Upload
amna
View
51
Download
9
Embed Size (px)
DESCRIPTION
analiza cijena
Citation preview
JU UNIVERZITET U TUZLIRudarsko-Geološko-Građevinski fakultetGrađevinski odsjekOrganizacija GrađenjaAnaliza cijena
1.Izrada drvene ograde,izrada ograde od žičanog pletiva sa stubovima 14x14 cm,obračun po m2
GN−100−103−2 .1440303
Izrada:Potrebna radna snaga:-T V 0,32 h x 3,6 KM/h=1,15 KM-T IV 0,16 h x 3,4 KM/h=0,54 KMUKUPNO Eid................................................................................................. =1,69 KM
Potreban građevinski materijal:-Gredice 14x14 0,018m3 x 300KM/m3=5,4KM-Gredice 8x10cm 0,014 m3 x 300KM/m3=4,2KM-Ekseri 0,05kg x 2KM/kg=0,10KM-Karbolineum 0,10kg x 1KM/kg=0,10KM-Mreža od žice 1,05m 2 x2KM/m 2 =2,10KM UKUPNO Em......................................................................................... .......=11,90 KM
CP=Em+Eid x k
Cizrada drvene ograde=11,90+1,69 x 3,5=17,82 KM/m2
2. Izrada prelaznog puta od tucanika sa podlogom od lomljenog kamena,obračun po m2
GN−100−106440601
Izrada:Potrebna radna snaga:-M VII 0,05 h x 4,0 KM/h=0,20 KM-M VI 0,05 h x 3,8 KM/h=0,19 KM-R IV 0,54 h x 3,4 KM/h=1,84 KM-R III 0,11 h x 3,2 KM/h=0,35 KM UKUPNO Eid................................................................................................. =2,58 KM
Potreban građevinski materijal:-Tucanik 0,22m3 x 30KM/m3=6,6KM-Sitni kamen 0,033 m3 x 30KM/m3=0,99KM-Spojni materijal 0,011 m3 x 30KM/ m3=0,33KM-Voda 0,05 m3 x 1,0KM /m3=0,050KM-Nafta 0,296kg x2,0KM/kg=0,592KM -Benzin 0,007kgx2,0KM/kg=0,0140KM -Mašinsko Ulje 0,0058kgx5KM/kg=0,029KM -Tovatna mast 0,0023kgx5KM/kg=0,0012KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..........=8,61 KM
CP=Em+Eid x k
Cizrada prilaznog puta=8,61+2,58 x 3,5=17,64 KM/m2
3. Izrada Vodovodne mreže na gradilištu,montaža pocinkovanih cijevi 3/4,obračun po m
GN−100−107440703
Montaža cijevi 3/4:Potrebna radna snaga:-M VI 0,28 h x 3,8 KM/h=1,06 KM-M V 0,029 h x 3,6 KM/h=0,10 KM-M IV 0,31 h x 3,4 KM/h=1,05 KM-M III 0,02 h x 3,2 KM/h=0,06 KM UKUPNO Eid................................................................................................. =2,27 KM
Potreban građevinski materijal:-Kudelja 0,07 kg x 1,0KM/kg=0,07KM-MUF 1/2 0,25kom x 2,0KM/kom=0,50KM-Koljeno 0,15kom x 1,0KM/ kom=0,15KM-Cijevi 3/4 1,77 kg x 1,5KM /kg=2,65KM-MUF 1/4 0,25 kom x 2,0KM/kom=0,50KM -Koljeno 3/4 0,15 komx 2,0 KM/kom=0,30KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..........=4,17 KM
CP=Em+Eid x k
Cizrada vodovodne mreže=4,17+2,27 x 3,5=12,11 KM/m1
4. Izrada električne linije na gradilištu,montaža dovodne linije od mjesta priključka do gradilišta.Obračun po m1
GN−100−108440802
Montaža dovodne linije:Potrebna radna snaga:-M III 0,50 h x 3,2 KM/h=1,6 KMUKUPNO Eid................................................................................................. =1,60 KM
Potreban građevinski materijal:-Izolatori 0,12 kom x 2,0KM/kom=0,24KM-Žica NC 4mm 3m x 0,6KM/kom=0,18KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..........=0,42 KM
CP=Em+Eid x k
Cizrada električne linije=0,42+1,60 x 3,5=6,02 KM/m1
5. Izrada Armiračkog stola.Obračun po komadu.
GN−100−108441002
Izrada armiračkog stola:Potrebna radna snaga:-T V 8,0 h x 3,6 KM/h=28,8 KM-T IV 2,4 h x 3,4 KM/h=8,16 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =36,96 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,016 m3x 300KM/ m3=4,8KM-Daska 48mm 0,18 m3x 300KM/ m3=54KM -Obla građa 0,12 m3x 300KM/ m3=36KM -Gredice 12/12cm 0,028 m3x 300KM/ m3=8,4KM -Ekseri 0,40 kgx 2 KM/ kg=0,8KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .......=104,0 KM
CP=Em+Eid x k
Cizrada armiračkog stola=104,00+36,96 x 3,5=233,36 KM/kom
6. Izrada poljskog klozeta.Obračun po komadu.
GN−100−108441004
Izrada poljskog klozeta:
Potrebna radna snaga-T IV 7,29 h x 3,4 KM/h=24,78 KM-T III 4,63 h x 3,2 KM/h=14,82 KM-R II 3,75 h x 3,0 KM/h=11,25 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =50,85 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,198 m3x 300KM/ m3=59,4KM-Daska 48mm 0,168 m3x 300KM/ m3=50,4KM -Gredice 12/12cm 0,232 m3x 300KM/ m3=69,6KM -Ekseri 1,15 kgx 2KM/ kg=2,30KM -Krovna Hartija 2,5 m3x 5KM/ m3=12,5KM-Reza 1,0 komx 5KM/ k0m=5,0KM-Šarke 2,0 komx 7 KM/ kom=14KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=213,20 KM
CP=Em+Eid x kCizrada poljskog klozeta=213,20+50,85 x 3,5=391,17 KM/kom
7. Ručno kopanje zemlje u širokom otkopu III kategorije u prirodno vlažnom zemljištu.Obračun po m3
GN−200−101020103
Potrebna radna snaga-R II 2,00 h x 3,0 KM/h=6,00 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =6,00 KM
CP=Em+Eid x kCširoki otkop=0+6 x 3,5=21,5 KM/m3
8.Ručno kopanje zemljišta za kanalske rovove ili temelje objekta 0,6-1m u prirodno vlažnom zemljištu dubine 0-2m III kategorije.Obračun po m3
GN−200−103020809
Potrebna radna snaga-R II 3,00 h x 3,0 KM/h=9,00 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =9,00 KM
CP=Em+Eid x kCiskop trakastih temelja=0+9 x 3,5=31,5 KM/m3
9.Razastiranje i nabijanje kamenog materijala (šljunka) u slojevima debljine 10cm.Obračun po m2
GN−200−203021103
Razastiranje materijalaRazastiranje materijala
Potrebna radna snaga-R II 0,36 h x 3,0 KM/h=1,08 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,08 KM
Potreban građevinski materijal:-Šljunak prirodni 0,1 m 3 x 30 KM/ m 3 =3,0KM UKUPNO Em.............................................................. ............................... .....=3,0 KM
CP=Em+Eid x kCrazastiranja materijala=3+1,08 x 3,5=6,78 KM/m2
Nabijanje materijalaNabijanje materijala
Potrebna radna snaga-R II 1,00 h x 3,0 KM/h=3,00 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,00 KM
CP=Em+Eid x kCnabijanje materijala=0+3,0 x 3,5=10,5 KM/m3
Ukupna cijena:Crazastiranja i nabijanje materijala=6,78/0,10+10,50=67,8+10,50=78,3 KM/m3
Crazastiranja i nabijanje materijala=6,78+10,50x0,10=6,78+1,050=7,83 KM/m2
10.Razastiranje i nabijanje zemljanog materijala iznad temeljnih traka.Obračun po m3.
Nasipanje i nabijanje materijalaNasipanje i nabijanje materijala
Potrebna radna snaga-R II 1,00 h x 3,0 KM/h=3,00 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,00 KM
Cnabijanje materijala=0+3,0 x 3,5=10,5 KM/m3
11. Razastiranje i nabijanje zemljanog materijala ispod podne ploče .Obračun po m2.
Razastiranje materijalaRazastiranje materijala
Potrebna radna snaga-R II 0,42 h x 3,0 KM/h=1,26 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,26 KM
Potreban građevinski materijal:-Šljunak prirodni 0,15 m 3 x 30 KM/ m 3 =4,5KM UKUPNO Em.............................................................. ............................... .....=4,5 KM
CP=Em+Eid x kCrazastiranja materijala=4,5+1,26 x 3,5=8,91 KM/m2
Nabijanje materijalaNabijanje materijala
Potrebna radna snaga-R II 1,00 h x 3,0 KM/h=3,00 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,00 KM
CP=Em+Eid x kCnabijanje materijala=0+3,0 x 3,5=10,5 KM/m3
Ukupna cijena:Crazastiranja i nabijanje materijala=8,91/0,10+10,50=89,1+10,50=99,6 KM/m3
Crazastiranja i nabijanje materijala=8,91+10,50x0,10=8,91+1,05=9,96 KM/m2
12.Ručno betoniranje trakastih temelja betonom MB 30.Obračun po m3.
Potrebna radna snaga-R II 1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugrađivanje materijalaUgrađivanje materijala
Potrebna radna snaga-B IV 1,08 h x 3,2 KM/h=3,45 KM-R II 1,08 h x 3,0 KM/h=3,24 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =6,69 KM
Spravljanje:Spravljanje:
Potrebna radna snaga-R II 2,35 h x 3,0 KM/h=7,05 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Materijal:Materijal:
Potreban građevinski materijal:-Cement PC 350 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
CP=Em+Eid x k
Cbetoniranje trakastih temelja=142,7+(5,19+6,69+5,19) x 3,5=202,45 KM/m3
13.Betoniranje temeljnog sokla betonom MB 30 u potrebnoj oplati.Obračun po m3.
Spravljanje betona:
Potrebna radna snaga-R II 2,24 h x 3,0 KM/h=6,72 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =6,72 KM
Potreban građevinski materijal:-Cement 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KMCspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
Ugrađivanje betona:
Potrebna radna snaga-B IV 1,40 h x 3,2 KM/h=4,48 KM-R II 1,40 h x 3,0 KM/h=4,20 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =8,68 KM
Prijenos materijalaPotrebna radna snaga-R II 2,35 h x 3,0 KM/h=7,05 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =7,05 KM
CP=Em+Eid x k
Cugrađivanja=0+(8,68+7,05) x 3,5=55,05 KM/m3
Izrada oplate ravnih betonskih zidova od daske.Obračun po m2.
Izrada:Potrebna radna snaga-T V 0,20 h x 3,6 KM/h=0,72 KM-T III 0,20 h x 3,2 KM/h=0,64 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,36 KM
Montaža:Potrebna radna snaga-T V 0,18 h x 3,6 KM/h=0,648 KM-T III 0,18 h x 3,2 KM/h=0,576 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,22 KM
Demontaža:Potrebna radna snaga-T III 0,07 h x 3,2 KM/h=0,224 KM-R II 0,11 h x 3,0 KM/h=0,33 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,55 KM
Čišćenje i vađenje eksera:Potrebna radna snaga-R II 0,13 h x 3,0 KM/h=0,39 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,39 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,0047m3 x 300KM/ m3=1,41KM-Gredice 0,0035 m3x 300KM/ m3=1,05KM -Žica Paljena 0,07 kgx 2,5KM/ kg=0,175KM -Ekseri 0,15 kgx 2KM/ kg=0,30KM -Klamfe 0,1 kgx 3 KM/ kg=0,3KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=3,23 KM
CP=Em+Eid x kCizrada oplate=3,23+(1,36+1,22+0,55+0,35) x 3,5=15,41 KM/m2
1m3 betona/0,25m=4m2 oplate na 1m3 betonaZa izradu 1m3 betona potrebno je 4m2 oplate sa jedne strane, sa dvije je to 8m2
Cizrada oplate za 1m3=15,56 KM/m2x8m2=124,48 KM
Cbetoniranje skolenog zida= Cspravljanje betona+ Cugrađivanje betona+ Coplate=
Cbetoniranje skolenog zida=166,22+55,05+124,48 =345,75 KM
14.Betoniranje ab podne ploče betonom MB 30.Obračun po m3.
Spravljanje betona:
Potrebna radna snaga-R II 2,24 h x 3,0 KM/h=6,72 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =6,72 KM
Potreban građevinski materijal:-Cement 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
Cspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
Ugrađivanje betona:
Potrebna radna snaga-B IV 1,40 h x 3,2 KM/h=4,48 KM-R II 1,40 h x 3,0 KM/h=4,20 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =8,68 KM
Prijenos materijalaPotrebna radna snaga-R II 2,35 h x 3,0 KM/h=7,05 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =7,05 KM
CP=Em+Eid x kCugrađivanja=0+(8,68+7,05) x 3,5=55,05 KM/m3
Cbetoniranje podne ploče= Cspravljanje betona+ Cugradnja betona=166,22+55,05=221,27 KM/m3
16.Betoniranje trotoara oko objekta betonom MB 15.Obračun po m3.
GN−400−901158001
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,15 h x 3,0 KM/h=0,45 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,45 KM
Prijenos betona:Potrebna radna snaga-R II 0,14 h x 3,0 KM/h=0,42 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,42 KM
Ugrađivanje,zalivanje fugni i postavljanje gredica:Potrebna radna snaga-B IV 0,22 h x 3,4 KM/h=0,75 KM-B III 0,31 h x 3,2 KM/h=0,99 KM-T V 0,19 h x 3,6 KM/h=0,68 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =2,42 KM
Izrada košuljice:Potrebna radna snaga-Z VI 0,48 h x 3,8 KM/h=1,82 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,82 KM
Prijenos materijala:Potrebna radna snaga-R II 0,12 h x 3,0 KM/h=0,36 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,36 KM
Potreban građevinski materijal:-Beton 15Mpa 0,08 m3x-Cementni malter 1:3 0,02m3x -Bitumen 0,60 kgx
-Gredice 5x8 0,004 m3x -Drvo ogrevno 0,50 kgx-Ekseri 0,02 kgx
Cijena Betona 15Mpa:-Cement Mp 35 250 kgx 0,3KM/ kg=75,00KM-Šljunak prirodni 1,18 m3x 30KM/ m3=35,4KM -Voda 0,16 m3x 1 KM/ m3kom=0,16KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=110,56 KM
Cijena Cementnog malera 1:3:-Cement PC 250 470 kgx 0,3KM/ kg=141,00KM-Pijesak 1,01 m3x 30KM/ m3=30,3KM -Voda 0,35 m3x 1 KM/ m3kom=0,35KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
-Beton 15Mpa 0,08 m3x 110,56KM/ m3=8,84KM-Cementni malter 1:3 0,02m3x 171,65KM/ m3=3,43KM -Bitumen 0,60 kgx 5KM/ kg=3,00KM -Gredice 5x8 0,004 m3x 300KM/ m3=1,2KM -Drvo ogrevno 0,50 kgx 1KM/kg=0,5KM -Ekseri 0,02 kgx 3 KM/ kg=0,06KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=16,67 KM
Cizrada trotoara=16,67+(0,45+0,42+2,42+1,82+0,36) x 3,5= 35,81KM/m2
17. Betoniranje AB stubova, serklaža , nadvratnika i nadprozornika betonom 17. Betoniranje AB stubova, serklaža , nadvratnika i nadprozornika betonom MB 30 u odgovarajućoj oplati.Obračun po mMB 30 u odgovarajućoj oplati.Obračun po m33..
GN−400−401151407
Spravljanje betona:Potrebna radna snaga-R II 1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugrađivanje betona:Potrebna radna snaga-B VI 2,40 h x 3,8 KM/h=9,12 KM-B III 2,40 h x 3,2 KM/h=7,68 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =16,8 KM
Prijenos betona:Potrebna radna snaga-R II 1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Spravljanje betona:Potrebna radna snaga-R II 1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugrađivanje betona:Potrebna radna snaga-B VI 2,40 h x 3,8 KM/h=9,12 KM-B III 2,40 h x 3,2 KM/h=7,68 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =16,8 KM
Prijenos betona:Potrebna radna snaga-R II 1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Potreban građevinski materijal za izradu betona MB 30:-Cement 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KMCspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
OPLATA:OPLATA:
GN−601−217161901
Izrada:Potrebna radna snaga-T VII 0,47 h x 4,0 KM/h=1,88 KM-T V 0,24 h x 3,6 KM/h=0,86 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =2,74 KM
Montaža:Potrebna radna snaga-T VII 0,40 h x 4,0 KM/h=1,60 KM-T V 0,20 h x 3,6 KM/h=0,72 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =2,32 KM
Demontaža:Potrebna radna snaga-T V 0,08 h x 3,6 KM/h=0,288 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,288 KM
Čišćenje i vađenje eksera:Potrebna radna snaga-R II 0,15 h x 3,0 KM/h=0,45 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,45 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,0057m3 x 300KM/ m3=1,71KM-Gredice 0,0020 m3x 300KM/ m3=0,60KM -Letva 0,0017 m3x 300KM/ m3=0,51KM -Žica Paljena 0,15 kgx 2,5KM/ kg=0,375KM -Ekseri 0,25 kgx 3KM/ kg=0,75KM -Bunarska motka 0,10mx 1KM/ m=0,1KM-Daska 24mm 0,0015 m3x 300KM/ m3=0,45KM-Ekseri 0,09 kgx 2 KM/ kg=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=4,67 KM
Coplate=4,67+(2,74+2,32+0,288+0,45) x 3,5= 24,963KM/m2
Nadvratnici i nadprozornici:Nadvratnici i nadprozornici:1m3 betona/0,25m=4m2 oplate na 1m3 betonaZa izradu 1m3 betona potrebno je 4m2 oplate sa jedne strane, sa tri strane je to 12m2
Cizrada oplate za 1m3=15,56 KM/m2x12m2=186,72KM
Cbetona izrada nadvratnika i nadprozornik sa oplatom= 168,32+186,72=355,04 =355,04 KM/m3
Stubovi:Stubovi:Potrebno je 75,23 mPotrebno je 75,23 m22 oplate za izradu Stubova oplate za izradu StubovaPotrebno je 6,14 mPotrebno je 6,14 m33 Betona za izradu Stubova Betona za izradu Stubova
Cbetoniranja stubova = 168,32+25,05 x 75,23/6,14=475,24 =475,24 KM/m3
Horizontalni serklažiHorizontalni serklažiOPLATA:OPLATA:
GN−601−202160504
Izrada:
Potrebna radna snaga-R VII 0,11 h x 4,0 KM/h=0,44 KM-R V 0,11 h x 3,6 KM/h=0,39 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,85 KM
Montaža:Potrebna radna snaga-R VII 0,11 h x 4,0 KM/h=0,44 KM-R V 0,11 h x 3,6 KM/h=0,40 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,84 KM
Demontaža:Potrebna radna snaga-R III 0,04 h x 3,2 KM/h=0,128 KM-R II 0,04 h x 3,0 KM/h=0,12 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,248 KM
Čišćenje i vađenje eksera:Potrebna radna snaga-R II 0,04 h x 3,0 KM/h=0,12 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,12 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,0084m3 x 300KM/ m3=2,52KM-Žica Paljena 0,10 kgx 2,5KM/ kg=0,25KM -Ekseri 0,25 kgx 3 KM/ kg=0,75KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=3,52 KM
Coplate=3,52+(0,85+0,84+0,248+0,12) x 3,5= 10,72KM/m1
Dužina Serklaža je 164,9mPotrebno je 9,80 m3 betona
Cbetona izrada hor.serklaža sa oplatom= 168,32+10,72x
164 ,99 ,80 =348,70 =348,70 KM/m3
18.Betoniranje ab ploče iznad prizemlja u odgovarajućoj oplati betonom MB 30.Obračun po m3.
GN−400−701156213
Spravljanje betona:Potrebna radna snaga-R II 0,21 h x 3,0 KM/h=0,63 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,63 KM
Ugrađivanje betona:Potrebna radna snaga-B VI 0,35 h x 3,8 KM/h=1,33 KM-B III 0,35 h x 3,2 KM/h=1,12 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =2,45 KM
Prijenos betona:Potrebna radna snaga-R II 0,18 h x 3,0 KM/h=0,54 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,54 KM
Potreban građevinski materijal:-Beton MB 30 0,12 m3x
Potreban građevinski materijal za spravljanje 1m3 betona MB 30-Cement 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
Cspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
Potreban građevinski materijal:-Beton MB 30 0,12 m3x142,7KM/m3=17,12KM
Cm2 izbetonirane ploče bez opolate =17,12+(0,63+2,45+0,54)x 3,5=29,97 KM/m2
Oplata za ploču:
GN−601−204160701
Izrada:Potrebna radna snaga-T V 0,24 h x 3,6 KM/h=0,86 KM-T III 0,24 h x 3,2 KM/h=0,768 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,628 KM
Montaža:Potrebna radna snaga-T V 0,25 h x 3,6 KM/h=0,90 KM-T III 0,25 h x 3,2KM/h=0,80 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,70 KM
Demontaža:Potrebna radna snaga-T III 0,18 h x 3,2 KM/h=0,576 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,576 KM
Čišćenje i vađenje eksera:Potrebna radna snaga-R II 0,14 h x 3,0 KM/h=0,42 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,42 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,004m3 x 300KM/ m3=1,20KM-Gredice 0,0020 m3x 300KM/ m3=0,60KM -Ekseri 0,06 kgx 3KM/ kg=0,18KM -Bunarska motka 0,25mx 1KM/ m=0,25KM-Daska 24mm 0,0007 m3x 300KM/ m3=0,21KM-Ekseri 0,09 kgx 3 KM/ kg=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=2,71 KM
Coplate po m2=2,71+(1,628+1,7+0,576+0,42) x 3,5=17,84KM/m2
Potrebna količina oplate za betoniranje ploče iznad prizemlja je 110,54 m2 oplateUkupna količina oplate za ploču na objektu je 160,12 m2 oplatePotrebna količina oplate na 1m3 betona je 1,0/0,12=8,33m2 oplateCijena oplate po mCijena oplate po m22 ploče: C ploče: Coplateoplate=0,69x17,84= 12,31 KM/m=0,69x17,84= 12,31 KM/m22
Coplate po m3=17,84KM/m2x8,33m2/m3=148,60KM/m3
Potrebna količina betona je: 0,12mPotrebna količina betona je: 0,12m33x148,60KM/mx148,60KM/m33=17,83KM=17,83KM
Cm2 izbetonirane ploče sa oplatom =29,97+17,83=47,80 KM/m2
19.Betoniranje unutrašnjeg ab stepeništa zajedno sa stepenicama betonom MB 30 u odgovarajućoj oplati .Obračun po m3.
GN−400−407152007
Spravljanje betona:Potrebna radna snaga-R II 1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugrađivanje betona:Potrebna radna snaga-B IV 1,40 h x 3,6 KM/h=5,04 KM-B II 1,40 h x 3,0 KM/h=4,20 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =9,60 KM
Prijenos betona:Potrebna radna snaga-R II 1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Potreban građevinski materijal:-Beton MB 30 1,0 m3x
Potreban građevinski materijal za spravljanje 1m3 betona MB 30-Cement 350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM-Šljunak granulisani 0,53 m3x 30KM/ m3=15,9KM - Šljunak granulisani 0,72 m3x 30KM/ m3=21,6KM -Voda 0,2 m3x 1 KM/ m3kom=0,2KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
Cbetoniranje stepeništa bez oplate=142,7+(5,19+9,60+3,63)x 3,5=207,17 KM/m3
Oplata potrebna za izradu stepeništa:
GN−601−211161404
Izrada:Potrebna radna snaga-T VII 0,45 h x 4,0 KM/h=1,80 KM-T V 0,36 h x 3,6 KM/h=1,29 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,096 KM
Montaža:Potrebna radna snaga-T VII 0,60 h x 4,0 KM/h=2,40 KM-T V 0,30 h x 3,6 KM/h=1,08 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,48 KM
Demontaža:Potrebna radna snaga-T V 0,07 h x 3,6 KM/h=0,252 KM-T III 0,18 h x 3,2 KM/h=0,576 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,828 KM
Čišćenje i vađenje eksera:Potrebna radna snaga-R II 0,10 h x 3,0 KM/h=0,30 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,30 KM
Potreban građevinski materijal:-Daska 24mm 0,0057m3 x 300KM/ m3=1,71KM-Gredice 0,0015 m3x 300KM/ m3=0,45KM -Letva 0,001 m3x 300KM/ m3=0,30KM -Ekseri 0,15 kgx 3KM/ kg=0,45KM -Bunarska motka 0,25mx 1KM/ m=0,25KM-Daska 24mm 0,0015 m3x 300KM/ m3=0,45KM-Ekseri 0,06 kgx 3 KM/ kg=0,18KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =3,79 KM
Coplate=3,79+(3,096+3,48+0,828+0,30) x 3,5=30,75KM/m2
Potrebna količina oplate za izradu stepeništa je:11,92 mPotrebna količina oplate za izradu stepeništa je:11,92 m22
Potrebna količina betona za izradu stepeništa je:1,08 mPotrebna količina betona za izradu stepeništa je:1,08 m33
Cbetoniranje stepeništa sa oplatom=207,17+30,75x11,92/1,08=546,55KM/m3
20. Ručno sječenje , savijanje , postavljanje i vezivanje rebraste armature20. Ručno sječenje , savijanje , postavljanje i vezivanje rebraste armature..
GN−400−101140102
Sječenje:Potrebna radna snaga-A IV 0,0058 h x 3,4 KM/h=0,019 KM-B III 0,0058 h x 3,2 KM/h=0,018 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,038 KM
Savijanje:Potrebna radna snaga-A IV 0,0060 h x 3,4 KM/h=0,020 KM-B III 0,0060 h x 3,2 KM/h=0,019 KMUKUPNO Eid................................................................................................=0,039 KM
Postavljanje i vezivanje:Potrebna radna snaga-A IV 0,0110 h x 3,4 KM/h=0,037 KM-B III 0,0110 h x 3,2 KM/h=0,035 KMUKUPNO Eid................................................................................................=0,072 KM
Prijenos materijala:Potrebna radna snaga-R II 0,0060 h x 3,0 KM/h=0,018 KMUKUPNO Eid............................................................................................. =0,018 KM
Potreban materijal:
-Betonski rebrasti čelik ∅ 14 i više 1,04 kgx 2KM/kg=2,08KM -Žica Paljena 0,0032 kgx 3 KM/ kg=0,096KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=2,17 KM
Csječenje,savijanje,postavljanje i vezivanje rebrastearmature=2,17+(0,038+0,039+0,072+0,018)x3,5= 2,62KM/kg
21.Prenos, postavljanje i vezivanje mrežaste armature21.Prenos, postavljanje i vezivanje mrežaste armature
GN−400−111141005
Postavljanje:Potrebna radna snaga-A VII 0,0180 h x 4,0 KM/h=0,072 KMUKUPNO Eid................................................................................................=0,072 KM
Vezivanje:Potrebna radna snaga-A III 0,0180 h x 3,2 KM/h=0,057 KMUKUPNO Eid................................................................................................=0,057 KM
Prijenos materijala:Potrebna radna snaga-R II 0,0001 h x 3,0 KM/h=0,0003 KMUKUPNO Eid........................................................................................... =0,0003 KM
Potreban materijal:
-Mreža R 6,5-9 1,0 kgx 2KM/kg=520KM -Metalni podmetači 1,16 komx 0,10KM/kom=0,116KM -Podmetači od žice 1,16 kmx 0,10 KM/ kom=0,116KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=2,23 KM
Cprijenos,postavljanje i vezivanje mrežaste armature=2,23+(0,072+0,057+0,0003)x3,5= 2,68KM/kg
22.Zidanje zidova debljine 25cm blokom u produžnom malteru 1:2:6.Obračun po m3.
GN−301−700124104
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,26 h x 3,0 KM/h=0,78 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,78 KM
Zidanje:Potrebna radna snaga-Z VI 3,70 h x 3,8 KM/h=14,06 KM-R II 1,2 h x 3,0 KM/h=3,60 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =17,66 KM
Prenos blokova:Potrebna radna snaga-R II 2,87 h x 3,0 KM/h=8,61 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =8,61 KM
Prenos maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,36 h x 3,0 KM/h=1,08 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,08 KM
Potreban materijal:
blok 25x25x19 51kom x -Produžni malter 0,10m3 x
Potreban materijal za produžni malter 1:2:6:
-Cement Pc 250 210kgx 0,3KM/kg=63KM -Kreč 0,29m3x 120KM/m3=34,8KM -Pijesak 0,87 m3x 30KM/m3=26,1KM -Voda 0,27 m3x 1,0 KM/ m3=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
-Šuplji giter blok 25x25x19 51komx 0,80KM/kom=40,80KM -Produžni malter 0,10m 3 x 124,17 KM/m 3 =12,42KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=53,22 KM
Czidanje zida debljine 25cm=53,22+(0,78+17,66+8,61+1,08)x3,5= 151,67KM/m3
23. Zidanje zidova debljine 20 cm blok opekom u produžnom malteru 1:2:6.Obračun po m3.
GN−301−804124607
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,26 h x 3,0 KM/h=0,78 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,78 KM
Zidanje:Potrebna radna snaga-Z VI 3,96 h x 3,8 KM/h=15,05 KM-R II 1,180 h x 3,0 KM/h=3,54 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =18,59 KM
Prenos blokova:Potrebna radna snaga-R II 1,730 h x 3,0 KM/h=5,19 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =8,61 KM
Prenos maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,201 h x 3,0 KM/h=0,603 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,603 KM
Potreban materijal:
-Blok opeka 20x25x19 64,5kom x -Produžni malter 0,10m3 x
Potreban materijal za produžni malter 1:2:6:
-Cement Pc 250 210kgx 0,3KM/kg=63KM -Kreč 0,29m3x 120KM/m3=34,8KM -Pijesak 0,87 m3x 30KM/m3=26,1KM -Voda 0,27 m3x 1,0 KM/ m3=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
-Blok opeka 20x25x19 64,5komx 0,70KM/kom=45,15KM -Produžni malter 0,10m 3 x 124,17 KM/m 3 =12,42KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=53,57 KM
Czidanje zida debljine 25cm=57,57+(0,78+18,59+8,61+0,603)x3,5= 157,61KM/m3
24. Zidanje zidova debljine 15 cm blok opekom u produžnom malteru 1:2:6.Obračun po m3.
GN−301−800124201
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,05 h x 3,0 KM/h=0,15 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,15 KM
Zidanje:Potrebna radna snaga-Z VI 0,90 h x 3,8 KM/h=3,42 KM-R II 0,45 h x 3,0 KM/h=1,35 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =4,77 KM
Prenos blokova:Potrebna radna snaga-R II 0,23 h x 3,0 KM/h=0,69 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,69 KM
Prenos maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,045 h x 3,0 KM/h=0,135 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,135 KM
Potreban materijal:
-Blok opeka d=15 12,5kom x -Produžni malter 0,02m3 x
Potreban materijal za produžni malter 1:2:6:
-Cement Pc 250 210kgx 0,3KM/kg=63KM -Kreč 0,29m3x 120KM/m3=34,8KM -Pijesak 0,87 m3x 30KM/m3=26,1KM -Voda 0,27 m3x 1,0 KM/ m3=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
-Blok opeka d=15 12,5komx 0,70KM/kom=8,75KM -Produžni malter 0,02m 3 x 124,17 KM/m 3 =2,48KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =11,23 KM
Czidanje zida debljine 15cm=11,23+(0,15+4,77+0,69+0,139)x3,5= 31,35KM/m2
25.Grubo i fino malterisanje zidova i plafona u dva sloja sa PCM 1:2.6 sa predhodnim špricanjem cementnim špric malterom.Obračun po m2 omalterisane površine.
GN−301−401126906
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,074 h x 3,0 KM/h=0,22 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,22 KM
Grubo Malterisanje I sloj:Potrebna radna snaga-R VI 0,32 h x 3,8 KM/h=1,22 KM-R II 0,11 h x 3,0 KM/h=0,33 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,55 KM
Fino Malterisanje II sloj:Potrebna radna snaga-R VI 0,36 h x 3,8 KM/h=1,37 KM-R II 0,08 h x 3,0 KM/h=0,24 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =1,61 KM
Prenos maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,11 h x 3,0 KM/h=0,33 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,33 KM
Potreban materijal:
-Produžni malter 1:2:6 0,023m3 x -Cementni malter 1:3 0,005m3 x
Potreban materijal za produžni malter 1:2:6:
-Cement Pc 250 210kgx 0,3KM/kg=63KM -Kreč 0,29m3x 120KM/m3=34,8KM -Pijesak 0,87 m3x 30KM/m3=26,1KM -Voda 0,27 m3x 1,0 KM/ m3=0,27KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
Potreban materijal za cementni malter 1:3:
-Cement Pc 250 470kgx 0,3KM/kg=141KM -Pijesak 1,01 m3x 30KM/m3=30,3KM -Voda 0,35 m3x 1,0 KM/ m3=0,35KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
Potreban materijal:
-Produžni malter 1:2:6 0,023m3 x 124,17KM/m3=2,85KM-Cementni malter 1:3 0,005m 3 x 171,65KM/m 3 =0,85KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=3,70 KM
Cmalterisanja=3,70+(0,22+1,55+1,61+0,33)x3,5= 16,68KM/m2
26.Izrada vertiklane hidroizolacije na betonskom zidu suterena.Obračun po m2.
GN−301−500128701
Izrada:Potrebna radna snaga-Z V 0,10 h x 3,6 KM/h=0,036 KM-R II 0,08 h x 3,0 KM/h=0,24 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,276 KM
Potreban građevinski materijal:-Bitulit „A“ 1,00kg x 1KM/kg=1,00KM-Četke 0,0005kom x 1KM/kom=0,0005KMUKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=1,0005 KM
CIzrada vert izolacije=1,0005+(0,276)x3,5= 1,667KM/m2
27.Oblaganje zidova keramičkim pločicama veličine 15x15 u kuhinji i kupatilu.Obračun po m2.
GN−501−101180101
Oblaganje:Potrebna radna snaga-R VI 1,18 h x 3,8 KM/h=4,48 KM-R II 0,70 h x 3,0 KM/h=2,1 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =6,58KM
Potreban građevinski materijal:-Keramičke pločice 20x20 I klasa 26kom x 0,5KM/kom=13,00KM-Bijeli cement 0,04kg x 0,15KM/kg =0,006KM-Voda 0,01m3 x 1KM/m3 =0,01KM-Lijepak 2,0kg x 3KM/kg =6,00KMUKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=19,007 KM
Coblaganje zidova ker.ploč=19,007+(6,58)x3,5= 42,037KM/m2
28.Nabavka i postavljanje podnih keramičkih pločica u sloju ljepila na podu prizemlja kao i na stepenicama.Obračun po m2.
GN−501−101−2180101
Oblaganje:Potrebna radna snaga-R VI 1,16 h x 3,8 KM/h=4,40 KM-R II 0,52 h x 3,0 KM/h=1,56 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =5,96 KM
Potreban građevinski materijal:-Keramičke pločice 20x20 I klasa 26kom x 0,5KM/kom=13,00KM-Cementni malter 1:3 0,02m3 x 171,65KM/m3 =3,43KM-Bijeli cement 0,04kg x 0,15KM/kg =0,006KM-Voda 0,01m 3 x 1KM/m 3 =0,01KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=14,94 KM
Potreban materijal za cementni malter 1:3:
-Cement Pc 250 470kgx 0,3KM/kg=141KM -Pijesak 1,01 m3x 30KM/m3=30,3KM -Voda 0,35 m3x 1,0 KM/ m3=0,35KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
Coblaganje podova ker.ploč=14,94+(5,96)x3,5= 35,80KM/m2
29.Nabavka i postavljanje parketa na podu na gotovoj podlozi.Obračun po m2.
GN−691−205280701
Postavljanje i prijenos:Potrebna radna snaga-P VI 0,40 h x 3,8 KM/h=1,52 KM-R II 0,20 h x 3,0 KM/h=0,60 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =2,12KM
Potreban materijal za polaganje hrastovog parketa:
-Hrastov parket I klasa 1,05m2x 50KM/m2=52,5KM -Lijepak 0,80kgx 1,0 KM/ kg=0,80KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =53,30 KM
Coblaganje podova parketom=53,30+(2,12)x3,5= 60,72KM/m2
30.Nabavka i postavljanje gotovih ugaonih lajsni.Obračun po m1.
GN−691−302281202
Postavljanje i lakiranje:Potrebna radna snaga-R VI 0,12 h x 3,8 KM/h=0,45 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,45 KM
Potreban materijal za postavljanje ugaonih lajsni:
-Lajsna truglasta hrastova 1,10m1x 2KM/m1=2,20KM -Ekseri 0,003kgx 3,0KM/kg=0,009KM -Lak za parket 0,05kgx 5,0 KM/ kg=0,25KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =2,459 KM
Coblaganje podova parketom=2,459+(0,45)x3,5= 4,03KM/m1
31.31. Nabavka materijala i farbanje svih unutrašnjih zidova i plafona bijelom bojom u dva premaza.Obračun po m2.
GN−531−101330101
Gipsanje rupa:Potrebna radna snaga-R III 0,041 h x 3,2 KM/h=0,13 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,13 KM
Brušenje:Potrebna radna snaga-R III 0,021 h x 3,2 KM/h=0,067 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,067 KM
Krečenje I put:Potrebna radna snaga-R III 0,035 h x 3,2 KM/h=0,112 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,112 KM
Krečenje II put:Potrebna radna snaga-R III 0,030 h x 3,2 KM/h=0,096 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,096 KM
Krečenje aparatom I put:Potrebna radna snaga-R II 0,016 h x 3,0 KM/h=0,048 KM-R IV 0,016 h x 3,4 KM/h=0,054 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,102 KM
Krečenje aparatom I put:Potrebna radna snaga-R II 0,013 h x 3,0 KM/h=0,039 KM-R IV 0,013 h x 3,4 KM/h=0,044 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,083 KM
Potreban materijal za krečenje:
-Kreč gašeni 0,59 kgx 1,5 KM/kg=0,885KM -Voda 0,0006 m 3 x 1,0 KM/ m3=0,0006KM UKUPNO Em.............................................................. .............................. =0,8856 KM
Cfarbanje zidova i plafona=0,8856+(0,13+0,067+0,112+0,096+0,102+0,083)x3,5= 2,95KM/m2
32.Izrada crteža za krovne konstrukcije prema datim klasifikacijama.32.Izrada crteža za krovne konstrukcije prema datim klasifikacijama.
GN−601−405163612
Potrebna radna snaga-T VI 8,0 h x 3,8 KM/h=30,40 KM-T VIII 8,0 h x 4,2 KM/h=33,60 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =64,00KM
CIzrada crteža=0+(64)x3,5= 224KM/m2
33.Letvanje krova letvom 3/5cm.Obračun po m33.Letvanje krova letvom 3/5cm.Obračun po m22 kose površine krova. kose površine krova.
GN−601−443167405
Letvisanje:Potrebna radna snaga-T V 0,06 h x 3,6 KM/h=0,216 KM-T IV 0,06 h x 3,4 KM/h=0,204 KM-R II 0,06 h x 3,0 KM/h=0,180 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =0,60KM
Potreban materijal letvisanje krova:
-Letva 3/5 0,005m3x 300KM/kg=1,50KM -Ekseri 0,04kgx 3,0 KM/ kg=0,12KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =1,62 KM
Cletvisanje krova=1,62+(0,60)x3,5= 3,75KM/m2
34.Pokrivanje krova falcovanim crijepom.Obračun po m2 kose površine krova.
GN−361−104130401
Pokrivanje krova i prijenos materijalaPokrivanje krova i prijenos materijala:Potrebna radna snaga-R V 0,12 h x 3,6 KM/h=0,432 KM-R II 0,18 h x 3,0 KM/h=0,540 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =0,972KM
Potreban građevinski materijal za pokrivanje krova:
-Crijep falcovani 20 42 16 kom x 0,90 KM/ k0m=14,40KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =14,40 KM
Cpokrivanjee krova falcovanim crijepom=14,40+(0,972)x3,5= 17,80KM/m2
35.Pokrivanje sljemena sljemenacima.Obračun po m1.
GN−361−104130407
Postavljanje sljemenaka i prijenos materijalaPostavljanje sljemenaka i prijenos materijala:Potrebna radna snaga-R V 0,15 h x 3,6 KM/h=0,540 KM-R II 0,15 h x 3,0 KM/h=0,450 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =0,99 KM
Potreban građevinski materijal za pokrivanje sljemena sljemenacima:
-Sljemenaci 2,5 kom x 3,0 KM/kom=7,50KM -Cementni malter 1:3 0,002 m 3 x 171,65 KM/ m3=0,343KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =7,84 KM
Potreban materijal za cementni malter 1:3:
-Cement Pc 250 470kgx 0,3KM/kg=141KM -Pijesak 1,01 m3x 30KM/m3=30,3KM -Voda 0,35 m3x 1,0 KM/ m3=0,35KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
Cpokrivanje sljemena sljemenacima=7,84+(0,999)x3,5= 11,30KM/m1
36. Nabavka materijala izrada i postavljanje visećih oluka kvadratnog presjeka14/14 od pocinčanog lima d=0,55mm.Obračun po m1.
GN−771−113481306
Potrebna radna snaga-R VI 0,15 h x 3,8 KM/h=0,57 KM-R III 0,15 h x 3,2 KM/h=0,48 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =1,05 KM
Potreban materijal izradu visećih oluka:
-Pocinkovani lim 1,88kgx 5,0KM/kg=9,4KM -Ekseri 0,015 kgx 3KM/kg=0,045KM -Gvozdeni zakivci br 7 2 komx 0,5KM/kom=1,0KM -Gvozdeni zakivci br 1 7 komx 0,5KM/kom=3,5KM -Kalaj 0,015 kgx 2,0KM/kg=0,30KM -Solna Kiselina 0,015 kgx 1,0KM/kg=0,15KM -Drveni ugalj 0,025 kgx 1,0KM/kg=0,25KM -Pocinkovane kuke 0,025 kgx 5,0 KM/ kg=0,125KMUKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =14,77 KM
Cpostavljanje visećih oluka=14,77+(1,05)x3,5= 18,445KM/m1
37. Nabavka materijala izrada i postavljanje vertikalnih oluka kvadratnog presjeka 14/14 u cijenu uračunate i obujnice od trakastog zeljeza za pričvršćenje o zid.Obračun po m1.
GN−771−115481507
Potrebna radna snaga-R VI 0,80 h x 3,8 KM/h=3,04 KM-R III 0,80 h x 3,2 KM/h=2,56 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =5,60 KM
Potreban materijal izradu visećih oluka:
-Pocinkovani lim 3,28kgx 5,0KM/kg=16,4KM -Pocinkovani držači fi12 0,10 komx 0,5KM/kom=0,05KM-Pocinkovani zavrtnjevi 0,35 kgx 5,0KM/kom=1,75KM-Gvozdeni zavrtnjevi 1 kom x 3,0KM/kom=3,0KM -Kalaj 0,06 kgx 2,0KM/kg=0,12KM -Solna Kiselina 0,06 kgx 1,0KM/kg=0,06KM -Drveni ugalj 0,06 kgx 1,0 KM/kg=0,06KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =21,44 KM
Cpostavljanje vertikalnih oluka=21,44+(5,60)x3,5= 41,04KM/m1
38.. Ručno prskanje fasade mješavinom za prskanje fasade. U cijenu uzeta montaža i demontaža skele. Obračun po m2.
GN−421−101170101
Spravljanje maltera:Potrebna radna snaga-R II 0,14 h x 3,0 KM/h=0,42 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =0,42 KM
I sloj grundiranje i prenos:Potrebna radna snaga-R VI 0,50 h x 3,8 KM/h=1,9 KM-R II 0,22 h x 3,0 KM/h=0,66 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =2,56 KM
II sloj izrada i prenos:Potrebna radna snaga-R VI 0,40 h x 3,8 KM/h=1,52 KM-R II 0,20 h x 3,0 KM/h=0,60 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =2,12 KM
Krpljenje:Potrebna radna snaga-R VI 0,12 h x 3,8 KM/h=0,456 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =0,456 KM
Potreban materijal za fasadu:
-Produžni malter 1:2:6 0,032 m3 x -Cementni malter 1:3 0,0005 m3 x
Potreban materijal za cementni malter 1:3:
-Cement Pc 250 470kgx 0,3KM/kg=141KM -Pijesak 1,01 m3x 30KM/m3=30,3KM -Voda 0,35 m3x 1,0 KM/ m3=0,35KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
Potreban materijal za produžni malter 1:2:6:
-Cement Pc 250 210kgx 0,3KM/kg=63KM -Kreč 0,29m3x 120KM/m3=34,8KM -Pijesak 0,87 m3x 30KM/m3=26,1KM -Voda 0,27 m3x 1,0 KM/ m3=0,27KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
Potreban materijal za fasadu:
-Produžni malter 1:2:6 0,032 m3 x 124,17KM/m3=3,97 KM-Cementni malter 1:3 0,0005 m 3 x 171,75KM/m 3 =0,085 KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... .... =4,05 KM
Cfasada bez skele =4,05+(0,42+2,56+2,12+0,45)x3,5= 23,47KM/m2
Cjevasta SkelaCjevasta Skela
GN−421−110171001
Montaža,demontaža,čišćenje,naftiranje i slaganje:Potrebna radna snaga-R VI 0,33 h x 3,8 KM/h=1,25 KM-R IV 0,10 h x 3,4 KM/h=0,34 KM-R II 0,25 h x 3,0 KM/h=0,75 KMUKUPNO Eid.............................................................................................. =2,34 KM
Potreban materijal za skelu:
-Nafta 0,05kgx 2,5KM/kg=0,125KM -Krpa stara 0,01 kgx 1,0KM/kg=0,01KM -Žica 0,015 kg x 2,5 KM/kg=0,037KM UKUPNO Em.............................................................. .............................. =0,172 KM
Ccjevaste skele =0,172+(2,34)x3,5=8,36 KM/m2
Cfasada sa skelom = 23,47+8,36=31,83KM/m2
39. Izrada krovne konstrukcije.Obračun po m39. Izrada krovne konstrukcije.Obračun po m22..
GN−601−406163717
Izrada Krovne konstrukcije:Potrebna radna snaga-T V 0,15 h x 3,6 KM/h=0,54 KM-T VI 0,30 h x 3,8 KM/h=1,14 KM-T VII 0,55 h x 4,0 KM/h=2,20 KMUKUPNO Eid............................................................................................... =3,88KM
Potreban materija za izradu krovne građe:
-Strugana Građa 0,06m3x 300KM/kg=18KM -Okov za krov 0,57kgx 3,0KM/kg=1,71KM -Ekseri 0,04kgx 3,0 KM/ kg=0,12KM UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =19,82 KM
Cizrada krovne građe=19,82+(3,88)x3,5= 33,40KM/m2