22
Добренський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) КОНСПЕКТ УРОКУ «Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами.» Підготувала вчитель математики Озолиньш Катерина Михайлівна

10584 6 клас усі дії над др

  • Upload
    urvlan

  • View
    640

  • Download
    1

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 10584 6 клас усі дії над др

Добренський навчально-виховний комплекс

(загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)

КОНСПЕКТ УРОКУ

«Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами.»

Підготувала вчитель математикиОзолиньш Катерина Михайлівна

Page 2: 10584 6 клас усі дії над др

2012

Тема уроку. Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами.

Мета:Освітня : закріпити знання, вміння,навички учнів у розв’язанні задач,прикладів,та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробамиВиховна: виховувати працьовитість,наполегливістьРозвиваюча: розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів

Тип уроку: урок закріплення знань,умінь,навичокОбладнання: ноутбук, піктограми у вигляді сонечок, «зірочки», паперові ракети із завданнями.

Хід уроку.Девіз уроку

Хто нічого Хто нічогоНе помічає, Не вивчає,Той нічого Той вічно плачеНе вивчає. І скучає.

Ф. Сеф1.Організаційний момент Наш урок ми побудуємо як мандрівку математичному зорельоті. Для цієї мандрівки нам потрібен корабель (це кімната) та екіпаж (це ви), а допомагати нам будуть Незнайко і його друзі. Перед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо ваш багаж знань необхідний нам у польоті. Для цього ви повинні виконати ланцюжком наступні вправи. На першу парту кожного ряду я кладу аркуш паперу, на якому написано вправи на усі дії зі звичайними дробами. Кожен учень виконує лише одну вправу і, записавши результат, передає аркуш іншому, поки аркуш це дійде до останнього учня, який передає його учителю. І при цьому за правильну відповідь отримуєте зірочку. Якщо ви назбираєте за урок більше 8 зірочок, то отримуєте 12 балів, 7 з. - 11б, 6 з. - 10б, 5 з. - 9б, 4з. - 8б., а решта зірочок переходить на наступний урок у вигляді бонусних балів.2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок»

Зорельот 1 Зорельот 2

1. Виконайте множення:

1)12

∙34 ; 2)

37

∙27 ; 3)

45

∙57 ; 4)

79

∙3

10 .

5) 12

∙27 ; 6)

413

∙14 .

1. Виконайте множення:

1)13

∙25 ; 2)

45

∙59 ; 3)

810

∙5

10 ; 4)5

18∙

911 .

5)12

∙34 ; 6)

320

∙29 .

Відповіді Зорельот 1 Зорельот 2

Page 3: 10584 6 клас усі дії над др

1)38 ; 2)

649 ; 3)

47 ; 4)

730 .

5) 17 ; 6)

113 .

1)2

15; 2)49 ; 3)

25; 4)

522.

5)38 ; 6)

130 .

3. Мотивація.- Чи знаєте ви, коли вперше стали використовувати слово «дріб»? І хто ввів це

слово?Розв'язавши приклади Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика.

1

16

27

6 1 2731

25

8 4

Н Д Р А Е Л О O

1)

35 ·

23 ; 2)

2731 ·

67 ·

76 ; 3) 2:

12 ; 4) 1:

56 ; 5)

32 ·

23 ; 6)

45 :

215 ; 7)

47 :2; 8) 3·2

23 .

1)

47 ·

14 ; 2)

57 ·

75 ; З) 3:

13 ; 4) 1:

34 ; 5)

56 :

512 ; 6) 3·1

23 ; 7)

25 :

35 ; 8)

37

∙74 9) 1

34 ·2.

Леонардо Пизанскій - (Leonardo Pisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240), італійський математик. В основній праці "Книга абака" (1202) першим систематично виклав досягнення арабської математики, чим сприяв знайомству з ними в Зах. Європі. Він же в 1202 році ввів слово «дріб» і першим став використовувати сучасний запис дробів.

Раніше запис дробу виглядав так

Сучасний запис

213

213

4. Удосконалення знань і уміньЩо у нас за курсом? До нас наближується метеоритний дощ. Кожен з астероїдів це рівняння . Вам дається 5 хвилин. Хто першим вирішує рівняння, той отримує додаткову зірку ( і вирішує це рівняння на дошці). Далі слідують коментарі з місць (діти отримують зірки).

а) 3

13

: х=123 ; б)

у :115=3

13 ; в)

89

х+ 13=1

;

г) 5

12+0,6 у=4 :

14 ; д)

5(1 12−0,2 х )=1

; е)

37

х− 121

х=227 .

9 534

23 3

12 1

1

13 2

17

Б А Ч Ч І І О Н Ф

Page 4: 10584 6 клас усі дії над др

5. РуханкаМи оминули метеоритний дощ і тепер можемо відпочити та повеселитись.Я називатиму числа, якщо правильний дріб - ви підстрибуєте

, якщо неправильний дріб - присідаєте

, якщо мішане число - плещете у долоні.

35

,86

,123

,67

,89

, 657

,43

,12

, 327

6. Розв’язування вправДіти! Поки ми веселилися і втратили пильність, нас захопили у полон космічні пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, скільки парсеків їм залишилося долетіти до планети Скарбів, якщо всього їм потрібно було летіти 600 парсеків ,

10% шляху вони подолали у перший день, а 45 у другий день. Запишемо коротку

умову задачі.Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної технології «Мозковий штурм»:

«Кажіть усе, що прийде у голову».«Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби».«Розширення запропонованої ідеї заохочується».

Варіанти розв'язання.І-ий спосіб:

1)1-(0,1+45 )=0,1(частин) залишилось

2)600 * 0,1= 60 (парсеків)

ІІ-ий спосіб:1) 0,1 * 600 = 60 (км)пропливли в 1 день

2)600*45 =480(км)пропливли у 2 день

3)600 - (60+480)=60(км)Приходимо до виводу,що перший спосіб найраціональніший.І так,ми знов вільні.7. Пояснення домашнього завданняМоре заспокоїлося і ми благополучно повернулися з нашої мандрівки. На пам'ять про цю мандрівку я подарую вам «таємничі листи». Щоб розгадати їх таємницю,вам потрібні знання,які ми закріплювали на уроці. Це і буде вашим домашнім завданням.Завдання на «таємничих листах»: відгадайте задумане слово, розв'язав приклади .

І варіант ІІ варіант ІІІ варіант

1.79

:1415

421

:67

25

:310

2. 223

:6 245

:4 125

:7

3. 21 :37

15 :59

8 :14

4.14

х+ 25

х=1378

х−13

х=1356

х=1

5. Знайти 15% від 30 Знайти 28% від 20

Page 5: 10584 6 клас усі дії над др

6.

25

космонавтівз команди в

10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру.

Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

23

космонавтівз команди в

15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру.

Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

М Н В П Ц О І Ь Л С А У Я Е Т Г29

6 113

56

5,6 4,5 710

5 49

27 115

49 24 15

20 32

7. Підсумок уроку. Рефлексія

. А тепер підведемо підсумки.Що ми сьогодні робили на уроці?Які теми повторили ?У вас на партi лежать троє казкових героїв «ЗНАЙКО» означає «менi все зрозумiло , я впорався зi всіма завданнями». «РОМАШКА»- «менi майже все зрозумiло , я допустився декiлькох помилок». «НЕЗНАЙКО»- «менi важко було виконувати вправи, але я розумiю, що причина - недостатність знань та цей недолік я буду намагатися виправити». Пiдпишить свої прізвища на сонечку , яке ви обрали. Обговоріть у групi, скільки зірочок ви отримали та яку оцінку ви заслуговуєте за урок та поставте iї .

Page 6: 10584 6 клас усі дії над др

Зорельот 1 Зорельот 21)1

2∙34;

2)37

∙27;

3)45

∙57;

4)79

∙3

10.

1)13

∙25;

2)45

∙59;

3) 810

∙5

10;

4) 518

∙9

11.

Page 7: 10584 6 клас усі дії над др

5) 12

∙27;

6) 413

∙14.

5)12

∙34;

6) 320

∙29.

1

16

27

6 1 2731

25

8 4

Н Д Р А Е Л О O

1)

35 ·

23 ; 2)

2731 ·

67 ·

76 ; 3) 2:

12 ; 4) 1:

56 ; 5)

32 ·

23 ; 6)

45 :

215 ; 7)

47 :2; 8) 3·2

23 .

Page 8: 10584 6 клас усі дії над др

1)

47 ·

14 ; 2)

57 ·

75 ; З) 3:

13 ; 4) 1:

34 ; 5)

56 :

512 ; 6) 3·1

23 ; 7)

25 :

35 ; 8)

37

∙74 9) 1

34 ·2.

1

16

27

6 1 2731

25

8 4

Н Д Р А Е Л О O

1)

35 ·

23 ; 2)

2731 ·

67 ·

76 ; 3) 2:

12 ; 4) 1:

56 ; 5)

32 ·

23 ; 6)

45 :

215 ; 7)

47 :2; 8) 3·2

23 .

1)

47 ·

14 ; 2)

57 ·

75 ; З) 3:

13 ; 4) 1:

34 ; 5)

56 :

512 ; 6) 3·1

23 ; 7)

25 :

35 ; 8)

37

∙74 9) 1

34 ·2.

9 534

23 3

12 1

1

13 2

17

Б А Ч Ч І І О Н Ф

9 534

23 3

12 1

1

13 2

17

Б А Ч Ч І І О Н Ф

Page 9: 10584 6 клас усі дії над др

І варіант1. 7

9:

1415

2.2

23

:6

3.21 :

37

4. 14

х+ 25

х=13

5. Знайти 15% від 306. 2

5космонавтівз

команди в 10 чоловік, відлетіли на

Марс, всі інші на Венеру. Скільки

космонавтів відлетіло на Венеру

І варіант1. 7

9:

1415

2.2

23

:6

3.21 :

37

4. 14

х+ 25

х=13

5. Знайти 15% від 306. 2

5космонавтівз

команди в 10 чоловік, відлетіли на

Марс, всі інші на Венеру. Скільки

космонавтів відлетіло на Венеру

І варіант1. 7

9:

1415

2.2

23

:6

3.21 :

37

4. 14

х+ 25

х=13

5. Знайти 15% від 306. 2

5космонавтівз

команди в 10 чоловік, відлетіли на

Марс, всі інші на Венеру. Скільки

космонавтів відлетіло на Венеру

І варіант1. 7

9:

1415

2.2

23

:6

3.21 :

37

4. 14

х+ 25

х=13

5. Знайти 15% від 306. 2

5космонавтівз

команди в 10 чоловік, відлетіли на

Марс, всі інші на Венеру. Скільки

космонавтів відлетіло на Венеру

Page 10: 10584 6 клас усі дії над др

ІІ варіант1. 4

21:67

2. 245

:4

3. 15 :59

4. 78

х−13

х=13

5. Знайти 28% від 206. 2

3космонавтівз команди в

15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

ІІ варіант1. 4

21:

67

2. 245

:4

3. 15 :59

4. 78

х−13

х=13

5. Знайти 28% від 206. 2

3космонавтівз команди в

15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

ІІ варіант1. 4

21:67

2. 245

:4

3. 15 :59

4. 78

х−13

х=13

5. Знайти 28% від 206. 2

3космонавтівз команди в

15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

ІІ варіант1. 4

21:

67

2. 245

:4

3. 15 :59

4. 78

х−13

х=13

5. Знайти 28% від 206. 2

3космонавтівз команди в

15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру

Page 11: 10584 6 клас усі дії над др

ІІІ варіант1. 2

5:

310

2. 125

:7

3. 8 :14

4. 56

х=1

ІІІ варіант1. 2

5:

310

2. 125

:7

3. 8 :14

4. 56

х=1

ІІІ варіант1. 2

5:

310

2. 125

:7

3. 8 :14

4. 56

х=1

ІІІ варіант1. 2

5:

310

2. 125

:7

3. 8 :14

4. 56

х=1

Page 12: 10584 6 клас усі дії над др
Page 13: 10584 6 клас усі дії над др
Page 14: 10584 6 клас усі дії над др
Page 15: 10584 6 клас усі дії над др
Page 16: 10584 6 клас усі дії над др
Page 17: 10584 6 клас усі дії над др