4
press release tuzlanskog auto moto kluba TUZAMK PRESS 179 # 41 - april 2016. 20. CIKLUS SAOABRAĆAJNO OBRAZOVNIH TAKMIČENJA 2016 OPŠTINSKO TAKMIČENJE ČELIĆ Po prvi puta domaćin čelićkog opšnskog takmičenja bila je Osnovna škola Čelić, ko- ja se pokazalo dobrim organizatorom. Na takmičenju su nastupile tri škole, odnosno 9 dječaka i 9 djevojčica s m da su dvije djevojčice iz OŠ Humci nastupile van kon- kurencije obzirom na godinu rođenja. U- kupno gledano posgnu su prosiječni re- zulta jer ni jedan takmičar nije osvojio puni iznos bodova, a za kantonalno takmi- čenje samo se plasirao Zejd Sukanović iz OŠ Humci sa 96 bodova koji je bio i naj- bolji takmičar ukupnog opšnskog takmi- čenja. Drugo mjesto zauzeo je Armin Ka- hrimanović iz OŠ Čelić dok je treći bio Be- šić Mirza iz OŠ Vražići. Od djevojčic najbo- lji rezultat posgla je Bešić Lejla iz OŠ Če- lić, dok je druga ila Dalila Muslić, a treća Ines Žižić , obje iz OŠ Vražići. Najbolja ško- la je OŠ Čelić sa 469 bodova, a slijedi OŠ Vražići sa 429 te OŠ Vražići sa 313 bodova. OPŠTINSKO TAKMIČENJE LUKAVAC OŠ Poljice već dugi niz godina domaćin je saobraćajno obrazovnog takmičenja za opšnu Lukavac, a zasigurno je jedan od najboljih domaćina opšnskih takmičenja na Tuzlanskom kantonu. Već po tradiciji na opšnskom takmičenju učestvovale su sve škole sa područja opšne Lukavac sa 22 dječaka i 22 djevojčice, od čega van konkurencije 2 dječaka i 4 djevojčice. Pos- gnu su dobri rezulta, ali nešto ispod

Citation preview

Page 1: 20. CIKLUS SAOABRAĆAJNO OBRAZOVNIH TAKMIČENJA 2016...OPŠTINSKO TAKMIČENJE ČELIĆ Po prvi puta domaćin čelićkog opštinskog takmičenja bila je Osnovna škola Čelić, ko-ja

press release tuzlanskog auto moto kluba

TUZAMK PRESS 179

# 41 - april 2016.

20. CIKLUS SAOABRAĆAJNO OBRAZOVNIH TAKMIČENJA 2016

OPŠTINSKO TAKMIČENJE ČELIĆ

Po prvi puta domaćin čelićkog opštinskog takmičenja bila je Osnovna škola Čelić, ko-ja se pokazalo dobrim organizatorom. Na takmičenju su nastupile tri škole, odnosno 9 dječaka i 9 djevojčica s tim da su dvije djevojčice iz OŠ Humci nastupile van kon-kurencije obzirom na godinu rođenja. U-kupno gledano postignuti su prosiječni re-zultati jer ni jedan takmičar nije osvojio puni iznos bodova, a za kantonalno takmi-čenje samo se plasirao Zejd Sukanović iz OŠ Humci sa 96 bodova koji je bio i naj-bolji takmičar ukupnog opštinskog takmi-čenja. Drugo mjesto zauzeo je Armin Ka-hrimanović iz OŠ Čelić dok je treći bio Be-šić Mirza iz OŠ Vražići. Od djevojčic najbo-

lji rezultat postigla je Bešić Lejla iz OŠ Če-lić, dok je druga ila Dalila Muslić, a treća Ines Žižić , obje iz OŠ Vražići. Najbolja ško-la je OŠ Čelić sa 469 bodova, a slijedi OŠ Vražići sa 429 te OŠ Vražići sa 313 bodova.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE LUKAVAC

OŠ Poljice već dugi niz godina domaćin je saobraćajno obrazovnog takmičenja za opštinu Lukavac, a zasigurno je jedan od najboljih domaćina opštinskih takmičenja na Tuzlanskom kantonu. Već po tradiciji na opštinskom takmičenju učestvovale su sve škole sa područja opštine Lukavac sa 22 dječaka i 22 djevojčice, od čega van konkurencije 2 dječaka i 4 djevojčice. Pos-tignuti su dobri rezultati, ali nešto ispod

TUZAMK PRESS 180

očekivanih obzirom na do-sadašnja takmičenja. Na kantonalno tamičenje pla-sirala su se četiri dječaka i tri djevojčice. Prvo mjesto u plasmanu dječaka zauzeo je Tarik Mustajbašić iz OŠ Poljice sa osvojenih 100 bodova, drugi je Denis Seli-mović iz Dobošnice sa os-vojenih 97 bodova, dok je treći Bakir Beganović sa os-vojenih 95 bodova. Za kan-tonalno takmičenje još se plasirao Vedad Ejubović iz Poljica koji je osvojio 92 boda. Od djevojčica najbolja je bila Ilma Malkić iz Poljica

sa osvojenih 100 bodova, ispred Adne Murselović ta-kođe iz Poljica sa osvojenih 98 bodova, dok je treća bi-la Belma Karić sa osvojenih 90 bodova. Ovo su ujedno takmičarke koje su se plasi-

rale na kantonalno takmi-čenje. Najbolja plasirana škola je OŠ Poljice sa 569 bodova, slijedi OŠ Dobošni-ca sa 497 bodova te OŠ Lu-kavac grad sa 429 bodova.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE GRADAČAC

Domaćin gradačačkog opštinskog takmiče-nje bila je Osnovna škola "Musa Ćazim Ća-tić" iz Zelinje Donje. Na takmičenju je uze-lo učešće svih 7 škola sa područja opštine Gradačac i to 22 djevojčice i 21 dječak od čega dva takmičara van konkurencije. Pos-tignut je dobar rezultat iako bi mogao ka-da se sagledaju prošle godine biti daleko bolji obzirom da ni jedan takmičar nije os-vojio maksimalan broj bodova.

Kod djevojčica prvo mjesto osvojila je La-mija Hapadžić iz Osnovne škole "Musa Ćazim Ćatić" iz Zelinje Donje sa osvojenih 97 bodova, dok je druga bila Nejla Brkić iz Osnovne škole Edhem Mulabdić iz Međe-đe Donje sa osvojenih 95 bodova. Treće mjesto zauzela je Džejla Berbić iz Osnovne škole "Ivan Goran Kovačić" sa osvojena 94 boda, aza kantonalno takmičenje još su se

TUZAMK PRESS 181

plasirele Una Barć iz iste osnovne škole i Ajna Gani-begović iz Osnovne škole "Safvet beg Bašagić" sa os-vojenih 91 bodom. Od dječaka prvo mjesto pripalo je Ammaru Durako-viću iz Osnovne škole "Ivan Goran Kovačić" sa osvojenih 99 bodova dok je drugi bio Tarik Novalić iz iste škole sa osvojenih 94 boda. Treće mjesto pripalo je Vehidu Šaldiću iz Osnov-ne škole "Musa Ćazim Ća-tić" iz Zelinje Donje sa os-vojena 92 boda, dok se na kantonalno takmičenje još plasirao Mirsad Dervišević, iz iste škole sa osvojenih 90

bodova. Najbolja osnovna škola je "Ivan Goran Kova-čić" sa 550 bodova, dok je drugo mjesto osnovna ško-

la "Musa Ćazim Ćatić" sa 512 bodova. Treća je os-novna škola Safvet beg ba-šagić" sa 484 boda.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE GRAČANICA - DOBOJ ISTOK

Zajedničko saobraćajno ob-razovno takmičenje za opštine Gradačac i Doboj istok održano je u Osnov-noj školi Stjepan Polje. Na-stupile su ekipe deset škola iz Gračanice i dvije škole iz Doboj Istoka. Postignuti su nešto bolji rezultati nego prošle godine jer se za da-lje takmičenja plasiralo 22 takmičara. Od djevojčica najbolja je bila Nejra Mura-tović ispred Selme Muja-ković obje iz OŠ Donja O-rahovica, dok je treća bila Ajša Dogdić iz OŠ Malešići. Za kantonalno takmičenje još su se plasirale, Džejla

Hankušić iz Malešića, Džejlana Fehratović i Mai-da Džafić iz Gornje Oraho-vice, Azra Hamidović i Ner-mina Okić iz OŠ Soko, te

Esmira Omerović i Nacisa Kišić iz OŠ Džakule. Iz opštine Stjepan Polje prvo mjesto zauzela je Senada Hadžić, druga je bila Ami-

TUZAMK PRESS 182

PRESS RELEASE TUZLANSKOG AUTO MOTO KLUBA. TEKSTOVI I FOTOGRAFIJE URADILI ČLANOVI SPORTSKE I SAOBRAĆAJNE SEKCIJE.

OVS ŠAMPIONAT BiH - ILIJAŠ 2016

Početak ovogodišnje sezone šampionata BiH u ocjenskoj vožnji spretnosti po prvi pu-ta započeo je ilijaškim Auto Rally-jem koji se održava u organizaciji Auto moto klu-ba Ilijaš. Nastupilo je 35 takmičara iz 8 klubova, u standardne če-tiri klase. Ekipa Tuzamk -a

je nastupio sa 6 takmičara u svim kategorijama, te pos-tigla četvrtu poziciju u klup-skom plasmanu. Sejfo Muhić u klasi 1 zau-zeo je odlično treće mjesto. Nihad Atiković bio je u dru-goj klasi šesti, a Adil Bešlagić sedmi. U trećoj klasi Nedim Atiko-

vić zauzeo je odlično treće mjesto, dok je Zlatan Atiko-vić bio šesti. U četvrtoj klasi Adnan Aličić zauzeo je šes-naesto mjesto. U klasi invalida Sejfo Muhić bio je pri, a Zlatan Atiković treći, dok je za najstarijeg takmičara proglašen Adil Bešlagić.

na Mustafić, a treća Džejlana Mrković sve iz OŠ Brijesnica. Iz ove opštine od dječaka niko se nije pla-sirao za dalje takmičenje ali je prvi bio Belmin Os-mić, drugi Muhamed Bu-ljić, a treći Osman Maleš-kić svi iz OŠ Brijesnica. Od dječaka iz opštine Gračani-

ca najbolji je bio Osman Selimović iz Džakula, is-pred Omera Husića iz Ma-lešića i Dženana Mujčića iz Donje Orahovice. Za kanto-nalno takmičenje još suse plasirali Bakir Subašić iz Lu-kavice, Hasan Nurkić iz OŠ Soko, Ferid Šerbedžić i Mir-sad Buljubašić iz Džakula i

Maid Fehratović iz Donje Orahovice. Najbolja škola na opštini Gračanica je OŠ Donja ora-hovica, druga je OŠ Male-šići a treća OŠ Soko. Na opštini Doboj istok OŠ Bri-jesnica bila je bolja od Oš Klokotnica.