bez nazivaGrafika 24/35, 19 x 20 cm. Sign. € 100

69. SLOBODAN ILIĆ GANESeosko domaćinstvoUlje na platnu, 55 x 72 cm. 1957. Sign. € 150

Page 14: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

70. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Hičkokov svetGrafika na hartiji (rukom docrtano), 50 x 70 cm. 1974. Sign. € 150

71. OLJA IVANJICKI Naš susret iz trećeg milenijumaKombinovana tehnika, 70 x 100 cm. 1985. Sign. € 300

72. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)ČelistaUlje na kartonu, 20 x 17 cm. 1994. Sign. € 100

73. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEBeogradski motivUlje na platnu, 51 x 36 cm. 1952. Sign. € 300

Page 15: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

74. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)PlodoviKombinovana tehnika na kartonu, 31 x 38 cm. 2008. Sign. € 200 75. MARTIN JONAŠ (1924-1996)

RašljarUlje na lesonitu, 50 x 60 cm. 1964. Sign. € 450

76. DRAGOLJUB JOVIČIĆ (1964)Kuća pored zemunskog parkaUlje na platnu, 35 x 25 cm. 2006. Sign. na poleđini € 100

77. EUGEN KOČIŠ Danas letenja nemaUlje na ultrapasu, 39 x 32 cm. 2005. Sign. € 300

78. HAJRUDIN KUJUNDŽIĆ (1915-1986)Iz ciklusa PompejaUlje na platnu, 68 x 54 cm. Oko 1965. Sign. € 700

79. GRUJICA LAZAREVIĆ (1931-2003)ObalaAkvarel, 36 x 52 cm. 1995. Sign. € 100

Page 16: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

80. MOMO KAPOR (1937-2010)AdaUlje na platnu, 41 x 46 cm. 1991. Sign. € 800

81. MOMO KAPORMaterinstvo 2Pastel, 70 x 50 cm. 2002. Sign. € 1200

82. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Sv. NikolaTempera na kartonu, 50 x 36,5 cm. Oko 1925. Sign. € 4800

83. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924)Aplauz sa produženim rukamaUlje na platnu, 60 x 40 cm. 1998. Sign. € 400

Page 17: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

84. MARIO MASKARELI (1918-1996)CvećeUlje na platnu, 30 x 25 cm. 1989. Sign. € 250

85. MARIO MASKARELICvećeUlje na platnu, 73 x 92 cm. 1969. Sign. € 900

86. MARIO MASKARELIFigura s leđaUlje na platnu, 60 x 60 cm. Oko 1960. € 650

87. MARIO MASKARELIPrčanjAkvarel na hartiji, 28 x 19 cm. 1993. Sign. € 350

Page 18: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

88. DRAGAN MARTINOVIĆ (1957)JugnuloUlje na platnu kaš. na dasku, 90 x 62 cm. 1985. € 950

89. PETAR MAZEV (1927-1993)Crvena ekspresijaUlje na platnu, 60 x 60 cm. 1983. Sign. € 1850

90. MARTIN MEHKEK (1936)Portret cigankeUlje na staklu, 38 x 36 cm. 1964. Sign. € 350

91. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)Beograd sa krova Akademije NaukaGvaš na hartiji kaš. na karton, 42 x 95 cm. Oko 1955. Sign. na poleđini € 750

Page 19: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

92. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Krik praroditelja sa velikog VračaraUlje na šperu, 32 x 40 cm. 1985. Sign. € 1300

93. MILIĆ OD MAČVETajanstvena magaza iz TrbušcaUlje na šperu, 22 x 27 cm. 1986. Sign. € 900

94. MILIĆ OD MAČVEUspenjeJajčana tempera na dasci, 30 x 40 cm. 1973. Sign. € 1600

95. MILIĆ OD MAČVEBezbrojni jurišiUlje na platnu kaš. na šper, 20 x 16 cm. 1963. Sign. € 900

Page 20: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

96. MILIĆ OD MAČVESudbonosni daniUlje na platnu, 41 x 70 cm. 1963. Sign. € 3800

97. MILIĆ OD MAČVEPut do slobodeUlje na platnu, 20 x 21 cm. 1964. Sign. € 950

98. MILIĆ OD MAČVEPoslednji letUlje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950

Page 21: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)BeogradUlje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

100. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)U čast LeonardaBakropis, 33 x 26 cm. 1996. Sign. € 100

101. SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ GANE PovratakUlje na kartonu, 25 x 20 cm. 1997. Sign. € 100

102. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)Bez nazivaBronzana figura, visina 21 cm. Sign. € 200

103. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Zrelo žitoPastel na kartonu, 50 x 65 cm. 1982. Sign. € 325

Page 22: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

104. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)SanUlje na platnu, 50 X 100 cm. 1958. Sign. € 800

105. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)ViolončelistkinjaAkvarel, 41,5 x29 cm. 1985. Sign. € 175

106. PEĐA MILOSAVLJEVIĆDubrovačke arkadeAkvarel, 31 x 44 cm. Oko 1960. € 350

107. ISMET MUJEZINOVIĆ ( 1907-1984) SarajevoAkvarel, 39 x 29 cm. 1927. Sign. € 400

108. GIUSEPPE NOGARI (1699-1763) Attrib.Old man with medalionUlje na platnu, 66 x 49 cm. € 4800

Page 23: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

109. VIRGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003)Bez nazivaGrafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign. € 100

110. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Zbijeno granje u vodiSerigrafija 17/42, 44 x 70 cm. 1965. Sign. € 100

111. N.N.Akt s leđaUlje na dasci, 41 x 21 cm. € 100

112. N.N.Borba bivola na pustiUlje na platnu, 70 x 85 cm. Oko 1900. Sign. € 350

113. N.N.Kompozicija u duhu MedialeUlje na platnu, 135 x 60 cm. € 525

114. N.N.OgledanjeUgljen na hartiji, 40 x 28 cm. 1940. € 200

Page 24: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

115. MIODRAG NAGORNI (1932)Čovek u lavirintu životaEnkaustika i pesak na kartonu, 46 x 61 cm. 1965. Sign. € 525

116. MIODRAG NAGORNI (1932)U kasapniciUlje na kartonu, 39 x 46 cm. Oko 1980. Sign. € 900

117. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)DunjeUlje na platnu, 45 x 54 cm. 1997. Sign. € 300

118. BRANKO OMČIKUSKompozicijaUlje na platnu, 45 x 56 cm. 1965. Sign. € 350

Page 25: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

119. ANKICA OPREŠNIK (1919-2005)Igračka IIGrafika 44/70, 44 x 70 cm. 1978. Sign. € 150

120. MIHAILO PETROV (1902-1983)Morsko dnoTempera na kartonu, 35 x 24,5 cm. Oko 1960. € 350

121. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Svodovi kod manastira VratnaUlje na kartonu, 49 x 30 cm. Oko 1920. € 850

122. MOŠA PIJADE (1890-1957)Ivan Čolović, politički sužanj iz Sr. MitroviceCrtež, 28 x 20 cm. 1925. Sign. € 300

Page 26: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

123. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Za baromTuš na hartiji, 22 x 30 cm. 1982. Sign. € 200

124. PABLO PICASSO (1881-1973)Imaginary portraitLitografija u boji 13/250, 70 x 50 cm. 20.3.1969. Sign. € 3800

125. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Duždeva palata u VenecijiGrafika, 31 x 46 cm. 1964. Sign. € 100

126. BOŽA PRODANOVIĆKonak kneginje LjubiceBakropis E.A. 11 x 15 cm. Sign. € 75

Page 27: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

127. ZLATKO PRICA (1916-2003)ŽenaBakrorez, 30 x 25 cm. 1951. Sign. € 100 128. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)

Polje IIAkril na čvrstoj podlozi, 42 x 50 cm. 2011. Sign. € 200

129. Z. POPOVIĆLukaUlje na platnu, 38 x 62 cm. 1986. Sign. € 100

130. Z. POPOVIĆRivaUlje na platnu/ oštećeno, 54 x 80 cm. Sign. € 150

Page 28: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

131. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Sv. Jovan KrstiteljUlje na platnu, 110 x 68 cm. 1923. Sign. € 6500

132. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktTuš, 19 x 22 cm. Oko 1920. Sign. € 300

133. PAVEL RUŽIČKA (1888-1973)Mrtva priroda sa patkomUlje na kartonu, 71 x 50 cm. 1931. Sign. € 325

Page 29: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

134. SAVA RAJKOVIĆ (1903-1977)Glava starcaSangvina, 20 x 16 cm. Sign. € 75

135. SAVA RAJKOVIĆPortret glumcaUgljen i kreda na hartiji, 22 x 16 cm. Sign. € 75

136. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)Kompozicija ITuš i akvarel, 44 x 30 cm. 1985. Sign. € 275

137. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIMKompozicija IITuš i akvarel, 44 x 30 cm. 1985. Sign. € 275

Page 30: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

138. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Ulaz u portu (Čerević)Ulje na lesonitu, 52 x 39 cm. Oko 1950. € 2300

Popisano pod rednim brojem 207 u monografiji, Irina Subotić (1997)

139. MILENKO ŠERBANPortret Ide StarčevićUlje na platnu, 65 x 50 cm. Oko 1935. Sign. € 1600

Reprodukovano i popisano pod rednim brojem 91 u monografiji, Irina Subotić (1997)

140. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Pred olujuUlje na platnu kaš. na karton, 26 x 26 cm. Oko 1960. Sign. € 250

Page 31: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

141. SLAVKO ŠĆEPANOVIĆSizifUlje na platnu, 70 x 55 cm. Sign. € 150

142. DRAGIŠA STANISAVLJEVIĆ (1921-2012)ParDrvena figura, visina 26 cm. Sign. € 200

143. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaBakropis akvatinta E.A. II/VII, 73 x 55 cm. 1978/9. Sign. € 50

144. BORIS STANOJČIĆ (1932-2009)Vizavi starog BeogradaUlje na platnu, 20 x 30 cm. 2005. Sign. € 300

Page 32: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

145. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)Nedeljno popodneUlje na platnu, 91 x 60 cm. 1982. Sign. € 600

146. VILIM SVEĆNJAK (1906-1993)Majka i dete (Bogorodica)Ulje na platnu, 60 x 40 cm. 1955-60. Sign. € 800

147. BISENIJA TEREŠČENKO (1974)Zlatoruni ovanMozaik, 39 x 27 cm. 2010. Sign. € 925

148. SAVA STOJKOV (1925)Zrela žitaUlje na staklu, 64 x 54 cm. 1986. Sign. € 1400

Page 33: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

149. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Stari ribarTuš, 36 x 26 cm. 1972. Sign. € 250

150. UROŠ TOŠKOVIĆKaznaTuš, 30 x 22,5 cm. 1974. Sign. € 250

151. UROŠ TOŠKOVIĆRatnikAkvarel i tuš, 29 x 16 cm. 1985. Sign. € 150

152. RADOVAN MIĆA TRNAVAC (1950)PodmornicaUlje na platnu kaš. na karton, 30 x 30 cm. 2002. Sign. € 275

Page 34: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

153. ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆ (1921-1968)TrpezaUlje na platnu, 50 x 90 cm. 1958. Sign. € 4800

154. ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆPehar (motiv sa srednjovekovne freske)Ulje na platnu, 53 x 72 cm. 1957. € 2400

155. JOŽE TISNIKAR (1928-1998)TrojkeUlje na dasci, 60 x 75 cm. Sign. € 800

Page 35: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

156. MILAN TUCOVIC (1965)PustinjakKombinovana tehnika, 40 x 56 cm. 2005. Sign. € 450

157. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910)KarađorđeBronza, visina 12 cm. 1904. € 200

158. IVAN VEČENAJ (1920-2013)Krave u štaliUlje na staklu, 33 x 38 cm. 1961. Sign. € 450

159. FADIL VEJZOVIĆ (1943)Pigmalionovo navještenjeGrafika E.A. 68 x 54 cm. 1986. Sign. € 50

160. ONDREJ VENJARSKI (1930)Zima u seluUlje na platnu, 45 x 70 cm. Sign. € 300

Page 36: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

161. VOJKAN VELIČKOVIĆ (1914-2001)Jagodina, kuća MarkovićaUlje na platnu, 44 x 54 cm. 1983. Sign. € 250

162. MILOVAN VIDAK (1926-2003)BogojavljenjeUlje na platnu kaš. na dasku, 12 x 16 cm. 1990. € 850

163. JOSIF VIDOJKOVIĆ (1938)Šuma Ulje na platnu, 20 x 30 cm. 1962. Sign. na poleđini € 200

164. ZORAN VUKOVIĆ (1947-2011)Slomljena stolica Vinsenta Van GogaUlje na platnu, 89 x 109 cm. 1992. Sign. na poleđini € 1500

Page 37: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450

165. R.B. WOGLERMotiv iz BokeAkvarel, 17,5 x 36 cm. 1912. Sign. € 325

166. KAZIMIR WOSINSKI (1886-1970)Portret devojkeAkvarel na hartiji, 58 x 48 cm. 1943. € 150

167. SAFET ZEC (1943)Krošnje i vodaKomb. teh.,bakropis, suva igla, akvarel, I stanje, 64 x 48 cm. 1984/5. Sign. € 400

168. JAGODA ŽIVADINOVIĆ (1949)Ti si sunčev trag u meniUlje na platnu, 50 x 60 cm. 2004. Sign. na poleđini € 450

Page 38: Madl. aukcija januar 2014.… · Poslednji let Ulje na platnu, 22 x 24 cm. 1965. Sign. € 950. 99. DUŠAN MIKONJIĆ (1940) Beograd Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign. € 450