Madl. aukcija oktobar... · DUŠAN GAVELA (1939-1999) Bez naziva Komb. tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988. Sign. € 200 ... BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997) Bez naziva Ulje na

MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:12 - 19. oktobar 2014. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Aukcija:19. oktobar 2014 godine. Vreme: 19hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:12 - 19. October 2014 (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Auction sale:19. October 2014.. (7.m.)Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

1. Kristalna doza sa poklopcem i posudomOko 1920. godine. Doza sa poklopcem visine: 20 cm. € 60

2. Kristalna vaza bordo bojeČeška. Gravirani lovački motivi. Visina: 18 cm. € 50

3. Par staklenih krigli sa poklopcemVisina: 17,5 cm i 19 cm. € 80

4. Kristalna pepeljaraMoser. Češka. Oko 1960. Dimenzije: 9 x 9 x 6 cm. € 50

5. Porcelanska pepeljaraMeisen. Nemačka. Rukom oslikana. Prečnik: 12,5 cm. € 50

6. Porcelanska urnaDresden, Nemačka. Kraj XIX veka. Rukom oslikana cvetnim motivima. Visina: 42 cm. € 100

7. Neobarokna stojeća lampaMajolika i staklo. XIX vek. Visina: 105 cm. (elektrif.) € 650

8. Klinkosch stono ogledaloAustrija, oko 1870. Srebro, šlifovano staklo. Žigovi: JCK (Josef Carl Klinkosch)i Diana. Dimenzije: 48 x 48 cm. € 700

9. Pozlaćeno ogledalo u Rococo stiluVisina: 102 cm. € 250

10. Pozlaćeno ogledaloU baroknom stilu. Visina: 128 cm. € 250

11. IkarBronza. Visina: 30 cm. € 80

12. “L’Armée d’Orient”(1915-1918) Gustave GouinŠtampana 1931. godine u Marselju. 286 strana. € 90

13. Sekka, Japanski majstor Porodica na jezeruRad na svili. Dimenzije: 24 x 28 cm. Sign. € 150

15. DANICA ANTIĆ (1916 - 1989)SnopUlje na platnu, 73 x 60 cm.Sign. € 550

16. DANICA ANTIĆ AnemoneUlje na platnu, 72 x 53 cm. Sign. € 450

14. Ikona Sv.Nikole ČudotvorcaUlje na dasci. Dimenzije: 31 x 26 cm. € 200

17. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)U zbegu Tuš na hartiji, 18, 5 x 26, 5 cm. Sign. € 400

18. ZORAN ANDRIĆ (1960)Plava vaza i ružeUlje na lesonitu, 53 x 39 cm. 2012. Sign. € 300

19. BOŽA BABIĆ (1939)FormePoliester, 28 x 22 cm. € 200 20. RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)

KukuruzovinaUlje na platnu, 70 x 80 cm. Sign. € 250

21. MILICA BEŠEVIĆ (1896-1941)Cveće u vaziAkvarel, 24 x 20 cm. Oko 1936. Sign. € 200

22. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)AtinaAkvarel, 25 x 70 cm. Sign. € 350

23. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992) Predeo iz Crne GoreUlje na lesonitu, 56 x 47 cm. 1956. Sign. € 600

24. MILAN BOŽOVIĆ Cveće u vaziUlje na platnu, 61,5 x 50 cm. 1978. Sign. € 400

25. MILAN BOŽOVIĆ MaslinjakUlje na platnu, 50 x 65 cm. 1977. Sign. € 650

26. KOSTA BRADIĆ (1927)Pored TamišaUlje na lesonitu, 41 x 46 cm. 1979. Sign. € 550

27. VOJTEH BRATUŠA Mrtva prirodaUlje na platnu, 31 x 49 cm. 1967. Sign. € 250

28. ĐORĐIJE CRNČEVIĆ (1941-2013)DugaUlje na šper ploči, 70 x 100 cm. 1990. Sign. € 500

29. ĐELOŠ ĐOKAJ (1933)DijalogGrafika P.A. 70 x 50 cm. 1975. Sign. € 200

30. MAJA ĐOKIĆ (1971)FikusTuš i akvarel, 15 x 27 cm. 2002. Sign. € 75

31. DARINKA ĐORĐEVIĆ (1926-2010)Mrtva priroda s ribomUlje na platnu kaš. na karton, 42 x 56 cm. Sign. € 150

32. EMIR DRAGULJ (1939-2002)PerunikeBakropis A.O. 11 x 13,5 cm. 1984. Sign. € 125

33. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Peščana obala sa kabinamaUlje na platnu, 130 x 180 cm. 1962. Sign. € 12000

34. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Znamenje predakaUlje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign. € 1950

35. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Akt Ulje na platnu, 55 x 70 cm. 2006. Sign. € 500

36. DUŠAN GAVELA (1939-1999)Bez nazivaKomb. tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988. Sign. € 200

37. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Supruga autoraCrtež olovkom. 36,5 x 25 cm. 1935. Sign. € 200

38. MARKO GRBIĆ (1977)NosorogBronza, L = 27,5 cm. 2000 € 125

39. OLIVERA GRBIĆ (1932)Mrtva priroda s flašamaUlje na platnu, 60 x 50 cm. Sign. € 450

40. GORAN GVARDIOL (1948-2011)BalerinaTempera i tuš, 31 x 22 cm. 2002. Sign. € 100

41. STOJAN ĐURIĆ (1962)Novi prolazakKomb. tehnika na platnu, 70 x 50 cm. 2014. Sign. na poleđini € 400

42. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez naziva Ulje na platnu, 66 x 92 cm. 1980. Sign. € 2600

Izlagano u galeriji Lambert, Paris 4e, maja 1980.

43. SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)Konak kneginje LjubiceUlje na platnu, 37 x 47 cm. Sign. € 200

44. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Pejzaž sa rekomUlje na platnu, 54 x 66 cm. Oko 1980. Sign. € 1200

45. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Bez nazivaGrafika 9/60, 12 x 16, 5 cm. Sign. € 75

46. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ PaunoviGrafika 91/96, 17 x 23 cm. Sign. € 200

47. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Predeo sa psimaAkvarel na hartiji, 20 x 28 cm. Sign. € 200

48. STEFAN HADŽI - NIKOLOV (1955)Unutrašnjost svemiraUlje na platnu kaš. na karton, 47 x 22 cm. 2005. Sign. € 450

49. BOGOLJUB IVKOVIĆ (1924)Uzlet IUlje na platnu, 35 x 27 cm. € 250 50. BOGOLJUB IVKOVIĆ

Uzlet IIUlje na kartonu, 61 x 45 cm. 1969. Sign. € 400

51. BOGOLJUB IVKOVIĆ Leteći sviračiTempera na hartiji, 100 x 67 cm. 1962. Sign. € 650

52. VOJISLAV JAKIĆ (1932-2003)Aždajenje (Art Brut)Komb. tehnika, 22,5 x 33 cm. 1971. Sign. € 400

53. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Akt Ulje na platnu kaš. na lesonit, 48 x 35 cm. 1976. Sign. € 600

54. BOŽA ILIĆ Akt s leđaUlje na kartonu, 52 x 42 cm. 1988. Sign. € 1300

55. BOŽA ILIĆ PejzažUlje na platnu kaš. na karton, 48 x 67 cm. 1975. Sign. € 2400

56. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)Cveće u vaziUlje na platnu kaš. na lesonit, 59 x 32 cm. Oko 1960. Sign. € 225

57. VASILIJE JOSIP JORDAN (1934)Odlazak za CytheruGrafika u boji 78/100, 57 x 65 cm. 1988. Sign. € 150

58. VASILIJE JOSIP JORDAN Mona LizaUlje na platnu kaš. na karton, 33 x 41 cm. Sign. € 1600

59. BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)SokakUlje na platnu, 39 x 54 cm. 1966. Sign. € 450

60. ALBERT KINERT (1919-1987)Praproljetna iskušenja prastarjelog faunaGrafika, probni otisak autora, 48 x 105 cm. Sign. € 450

61. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)TvrđavaGrafika, 10, 5 x 15,5 cm. 1960. Sign. € 75

62. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE Venecija 1Pastel, 23 x 30 cm. 1965. Sign. € 100

63. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE Venecija 2Pastel, 24 x 30 cm. 1965. Sign. € 100

64. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE SlušaociUlje na kartonu, 40 x 38 cm. Sign. € 150

65. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)VoćeUlje na šperu, 30 x 25 cm. Sign. € 350

66. BOŠKO KARANOVIĆ (1924-2009)Stećak (detalj)Grafika u boji 2/50, 23 x 20 cm. 1989. Sign. € 100

67. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) Žito Ulje na lesonitu, 34 x 65 cm. 1952. Sign. € 4800

Publikovano na strani 157, Irma Lang, Sombor 2010.

68. EVGENIJE KNEŽEVIĆ (1901-1983)Karlovački alasiUlje na platnu, 56 x 76 cm. 1951. Sign. € 400

69. EVGENIJE KNEŽEVIĆ Varljivo leto ‘68.Ulje na platnu, 59 x 47 cm. 1967. Sign. € 300

70. EVGENIJE KNEŽEVIĆ Karlovački krovoviUlje na platnu, 68 x 58 cm. 1977. € 350

71. MARKO KRSMANOVIĆ (1930-1991)Na stihove Branka V. RadičevićaGrafika u boji 89/200, 23 x 30 cm. 1974. Sign. € 80

72. MIRKO KUJAČIĆ (1901-1987)OstrvoAkvarel, 10 x 17 cm. 1954. Sign. € 150

73. JOVAN KUKIĆ (1907-1982)Cveće u plavoj vaziUlje na lesonitu, 27 x 22 cm. 1950. Sign. € 150

74. MIHAIL MILE KULAČIĆ (1970)PerastAkvarel, 40 x 30 cm. Sign. € 150

75. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)Seoska slavaE.A. Akvarelisana grafika, 45 x 31 cm. Sign. € 150

76. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)KotorUlje na platnu, 50 x 69 cm. Sign. € 400

77. KOSTA KRIVOKAPIĆ PejzažUlje na platnu, 38 x 46 cm. 1975. Sign. € 250

78. KOSTA KRIVOKAPIĆ ČamciUlje na platnu, 50 x 70 cm. 1974. Sign. € 300

79. KOSTA KRIVOKAPIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 74 x 59 cm. € 350

80. DUŠAN KOKOTOVIĆ (1888-1953)Stara Mošeja (Bosna)Bakropis, 33 x 38 cm. oko 1915. Sign. € 250

81. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)CvećeUlje na lesonitu, 47 x 27 cm. Sign. € 300

82. PETAR LUBARDA (1907-1974)Konj u letuAkvarel, 9 x 20 cm. Sign. € 350

83. MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)RaspravaUlje na platnu, 50 x 70 cm. 1980. Sign. € 800

84. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Dubrovnik sa velikom ribomUlje na platnu, 73 x 92 cm. 1960. Sign. € 18500

85. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Zlatiborska pletiljaUlje na dasci, 22 x 27,5 cm. 1972. Sign. € 700

86. NIKO MILJAN (1891-1962)Primorsko mestoUlje na planu kaš.na karton, 25 x 35 cm. Sign. Oko 1940. € 350

87. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)PredeoUlje na hartiji, 30 x 32 cm. Sign. € 175

88. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Na stihove Đure Jakšića Grafika u boji 188/200, 20 x 26,5 cm. Oko 1974. Sign. € 80

89. ALEKSANDAR P. MOGILEVSKI (1885-1980)Zima u MoskviGvaš, 26 x 18 cm. 1967. Sign. € 300

90. MOJOVIĆ, MILJUŠ, OTAŠEVIĆ, POPOVIĆ, SOKIĆ, VELIČKOVIĆMapa 6 grafikaGrafike 18/80, 15 x 13 cm.( 6 kom.) 1992. Sign. € 120

91. ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)GoluboviAkvarel, 32 x 58 cm. € 100

92. JEFTA PERIĆ (1895-1967)SmederevoUlje na dasci, 14 x 20 cm. Sign. € 250

93. ORDAN PETLEVSKI (1930-1997)Bez nazivaGrafika u boji 8/8, 93 x 60 cm. 1970. Sign. € 450

94. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Moje kučeAkvarel, 30 x 40 cm. Oko 1950. Sign. € 175

95. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)TrešnjeUlje na platnu, 30 x 35 cm. Sign. € 200

96. STOJAN PAČOV (1934)LubenicaUlje na platnu, 25 x 35 cm. Sign. € 125

97. STOJAN PAČOV Staro SajmišteUlje na platnu kaš. na karton, 45 x 50 cm. Sign. € 350

98. STOJAN PAČOV ManastirUlje na platnu, 40 x 50 cm. Sign. € 200

99. STOJAN PAČOV SomborUlje na platnu, 80 x 60 cm. € 300

100. MIHAILO PETKOVIĆ ( 1958 )Bez nazivaKomb. tehnika na hameru, 25 x 33 cm. 1990. Sign. € 100

101. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Planinski pejzažUlje na šperu, 30 x 60 cm. 1962. Sign. € 400

102. MIODRAG B. PROTIĆ (1922)Bez nazivaUlje na platnu, 54 x 65 cm. Oko 1965. Sign. € 2600

103. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Portret profesoraUlje na platnu, 74,5 x 57 cm. 1941. Sign. € 1800

104. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje Kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 4600

105. GORDANA PETROVIĆ (1959)BrdašcaBakropis, akvatinta 59/100, 16 x 22 cm. 1984. Sign. € 50

106. PETAR PUTIĆ (1949)PejzažUlje na platnu, 32 x 45 cm. Sign. € 200

107. MILAN RADONJIĆ (1912-1984)Dunav kod BanstolaUlje na kartonu, 48 x 68 cm. Sign. € 250

108. SAVA RAKOČEVIĆ (1933)ApstrakcijaTempera na hartiji, 40 x 60 cm. 1961. Sign. € 300

109. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)RogatacBronza, H = 30 cm. € 200

110. DUŠAN RAJŠIĆ PtičarBronza, L = 24 cm. € 100

111. DUŠAN RAJŠIĆ Eva IPolirani aluminijum, H = 30 cm. € 200

112. DUŠAN RAJŠIĆ Eva IIPolirani aluminijum, H = 30 cm. Sign. € 175

113. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)Uzburkano moreTempera, 18 x 26 cm. Sign. € 50

114. GRIGORIJE SAMOJLOV (1904-1989)Hotel MoskvaAkvarel, 33,5 x 40 cm. Sign. € 325

115. TOMISLAV ŠEBEKOVIĆ SećanjeUlje na platnu, 82 x 60 cm. 1967. Sign. € 350

116. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaAkvatinta E.A. 78 x 55 cm. 1976. Sign. € 80

117. LJUBICA CUCA SOKIĆCvećeAkvarel/Tempera, 10 x 9 cm. Sign. € 200

118. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Zeleni predeoUlje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign. € 1400

119. TODOR STEVANOVIĆ (1937)Bez nazivaKomb. tehnika na lesonitu, 72 x 98 cm. 1980. Sign. € 800

120. GABOR SILAĐI (1926-2007)Letnja obala TiseAkvarel na platnu, 67 x 85 cm. 1989. Sign. € 350

121. FEĐA SORETIĆ (1930)PergolaAkvarel, 59 x 43 cm. 1987. Sign. € 250

122. FEĐA SORETIĆ Suncokreti Ulje na platnu kaš. na karton, 41 x 50 cm. 2013. Sign. € 350

123. FEĐA SORETIĆ Voćka u cvatuUlje na platnu kaš. na karton, 30 x 41 cm. 2000. Sign. € 250

124. DRAGOLJUB STOJANOVIĆ SIP (1920-1976)BeogradUlje i tempera na kartonu, 50 x 45 cm. 1969. Sign. 300

125. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)PraljeUlje na lesonitu, 68 x 48 cm. 1948. Sign. € 750

126. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)PijanistaTuš i akvarel, 19 x 14 cm. 1946. € 275

127. OLIVER TIHI (1943-1995)Mrtva priroda s maskomUlje na platnu, 79 x 59 cm. Sign. € 650

128. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Staro SarajevoUlje na platnu kaš. na karton, 26 x 35 cm. Oko 1925. € 450

129. RAJKO TOMIĆ (1905-?)Baš čaršijaAkvarel i tuš, 16,5 x 19 cm. 1928. Sign. € 250

130. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaTuš i akvarel, 44 x 27 cm. 1981. Sign. € 450

131. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2001)Par Tuš, 40 x 59 cm. 1956. Sign. € 250

132. DEJAN ULARDŽIĆ (1956)RaspadUlje na šperu, 73 x 60 cm. 1992. Sign. € 300

133. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)PenjačGrafika u boji 9/90, 34 x 23 cm. 1989. Sign. € 150

134. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)Šar planinaUlje na platnu, 45,5 x 60 cm. Oko 1937. € 450

135. IVO VOJVODIĆ (1923-1994)Ribe na gradele Ulje na lesonitu, 48 x 68 cm. 1991. Sign. € 1600

136. STANKO ZEČEVIĆ (1954)FantazijaUlje na platnu , 60 x 50 cm. Sign. € 800

137. BOJAN ŽIVIĆ (1962)Čamac Linorez 17/150, 16,5 x 11cm. 1986. Sign. € 50

138. VIKTOR ŽIVKOVIĆ (1894-1925)Krovovi BeogradaPastel, 21 x 33 cm. 1913. € 300

139. MILAN ŽUNIĆ (1940)PaketAkvarel, 22 x 20 cm. 1970. Sign. € 150

140. MILAN ŽUNIĆ Mesečina na moruA.O.Linogravura, 44 x 37 cm. Sign. € 50