9
Тема : «Звідки і як історики довідуються про минуле» Мета: систематизувати,узагальнити та закріпити знання учнів з данної теми, повторити поняття та терміни, закріпити вміння працювати з лінією, картою;закріпити вміння складати розповідь,систематизувати інформацію при складанні родинного дерева; виховувати зацікавленість історією, гордість за свій рід. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань. Вид уроку: урок – дослідження. Обладнання: підручник,мапа,ілюстрації,фотокартки, експонати. Структура уроку з хронометражем Організаційний момент. (1 хв) Мотивація діяльності учнів. (4 хв) Актуалізація знань. ( 17 хв) Розповіді за фотографіями. (20 хв) Підсумок уроку. (2 хв) Коментування домашнього завдання. (1 хв) Хід уроку I. Організаційний момент . II. Мотивація діяльності учнів. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви вперше - п’ятикласники – в цьому році почали вивчати новий предмет – історію України. Ви побачили яка це цікава наука , але й складна. Ви вже дуже багато дізналися і навчилися.

урок історії 5 в

  • Upload
    -

  • View
    123

  • Download
    3

Embed Size (px)

Citation preview

Тема : «Звідки і як історики довідуються про минуле»

Мета: систематизувати,узагальнити та закріпити знання учнів з данної теми,

повторити поняття та терміни, закріпити вміння працювати з лінією,

картою;закріпити вміння складати розповідь,систематизувати інформацію при

складанні родинного дерева; виховувати зацікавленість історією, гордість за свій

рід.

Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань.

Вид уроку: урок – дослідження.

Обладнання: підручник,мапа,ілюстрації,фотокартки, експонати.

Структура уроку з хронометражем

Організаційний момент. (1 хв)

Мотивація діяльності учнів. (4 хв)

Актуалізація знань. ( 17 хв)

Розповіді за фотографіями. (20 хв)

Підсумок уроку. (2 хв)

Коментування домашнього завдання. (1 хв)

Хід уроку

I. Організаційний момент .

II. Мотивація діяльності учнів.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви вперше - п’ятикласники – в цьому році

почали вивчати новий предмет – історію України.

Ви побачили яка це цікава наука , але й складна. Ви вже дуже багато дізналися і

навчилися.

III. І мета нашого уроку дізнатися:

1. Чи вмієте Ви креслити лінію часу та позначати на ній дати.

78 р. 712 р.1 рік від народження Ісуса Христа

124 р. до н.е.

2. Вміти записати римські цифри (від 1-го до -10-ти)

3. Співвідносити рік зі століттям. Яке це століття ?

302р.=ІV с.

102 р.=ІІс.

852 р.=ІХ с.

1230 р.=ХІІІ с.

799 р.=VІІІ с.

4. Працювати з картою:

На що ми по-перше дивимося,

коли розпочинаємо працювати з картою?

На карті є умовні позначки,

яким загальним словом вони називаються

( легенди)?

А що означають ці позначки?

5. А що означають терміни :

Історія –

Археологія -

Експонат –

6. за допомогою чого історики дізнаються про минулі часи?

писемних джерел

речових джерел

усних джерел

7. Який музей в світі

вважають

найдревнішим?

8. Ми вивчили з вами,що історики досліджують різні теми. Яких

істориків Ви запам’ятали, та які народи вони описували і вивчали?

9. Складне запитання: яка наука досліджує географічні назви ?

(топоніміка)

Назви вулиць – пов’язані … продовжить речення

Назви міст та річок, якщо мають приголосні

-ДН-

-СТР-

-ГРАД-

А зараз ми будемо вивчати історію мовою фотографій .

Згадайте наш попередній урок: про що ми можемо дізнатися з фотографій?

Дослідіть фотографії вашої родини як історичного джерела у такій

послідовності:

Подивіться, чи мають фотографії підписи, і пригадайте пояснення, надані вам

дорослими вдома;

Укладіть сторінку фотоальбому, розміщуючи фотографії з підписами у

хронологічній послідовності;

Позначте на карті України місця, пов’язані з історією життя ваших родичів та

знайомих;

Придумайте назву історії, яку можна скласти на основі відібраних фотографій;

Розкажіть однокласникам складену вами історію.

Розповіді учнів

Олег – розповідає про фотографію з весілля.

Влада – розповідає про фотографію, на якій зображена шкільна форма.

Аліна Мартинова – розповідає про фотографію з красунями модницями.

Хлопці – про військову форму різних часів.

Женя – про прикраси бабусі.

Ви бачите, що ви вже стали самі маленькими істориками – дослідниками.

Я про це говорю впевнено, бо ви зробили серйозну роботу по дослідженню

вашої родини.

Давайте вже як історики-дослідники будемо розглядати родові дерева.

Твердження

Я знаю, чому фотографія є цінними історичним джерелом

Я розумію, що означає «досліджувати фотографію як історичне

джерело»

Я вмію описувати те, що зроблено на фотографії

Я вмію висловлюватися щодо картини минулого, зафіксованого на

фотографії

Я вмію укладати історію родини на основі фотографій

Я знаю, що таке родинне дерево

Порахуйте скільки родичів ви змогли записати? У кого більше 25 чоловік?

Ми можемо дізнатись про старовинні імена?

А знаєте чому: тому що імена давали священики обираючи імена з святців.

Ви бачите, що сьогодні у нас на уроці присутні батьки.

В історії кожної родини є цікаві історії.

Шановні батьки! Ознайомте нас з історіями-родзинками вашої родини.

Дякую! За особисті історії родини Балушкіних, Фарафонових-Обух

Я вважаю, що державні вимоги щодо рівняння знань ми виконали. Ви і

надалі будете активними, питливими, розумними. Молоддю, яка буде дійсно

знати історію своєї родини, міста і країни.

IV А зараз підходимо до оцінювання.

V Домашнє завдання: повторити терміни та дати.