Upload
others
View
7
Download
0
Embed Size (px)
Citation preview
LINJA 7 | LINJE 7
7
VöyrinkaupunkiVöråstan
KlemettiläKlemetsö
Vaasan keskussairaalaVasa centralsjukhus
KorkeamäkiHögbacken
SuvilahtiSunnanvik
HuutoniemiRoparnäs
TeeriniemiOrrnäs
KiilapalstaKilskiftet
RistinummiKorsnäståget
Kråklund
Runsor
Vanha VaasaGamla Vasa
HaapaniemiAspnäs
28
7
7
29
8 8
8 8
06 4807 18, 5008 18, 5009 18, 4810 18, 4811 18, 48 12 18, 4813 18, 48 14 18, 48 15 18, 48 16 18, 4817 48
06 0007 00, 3008 00, 3009 00, 3010 00, 3011 00, 30 12 00, 3013 00, 3014 00, 3015 00, 3016 00, 3017 00
Katso myös linja 7 s. 26 ja 9 s. 33 Se även linje 7 s. 26 och 9 s. 33
Klo/hKl./h
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
Arkisin | VardagOn weekdays
Kaupungintalo, Raastuvankatu Stadshuset, Rådhusgatan (5 min)
Keskussairaala, HietalahdenkatuCentralsjukhuset, Sandviksgatan (5 min)
KESKUSTA - KESKUSSAIRAALACENTRUM - CENTRALSJUKHUSETKESKUSSAIRAALA - KESKUSTACENTRALSJUKHUSET - CENTRUM
Raastuvankatu - Hietalahdenkatu (+3/5)
Rådhusgatan - Sandviksgatan (+3/5)
07 45 08 45 09 45 10 45 11 12 05 13 05 14 05 15 0016 0017 0018 0019 00
07 50 08 50 09 50 10 50 11 12 08 13 08 14 08 15 0516 0517 0518 0519 05
8
Hietalahdenkatu - Koulukatu - Korsholmanpuistikko - Raastuvankatu (+5)
Sandviksgatan - Skolhusgatan - Korsholmsesplanaden - Rådhusgatan (+5)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
Rewell Center, Raastuvankatu Rådhusgatan (18 min)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
30
Rewell Center, Raastuvankatu Rådhusgatan (15-20 min)
08 0509 0510 0511 12 1513 1514 1515 1016 1017 1018 1019 10
Klo | kl. 7-11
Klo | kl. 12-20
8
8
8
8
Katso myös linja 6 / Se även linje 6
38KESKUSTA - KIVIHAKA - KOSKISUO - LÄNSINIITTYCENTRUM - STENHAGA - FORSKÄRR - VÄSTERÄNGEN
Rådhusgatan - Sandögatan - Verkstadsvägen - Gamla busstation - Olympiagatan - Smedsbyvägen - Jukolavägen - Otsovägen - Stenhagavägen - Nya Bölevägen - Svedjemarksvägen - Västerängsvägen - Lägereldsringen (+20)
Raastuvankatu - Hietasaarenkatu - Konepajankatu- Vanha linja-autoasema - Olympiakatu - Sepänkyläntie - Jukolantie - Otsontie - Kivihaantie - Uusi Bölentie - Kaskimaantie - Länsiniityntie - Nuotiopiiri (+20)
Raastuvankatu - Hietasaarenkatu - Pitkäkatu - Vuorikatu - Vöyrinkatu - Vanha linja-autoasema - Olympiakatu - Sepänkyläntie - Jukolantie - Viertolantie - Otsontie - Kivihaantie - Metsäkallionkatu - Pohjolankatu - Uusi Bölentie - Kaskimaantie - Länsiniityntie - Nuotiopiiri (+20)
Rådhusgatan - Sandögatan - Storalånggatan - Berggatan - Vörågatan- Gamla busstation - Olympiagatan - Smedsbyvägen - Jukolavägen -Otsovägen - Stenhagavägen - Skogsbergsgatan - Pohjolagatan - Nya Bölevägen - Svedjemarksvägen - Västerängsvägen - Lägereldsringen (+20)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
31
Klo | kl. 7-11
Klo | kl. 12-20
8
8
8
8
07 25 08 2509 25 10 25 11 12 35 13 35 14 35 15 3016 3017 3018 3019 30
Katso myös linja 6 / Se även linje 6
38LÄNSINIITTY - KOSKISUO - METSÄKALLIO - KESKUSTA VÄSTERÄNGEN - FORSKÄRR - SKOGSBERGET - CENTRUM
Nuotiopiiri - Kaskimaantie - Uusi Bölentie - Pohjolankatu - Metsäkallionkatu - Kivihaantie - Otsontie - Jukolantie - Sepänkyläntie - Olympiakatu - Vanha linja-autoasema - Vöyrinkatu - Vuorikatu - Pitkäkatu - Rautatienkatu - Kauppapuistikko - Hietasaarenkatu - Raastuvankatu - Kaupungintalo (+20)
Lägereldsringen - Svedjemarksvägen - Nya Bölevägen - Pohjolagatan - Skogsbergsgatan - Stenhagavägen - Otsovägen - Jukolavägen - Smedsbyvägen - Olympiagatan - Gamla busstation - Vörågatan - Berggatan - Storalånggatan - Järnvägsgatan - Handelsesplanaden - Sandögatan - Rådhusgatan - Stadshuset (+20)
Uusi Bölentie - Kivihaantie -Otsontie - Jukolantie - Sepänkyläntie - Vaasanpuistikko (+20)
Nya Bölevägen - Stenhagavägen - Otsovägen - Jukolavägen - Smedsbyvägen - Vasaesplanaden (+20)
Nuotiopiiri Lägereldsringen (20 min)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
Rewell Center, Raastuvankatu Rådhusgatan (18 min)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
30
Rewell Center, Raastuvankatu Rådhusgatan (15-20 min)
08 0509 0510 0511 12 1513 1514 1515 1016 1017 1018 1019 10
Klo | kl. 7-11
Klo | kl. 12-20
8
8
8
8
Katso myös linja 6 / Se även linje 6
38KESKUSTA - KIVIHAKA - KOSKISUO - LÄNSINIITTYCENTRUM - STENHAGA - FORSKÄRR - VÄSTERÄNGEN
Rådhusgatan - Sandögatan - Verkstadsvägen - Gamla busstation - Olympiagatan - Smedsbyvägen - Jukolavägen - Otsovägen - Stenhagavägen - Nya Bölevägen - Svedjemarksvägen - Västerängsvägen - Lägereldsringen (+20)
Raastuvankatu - Hietasaarenkatu - Konepajankatu- Vanha linja-autoasema - Olympiakatu - Sepänkyläntie - Jukolantie - Otsontie - Kivihaantie - Uusi Bölentie - Kaskimaantie - Länsiniityntie - Nuotiopiiri (+20)
Raastuvankatu - Hietasaarenkatu - Pitkäkatu - Vuorikatu - Vöyrinkatu - Vanha linja-autoasema - Olympiakatu - Sepänkyläntie - Jukolantie - Viertolantie - Otsontie - Kivihaantie - Metsäkallionkatu - Pohjolankatu - Uusi Bölentie - Kaskimaantie - Länsiniityntie - Nuotiopiiri (+20)
Rådhusgatan - Sandögatan - Storalånggatan - Berggatan - Vörågatan- Gamla busstation - Olympiagatan - Smedsbyvägen - Jukolavägen -Otsovägen - Stenhagavägen - Skogsbergsgatan - Pohjolagatan - Nya Bölevägen - Svedjemarksvägen - Västerängsvägen - Lägereldsringen (+20)
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
Klo/hKl./h
Arkisin | VardagOn weekdays
31
Klo | kl. 7-11
Klo | kl. 12-20
8
8
8
8
07 25 08 2509 25 10 25 11 12 35 13 35 14 35 15 3016 3017 3018 3019 30
Katso myös linja 6 / Se även linje 6
38LÄNSINIITTY - KOSKISUO - METSÄKALLIO - KESKUSTA VÄSTERÄNGEN - FORSKÄRR - SKOGSBERGET - CENTRUM
Nuotiopiiri - Kaskimaantie - Uusi Bölentie - Pohjolankatu - Metsäkallionkatu - Kivihaantie - Otsontie - Jukolantie - Sepänkyläntie - Olympiakatu - Vanha linja-autoasema - Vöyrinkatu - Vuorikatu - Pitkäkatu - Rautatienkatu - Kauppapuistikko - Hietasaarenkatu - Raastuvankatu - Kaupungintalo (+20)
Lägereldsringen - Svedjemarksvägen - Nya Bölevägen - Pohjolagatan - Skogsbergsgatan - Stenhagavägen - Otsovägen - Jukolavägen - Smedsbyvägen - Olympiagatan - Gamla busstation - Vörågatan - Berggatan - Storalånggatan - Järnvägsgatan - Handelsesplanaden - Sandögatan - Rådhusgatan - Stadshuset (+20)
Uusi Bölentie - Kivihaantie -Otsontie - Jukolantie - Sepänkyläntie - Vaasanpuistikko (+20)
Nya Bölevägen - Stenhagavägen - Otsovägen - Jukolavägen - Smedsbyvägen - Vasaesplanaden (+20)
Nuotiopiiri Lägereldsringen (20 min)
LINJA 8 | LINJE 8
8
LänsiniittyVästerängen
KoskisuoForskärr Böle
MetsäkallioSkogsberget
KotirantaHemstrand
VöyrinkaupunkiVöråstan
KeskustaCentrum
ToriTorget
Vaasan keskussairaalaVasa centralsjukhus
HietalahtiSandviken
KlemettiläKlemetsö
AsevelikyläVapens-brödrabyn
KivihakaStenhaga
32
8
8
8
LINJA 9 | LINJE 9
9
VöyrinkaupunkiVöråstan
KlemettiläKlemetsö
Vaasan keskussairaalaVasa centralsjukhus
KorkeamäkiHögbacken
SuvilahtiSunnanvik
HuutoniemiRoparnäs
TeeriniemiOrrnäs
KiilapalstaKilskiftet
RistinummiKorsnäståget
Kråklund
Runsor
Vanha VaasaGamla Vasa
HaapaniemiAspnäs
33
9
9