4
Konkurs za posao br. 1 Na osnovu čl. 8. i 54. Zakona o radu u institucijama Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH“, br. 26/04, 7/05, 48/05, 60/10 i 32/13), člana 8. Odluke o uslovima i načinu prijema pripravnika visoke stručne spreme u radni odnos u institucije Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH“, broj 52/05 i 102/09), člana 34. Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine broj 21-1-04-176/10 od 19.08.2010. godine, te Odluke o pokretanju procedure prijema pripravnika visoke stručne spreme u Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine broj 20-07-34-2-1358-1/14 od 20.11.2014. godine, Direkcija za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, r a s p i s u j e : JAVNI OGLAS za prijem pripravnika u Direkciju za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine 1. Pripravnik sa završenim Ekonomskim fakultetom, visoka stručna sprema VII/1 stepen, a za lica koja su studije završila po bolonjskom sistemu, završen najmanje prvi ciklus studija uz ostvarenih najmanje 180 ECTS – dva (2) izvršioca ; Opis poslova: Pripravnik će obavljati poslove u svrhu stručne obuke i osposobljavanja za samostalan rad u profesiji za koju je obrazovan. Radni odnos se zasniva na period od jedne godine. Mjesto rada: Sjedište Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, ul. Aleja Bosne Srebrene bb, Sarajevo. Opšti uslovi koje kandidat za pripravnika treba da ispunjava: Za prijem u radni odnos pripravnik mora ispunjavati sljedeće opšte uslove propisane članom 10. Zakona o radu u institucijama Bosne i Hercegovine: - da ima navršenih 18 godina života, - da je državljanin Bosne i Hercegovine, - da protiv njega nije pokrenut krivični postupak za krivično djelo za koje je predviđena kazna zatvora tri i više godina ili da mu nije izrečena zatvorska kazna za krivično djelo učinjeno s umišljajem u skladu s krivičnim zakonima u Bosni i Hercegovini, - da nije obuhvaćen odredbama člana IX stav 1. Ustava Bosne i Hercegovine, - da je fizički i psihički sposoban za obavljanje poslova navedenog zanimanja. Pored opštih uslova propisanih zakonom, kandidati trebaju ispunjavati i sljedeće uslove: - Za radno mjesto navedeno pod rednim brojem 2. završen Ekonomski fakultet – visoka stručna sprema VII/1 stepen, a za lica koja su studije završila po bolonjskom sistemu, završen najmanje prvi ciklus studija uz ostvarenih najmanje 180 ECTS, Isključenje za prijem u radni odnos kao pripravnika Kandidati ne smiju imati ostvaren radni staž i iskustvo od jedne godine i više nakon diplomiranja.

Konkursi Za Posao

Embed Size (px)

DESCRIPTION

konkursi za posao

Citation preview

  • Konkurs za posao br. 1

    Na osnovu l. 8. i 54. Zakona o radu u institucijama Bosne i Hercegovine (Slubeni glasnik BiH, br. 26/04, 7/05, 48/05, 60/10 i 32/13), lana 8. Odluke o uslovima i nainu prijema pripravnika visoke

    strune spreme u radni odnos u institucije Bosne i Hercegovine (Slubeni glasnik BiH, broj 52/05 i 102/09), lana 34. Pravilnika o unutranjoj organizaciji i sistematizaciji Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine broj 21-1-04-176/10 od 19.08.2010. godine, te Odluke o

    pokretanju procedure prijema pripravnika visoke strune spreme u Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine broj 20-07-34-2-1358-1/14 od 20.11.2014. godine, Direkcija za koordinaciju

    policijskih tijela Bosne i Hercegovine, r a s p i s u j e :

    JAVNI OGLAS

    za prijem pripravnika u Direkciju za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine

    1. Pripravnik sa zavrenim Ekonomskim fakultetom, visoka struna sprema VII/1 stepen, a za lica koja su studije zavrila po bolonjskom sistemu, zavren najmanje prvi ciklus studija uz ostvarenih najmanje 180 ECTS dva (2) izvrioca ;

    Opis poslova:

    Pripravnik e obavljati poslove u svrhu strune obuke i osposobljavanja za samostalan rad u profesiji za koju je obrazovan.

    Radni odnos se zasniva na period od jedne godine.

    Mjesto rada:

    Sjedite Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, ul. Aleja Bosne Srebrene bb, Sarajevo.

    Opti uslovi koje kandidat za pripravnika treba da ispunjava:

    Za prijem u radni odnos pripravnik mora ispunjavati sljedee opte uslove propisane lanom 10. Zakona o radu u institucijama Bosne i Hercegovine: - da ima navrenih 18 godina ivota, - da je dravljanin Bosne i Hercegovine, - da protiv njega nije pokrenut krivini postupak za krivino djelo za koje je predviena kazna zatvora tri i vie godina ili da mu nije izreena zatvorska kazna za krivino djelo uinjeno s umiljajem u skladu s krivinim zakonima u Bosni i Hercegovini, - da nije obuhvaen odredbama lana IX stav 1. Ustava Bosne i Hercegovine, - da je fiziki i psihiki sposoban za obavljanje poslova navedenog zanimanja.

    Pored optih uslova propisanih zakonom, kandidati trebaju ispunjavati i sljedee uslove:

    - Za radno mjesto navedeno pod rednim brojem 2. zavren Ekonomski fakultet visoka struna sprema VII/1 stepen, a za lica koja su studije zavrila po bolonjskom sistemu, zavren najmanje prvi ciklus studija uz ostvarenih najmanje 180 ECTS,

    Iskljuenje za prijem u radni odnos kao pripravnika

    Kandidati ne smiju imati ostvaren radni sta i iskustvo od jedne godine i vie nakon diplomiranja.

  • Uz prijavu za javni oglas za prijem pripravnika kandidati su obavezni dostaviti:

    - ovjerena kopija line karte - Uvjerenje o dravljanstvu (original ili ovjerena kopija ne starija od est mjeseci); - Izjava da nije obuhvaen odredbama lana IX stav 1. Ustava Bosne i Hercegovine, ovjerena kod nadlenog optinskog organa po mjestu prebivalita, ne starija od tri mjeseca, - Original ili ovjerena kopija diplome ili uvjerenja o diplomiranju (uvjerenje ne moe biti starije od jedne godine odnosno roka potrebnog za izdavanje diplome), a u sluaju da fakultet nije zavren u Bosni i Hercegovini strana diploma mora biti nostrifikovana (dokaz o nostrifikaciji - original ili ovjerena fotokopija); - za kandidate koji nikad nisu ostvarili radni odnos, injenicu nepostojanja radnog staa u struci sa VSS, nakon stjecanje iste, dokazuje slijedeom dokumentacijom: - ovjerena kopija radne knjiice (naslovna strana, kao i stranice s relevantnim podacima: ime, prezime i dr., podaci o kolskoj i strunoj spremi, o zaposlenju i stau (ovjerena kopija ne starija od 15 dana) ili uvjerenje iz PIO/MIO da nije registriran u podacima matine evidencije PIO/MIO; Kandidati koji imaju ostvaren radni sta ili su jo uvijek u radnom odnosu, injenicu nespostojanja radnog staa u struci sa VSS, nakon sjecanje iste, dokazuje sljedeom dokumentacijom: - uvjerenje iz PIO/MIO o radnom stau i deifraciju kolske spreme i zanimanja;

    Procedura izbora:

    Postupak izbora kandidati koji ispunjavaju uslove iz javnog oglasa i koji su se blagovremeno prijavili na javni oglas podlijeu provjeri znanja koju u skladu sa Odlukom o uslovima i nainu prijema pripravnika visoke strune spreme u radni odnos u institucije Bosne i Hercegovine sprovodi komisija za prijem pripravnika.

    Napomena:

    Prije zakljuivanja ugovora o obavljanju pripravnikog staa, izabrani kandidat je duan dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se prijavio i uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak izdato od nadlenog suda (ne starije od tri mjeseca), u suprotnom nee doi do potpisivanja ugovora, odnosno, kandidat se skida sa liste uspjenih kandidata. Kandidati su duni dostaviti dokumente traene Javnim oglasom, a dokumenti koji nisu u skladu s istim nee se uzimati u razmatranje. - Diplome o zavrenom drugom i treem ciklusu strudija Bolonjskog sistema, kao i diplome o sticanju naunih zvanja, nisu podobne za dokazivanja uslova utvenih ovim Javnim oglasom, te se iste nee uzimati u razmatranje. - U sluaju da kopija dokumenata traenih ovim Oglasom ima vie stranica, potrebno je izvriti ovjeru dokumenta izmeu stranica, u suprotnom, isti se nee uzimati u razmatranje; - Validnost navedenih dokumenata rauna se sa danom prijema prijave kandidata na Javni oglas.

    Dostavljanje prijava:

    Prijavu na oglas sa biografijom i motivacijskim pismom dostaviti najkasnije u roku od 12 dana od objave Javnog oglasa (najkasnije do 20.12.2014.godine), putem predmetnog kursvera.

    Nepotpune, neblagovremene i neuredne prijave nee biti uzete u razmatranje.

  • Konkurs za posao br. 2

    DUCLA d.o.o. jedna od vodeih kompanija u oblasti uvoza i distribucije robe iroke potronje, uslijed poveanog obima posla, trai vrijedne i marljive osobe za podruje Banja Luke, Mostara,Tuzle, Bijeljine i Sarajeva za radno mjesto:

    Area Manager - Key Account (pripravnik)

    Kljune odgovornosti:

    Unapreuje prodaju, odgovara za rad dodijeljene regije

    Zadaci:

    Unapreenje prodaje i proirenje trista Uspostavljanje i odravanje kontakta sa partnerima Dogovaranje marketinkih aktivnosti Supervizija merchandizera Odgovornost za pozicioniranje robe Prodaja robe OT kanalu Izrada planova i izvjetaja vezanih za regiju

    Uslovi:

    Visoko obrazovanje (minimalno I ciklus studija ekonomskog smjera) Aktivno poznavanje rada na raunaru - MS Office paketa Vozaka dozvola B kategorije Spremnost za rad vikendom Poznavanje trista maloprodajnih objekata

    Profil:

    Samoinicijativnost, proaktivnost, preduzetnost Timski duh Odgovoran pristup radnim zadacima

    Uz Vau prijavu obavezno priloiti biografiju i motivacijsko pismo.

    Prijave slati putem predmetnog kursvera.

    Lokacija:Sarajevo, Banja Luka, Mostar, Tuzla, Bijeljina Broj pozicija: 4 Datum objave: 09.12.2014. Trajanje oglasa: 12 dana (istie 20.12.2014.)

  • Konkurs za posao br. 3

    Wiener osiguranje Vienna Insurance Group ad Banja Luka raspisuje

    O G L A S

    za prijem radnika u radni odnos na (ne)odreeno vrijeme

    I. Raspisuje se oglas za prijem radnika u radni odnos na radno mjesto:

    1. Pripravnik u sektoru za ljudske resurse - 1 izvrilac 2. Mjesto rada: Direkcija Drutva Banja Luka

    II. Posebni uslovi za kandidate

    1. Visoka struna sprema (VII stepen strune spreme ili prvi ciklus Bolonjskog koncepta studija) 2. Poznavanje rada na raunaru 3. Znanje engleskog jezika 4. Poloen vozaki ispit

    III. Opis poslova:

    Aktivno sudjelovanje u organizovanju sektorom, Doprinos koordinaciji rada filijala i organizacionih dijelova po pitanjima ljudskih resursa, Planiranje, organizovanje, koordiniranje i kontrola poslova i zadataka u vezi HR administracije, Priprema i izrada izvjetaja iz sektora ljudskih resursa, Izrada ugovora o radu i drugih rjeenja iz radno pravnih odnosa, Prijava i odjava zaposlenih, Prikupljanje neophodne dokumentacije za zasnivanje radnih odnosa, Sudjelovanje u planiranju ljudskih resursa, Podstie razvoj i usavravanje zaposlenih, Sprovodi proces selekcije kandidata i Vodi matine evidencije zaposlenih.

    IV. Rok za prijavljivanje

    Konkurs ostaje otvoren do popunjavanja upranjenog radnog mjesta - najkasnije do 20.12.2014.god. Prijave se mogu slati putem opcije predmetnog kursvera sa naznakom - Prijava na raspisani oglas za prijem u radni odnos. Molimo Vas da ne aljete dodatne dokumente, osim biografije i motivacijskog pisma.

    Lokacija:Banja Luka Broj pozicija: 1 Datum objave: 09.12.2014. Trajanje oglasa: 12 dana (istie 20.12.2014.)