10
Методична розробка уроку з предмету “ Геометрія. ” Тема:Узагальнення та систематизація матеріалу з теми «Об’єми тіл обертання» Викладач І категорії, НЦПО Ганжа А.Г.

Виконання уроку

  • Upload
    ms5624

  • View
    145

  • Download
    2

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Виконання уроку

Методична розробка уроку з предмету “ Геометрія. ”

Тема:Узагальнення та систематизація матеріалу з теми «Об’єми тіл обертання»

Викладач І категорії,

НЦПО Ганжа А.Г.

Page 2: Виконання уроку

ТИП УРОКУ : узагальнення та систематизація знань,умінь, навичок.

• Навчальна мета уроку: Вчити учнів вільно володіти геометричними термінами, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; перевірити знания основних формул теми та вміння застосовувати їх для розв'язування задач

• .Розвиваюча мета уроку: розвивати творчі здібності учнів, їхнє логічне мислення; розвивати здатність самостійно мислити.

• Виховна мета уроку: виховувати інтерес до знань, до предмета,

наполегливість, кмітливість інтерес до роботи з комп'ютерною технікою.

• Мета проведення уроку: бесіди, інтерактивна вправа, проблемно-пошукова ситуація.

Page 3: Виконання уроку

Хід уроку:

• 1.Організаційна частина(рапорт,з'ясування причин відсутності учнів). Поділ класу на групи, для досягнення конкретного навчального результату.

• 2. Мотивація (оголошення теми, мети та завдання уроку)

Ми з вами вже вивчили об’єми тіл обертання. І, як ви вже знаєте, на наступному уроці вам треба буде виконати тематичну контрольну роботу. Сьогодні ми повторимо весь необхідний для цього матеріал.

Page 4: Виконання уроку

Урок планую провести за інтерактивною технологією “Мікрофон”“Асоціативний кущ”, робрта в групах. Кредо інтерактивного навчання:

Скажи мені - і я забуду,

Покажи мені - і я запам'ятаю, Дай мені діяти самому - і я навчуся...

Китайська народна мудрість Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

• представляти в системі теоретичні знання з теми «Об’єм тіл обертання»,

• методи розв'язування задач;

• володіти методами наукового пізнання (узагальнення та систематизації, моделювання, аналогією);

• застосовувати набуті знання до вирішення прикладних задач

Page 5: Виконання уроку

Інтерактивна вправа.Учням пропонується об'єднатися в групи відповідно до

кольору картки, які отримали (домашні групи). У “домашніх” групах учні обмінюються інформацією, проводять

взаємоопитування, розв'язують завдання, підготовлені вдома.

• Перша група учнів вивчає питання : “Об’єм циліндра”

• Друга група вивчає питання : Об'єм конуса”

• Третя група вивчає питання : Об'єм зрізаного конуса”

• Четверта група вивчає питання : Об'єм кулі”

Page 6: Виконання уроку

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА

Учитель пропонує учням об'єднатися в групи відповідно до своїх номерів

Розминка:Розминка: 1. 1. Згадайте, знадобиться: Згадайте, знадобиться: –– Теорема Піфагора:Теорема Піфагора: – Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника2. Асоціативний кущ" на термін " Об’єм". 3. Презентація геометричних тіл на повторення матеріалу

Page 7: Виконання уроку

Інтерактивна вправа.

Учитель знову об'єднатися в домашні групи, учасники яких обмінюються між собою інформацією,отриманою в “експертних” групах.

• Презентація результатів виконаної роботи : учні “домашніх” груп по черзі збираються біля дошки і розповідають про свої питання, дивляться презентації.

• Рефлексія, усвідомлення учням отриманих результатів досягаються шляхом їх колективного обговорення.

V. Підбиття підсумків.

Закріплення отриманих знань;Порівняти реальні результати з очікуваними;Проаналізувати, чому відбулося так чи інакше;Зробити висновки.

Page 8: Виконання уроку

Учитель пропонує учням оцінити свою роботу на уроці, виставити від 0 до 3 балів за кожний із

критеріїв.• Я активно працював у групі;• Я вносив вдалі пропозиції, що були враховані;• Я допомагав іншим учасникам, заохочував їх до

роботи;• Я узагальнював думку інших та просував роботу

групи вперед.• Ви висунули цілком нову ідею, що сподобалася

іншим.• VI. Домашнє завдання:• С. Фурса “Основи споживчих знань ” стор. 98-137

Page 9: Виконання уроку
Page 10: Виконання уроку