of 12 /12
Ifrim Adina-Mihaela FB, anul III, gr 2

Analiza Veniturilor Bugetului Local Al Comunei Dumbraveni

Embed Size (px)

DESCRIPTION

prezentarea veniturilor si cheltuielilor 2008-2012

Text of Analiza Veniturilor Bugetului Local Al Comunei Dumbraveni

Ifrim Adina-Mihaela

FB, anul III, gr 2

Cuprins:

31.Bugetul local

2.Analiza structurii veniturilor bugetului local al comunei Dumbraveni43. Calculul indicatorilor65. Concluzii9

Bugetul localBugetul local este un instrument de planificare i de conducere a activitii financiare i reflect fluxurile formrii veniturilor i efecturii cheltuielilor, acoperirea deficitelor respectiv gradul de autonomie a administraiei locale fa de administraia central.

Ca sistem de fluxuri financiare, bugetul local exprim ansamblu fluxurilor financiare de credite n conformitate cu obiectivele de dezvoltare ale comunitii loacale i ale politicii financiare.

Finanele publice locale reflect raporturile economice prin care se constituie i utilizeaz resurse bneti la nivelul unitilor administrativ-teritoriale, fr o contraprestaie direct i imediat n vederea satisfacerii unor cerine social-culturale, economice i a furnizrii unor servicii publice de ctre instituiile autoritilor administraiei publice localeBugetul local se realizez din:

veniturile bugetare, ce reprezint resurse bneti care se cuvin bugetului n baza unor prevederi legale, formate din: impozite, taxe, contribuii, alte vrsminte, alte venituri, cote defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, etc.

venituri publice care se materializeaz n ncasri din impozite, taxe, contribuii, amenzi, vrminte din veniturile instituiilor publice, venituri din nchirierea terenurilor i alte bunuri proprietate de stat, mprumuturi, donaii, ajutoare.

Veniturile publice nglobeaz veniturile bugetului de stat, bugetului asigurrilor sociale de stat, fondurilor speciale i veniturile extrabugetare ale instituiilor publice, precum i veniturile bugetelor locale i veniturile extrabugetare ale instituiilor i serviciilor publice de interes local.

Clasificaia bugetar a veniturilor bugetului local se structureaz astfel:

Total venituri

1. venituri proprii:

1.a. venituri curente.

1.b. venituri fiscale:

- impozite directe.

- impozite indirecte.

1.c. venituri nefiscale.

2. venituri din capital.

3. venituri cu destinaie special.

4. prelevri din bugetul local:

- cote defalcate din TVA pentru bugetele locale.

5. subvenii.

6. mprumuturi;

Analiza structurii veniturilor bugetului local al comunei DumbrveniPentruanalizaveniturilorbugetului comunei Dumbrveni vompornide la

situaia de ansamblu a veniturilor n perioada 2008-2012, iar apoi vom efectua o analiz a structurii veniturilor bugetului local, a componentelor, a dinamicii acestora, a cauzelorcare au determinatevoluia respectiv.Tabelul nr. 1 Structura veniturilorIndicatori20082009201020112012

Venituri totale84241938569380

87905988830052

8984530

Venituri curente77931137983219

7999633

8013548

8288746

Venituri proprii16832541801270

18507432003191

2194350

Subventii10092581186390

1266562

873623

744062

Venituri de capital01305000280528108328

Sursa: http://www.comuna-dumbraveni.ro/finante.html

Veniturile totale ale bugetelor locale sunt formate din: venituri proprii, venituri curente, venituri din capital i subvenii.

Analiznd datele putem observa ca venitul ltotal al bugetului local al comunei Dumbrveni, a avut o evolutie variabilpe parcursul celor 5 ani studiai.

Figura nr. 1.Evoluia veniturilor

Veniturile proprii au o evoluie ascendent pe parcursul celor 5 ani, reprezentnd o cretere de 1,26 de ori, aceast evoluie nu se abate foarte mult de la la evoluia veniturilor totale. Creterea constant a veniturilor proprii aste asigurat de creterea simultan a veniturilor curente fa de sumele defalcate de TVA. Datorit faptului c veniturile proprii reprezint diferena dintre veniturile curente i sumele defalcate din TVA, pentru a nregistra creteri, veniturile din suma defalcat din TVA nu trebuie s depeasc veniturile curente.

Veniturile curente sunt formate din venituri fiscale i venituri nefiscale. Veniturile curente , ca i component principal a veniturilor totale, n sume absolute au crescut de la 7.793.113 mii lei n anul 2008 pn la 8.288.746 n anul 2012, reprezentnd o cretere de 1,06 ori.

Figura nr. 2.Venituri curente

Veniturile fiscale sunt formate din: impozite pe venit, profit i ctiguri din capital, impozite i taxe pe proprietate i impozite i taxe pe bunuri i servicii. Acestea, ca surs de venit ale bugetului local dein ponderea cea mai mare n totalul veniturilor curente reprezentnd peste 90% din veniturile curente i de fapt ele alctuiesc veniturile curente.

Figura nr. 3. Ponderea principalelor categorii de venituri n venituri fiscale

n perioada 2008-2012, impozitele i taxele de la populaie au crescut de la un an la altul datorit faptului ca acestea s-au majorat. Impozitele i taxele pe cladiri, din punct de vedere al veniturilor care le genereaz au cea mai mare pondere n veniturile fiscale, n sum absolut cresc de la 186.543 in 2008 pn la 304.200 mii lei in anul 2012, reprezentnd o cretere de 1,85 ori. Pe a doua poziie se afl impozitele pe terenuri, care este intr-o continu schimbare de la un an la altul, att pozitiv ct i negativ.Veniturile nefiscale n comparaie cu cele fiscale, genereaz un venit nesemnificativ n perioada analizat, ele realiznduse din venituri din proprietate i vnzri de bunuri si servicii.

Calculul indicatorilor n dinamicTabelul nr. 2 Modificarea absoluta2009-20082010-20092011-20102012-2011

Venituri totale14518722121839454154478

Venituri curente1901061641413915275198

Subventii11801649473152448191159

Venituri proprii17713280172-392939-129561

Venituri din capital130500-130500280528-172200

Sursa: calculat pe baza datelor furnizate de conturile de execuie a bugetului local ale comunei Dumbrveni pe anii 2008-2012.

Analiza n dinamic a indicatorilor calculai, arat faptul c veniturile totale cresc n decursul anului 2010 de la 145.187 mii lei la 212.218 mii lei i o scdere brusc n anul 2011 pn la 39.454 mii lei. n ceea ce privete veniturile proprii, acestea au evoluie specaculoas de la 80.172 in 2010 pan la -392.939 n anul urmtorio cretere uoar pna n 2012 la

-129.561.

Figura nr. 4. Modificarea absoluta n structur

Tabelul nr. 3

Modificarea relativa(2009/2008)*100(2010/2009)*100(2011/2010)*100(2012/2011)*100

Venituri totale101,72102,58100,45101,75

Venituri curente102,44100,21100,17103,43

Subventii107,01102,75108,24109,54

Venituri proprii117,55106,7668,9885,17

Venituri din capital00038,62

Sursa: calculat pe baza datelor furnizate de conturile de execuie a bugetului local ale comunei Dumbrveni pe anii 2008-2012.La analiza n structur se poate observa la creterea veniturilor din capital de la 0 in anii precedeni la 38,62% n anul 2012.

Figura nr. 5. Modificarea relativ Indicele de evoluie

Tabelul nr. 4

Indicele de evolutie2009201020112012

Venituri totale1,722,580,451,75

Venituri curente2,440,210,173,43

Subventii7,012,758,249,54

Venituri proprii17,556,76-31,02-14,83

Venituri din capital00-100-61,38

Se observ c indicele de evoluie al veniturilor totale este intr-un continuu dezechilibru, cu fluctuaii ntre 0,8 % i 2,1%.Figura nr. 6. Indicele de evoluie al veniturilor totaleConcluziin urma analizei realizate la nivelul comunei Dumbrveni, judeul Suceava se observ c ponderea veniturilor proprii n cadrul veniturilor bugetului local au avut o evoluie fluctuantpe parcursul celor 5 ani , n primul rnd ca urmare a modificrilor survenite n domeniu legislaiei care au permis descentralizarea mai multor surse de venit, astfel n 2010 veniturile realizate pe plan local reprezentau 17% din totalul veniturilor bugetare, ajungnd la 24% in anul 2011, pe cnd n 2012 au o usoara scadere la 21%.Un efect important asupra veniturilor proprii n are procesul de descentralizare, gradul de descentralizare a crescut, n ultimii ani mai multe servicii trecnd din administraia autoritilor centrale n cea a autoritilor locale, ceea ce arat c majoritatea localitilor nu sunt capabile s-i asigure din banii proprii cheltuielile de ntreinere. n astfel de situaii primriile au luat decizia de a-i reduce personalul pentru a face fa ulterior constrngerilor bugetare.

EMBED MSGraph.Chart.8 \s

EMBED MSGraph.Chart.8 \s

EMBED MSGraph.Chart.8 \s

EMBED MSGraph.Chart.8 \s

EMBED MSGraph.Chart.8 \s

PAGE 9

_1430600398.xls

_1430604605.xls

_1430606200.xls

_1430602855.xls

_1430597381.xls

_1430598556.xls