Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Я люблю математику та
Кіровоградщину. Підготувала
Дордюк Олена Андріївна,
вчитель математики,
спеціаліст першої категорії
м. Знам’янка
2014
Тема: «Я люблю математику і Кіровоградщину»
Мета: ознайомити учнів з символікою, культурними та історичними
пам’ятками рідного краю; розвивати пам'ять, увагу, вміння гарно
презентувати самостійно знайдений матеріал,формувати у школярів
ціннісне ставлення до Батьківщини, виховувати любов до рідного
краю,розвивати позитивні риси особистості,логічне мислення та
пам'ять,вміння працювати за зразком і вказівками вчителя ,виховувати
цікавість,прагнення до знань.
Мій край чудовий -Кіровоградщина,
тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина.
Чарівна пісня солов'я.
Хід уроку
1. Нервово - психічна підготовка до уроку.
– Погляньте у вікно.
– Яка пора року?
– Який місяць?
– Яке природне явище спостерігаєте (сніг, туман, дощ, сонячна погода)?
2. Організаційний момент.
3. Актуалізація опорних знань.
– Діти, давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим _______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну _______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______ (гілками),
Та й ми співаємо _______ (пісні) –
Змагається він з нами!
– Діти, яку землю ми називаємо рідною?
– Яку назву має наша мала Батьківщина?
– Молодці! Рідний край – це, дійсно, наша велика Батьківщина – Україна, це,
Кіровоградська область, Край хліборобів. Усе це – КІРОВОГРАДЩИНА.
В цьому році нашій Кіровоградській області , виповнюється 75 років.
В світі є краї багаті,
Та дорожчий той, де в хаті
Слухав ти пісні матусі,
Де зостались кращі друзі,
Де спинався ти на ноги,
I куди тебе дороги
Знов ведуть, немов до Рима,
Де душа твоя незримо
Вже давно перебуває,-
Кращих бо країв немає…
Для одних то – сиві гори,
Для онаких – синє море,
А для нас, синів козацьких,-
Спів степів Кіровоградських.
4. Розв’язування вправ (усно).
400+60 = 100+90=
500+50 = 700+20 =
800+20 = 600+40 =
Запишіть наступне і попереднє число:
…745 , … …,356,…
…,867, … …,578,…
5. Мотивація навчальної діяльності.
Виконання завдань за картками:
1. Виконати додавання:
1 234 + 5 678 + 3 222 =
4 567 + 1 654 + 2 432 =
4 516 + 2 321 +1 568 =
2. Порівняти числа:
4 234…3 234 5 432…2 231
8 789…7 001 1 564…1 567
5 000…8 999 7 000 …9 999
3. Розкладіть на розрядні доданки:
4 789 = 4 000+700+80+9
8 456 = 7 568 =
5 892 = 1 234 =
2 679 = 5 674=
4. Виконайте віднімання:
5 567 - 3 400 = 3 300 - 1 235 = 6 456 - 324 =
6 567 - 5 032 = 4 509 - 2 432 = 9 987 – 6 543 =
7 708 – 3 212 = 6 050 – 5 0 38= 9 765 – 2 345 =
5. Обчислити:
5 670 + 4 342 =
4 653 + 3 542 =
1 345 + 5 432 =
2 987 + 5 333 =
5 643 + 1 432 =
6. Бесіда на знання символіки.
Кожна країна, область, місто село обов’язково має свою символіку.
Символ – це умовне позначення якогось предмета, поняття, чи явища. Зараз ми
познайомимось з прапором Кіровоградської області. Хто знає, що символізують
кольори на прапорі?
Прапор являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, яке
складається з двох вертикальних рівновеликих смуг малинового і жовтого кольору.
У центрі малинової смуги - жовтий орел (основний елемент герба області).
Це герб Кіровоградської області. Що на ньому зображено?
Опис: У червоному щиті золотий степовий (скіфський) орел із повернутою вправо
головою; над щитом прямокутна синя хоругва з жовтимтризубом, оздоблена по
периметру жовтою лиштвою й охоплена декоративними гілками; обабіч щит,
обрамований золотим колоссям, знизу — дубовим листям, перевитими синьою
стрічкою, закріпленою знизу золотим сувоєм, на стрічці подано золотими
літерами девіз: «З добром до людей».
7. Фізкультхвилинка.
8. Заочна подорож в Кіровоградський дендропарк.
Дендропарк у Кіровограді - одне з найпопулярніших місць відпочинку
городян. Парк площею 45 га створено в 1958 р. В 1972 році парк був віднесений до
категорії парків-пам'яток. У 2001 р. паркову зону, що прийшла з часом в
запустіння, почали відроджувати: відтворили зелену зону, побудували дитячі
майданчики, реставрували атракціони та поставили нові - зараз їх у парку 40. У
2008 році кіровоградський дендропарк визнаний кращим парком в Україні.
Справжня його родзинка - 100 тис. тюльпанів, які розцвітають в кінці квітня. А в
2009 р. в парку було висаджено алею туй на честь 70-річчя Кіровоградської
області. На території парку розважальна зона з 44 атракціонами. Круглий рік
відвідувачів пригощає чаєм величезний самовар.
9. Колективна робота.
1. Кросворд «Кіровоград».
1. Кущ, який є символом,України.
2. Область, яка межує з Кіровоградською на заході.
3. Районний центр на півдні області.
4. Найбільша річка України, що протікає на півночі області.
5. Письменник і державний діяч, ім’я якого носить Кіровоградський державний
педагогічний університет.
6. Центр видобутку бурого вугілля в області.
7. Найбільше родовище Європи цієї нерудної копалини знаходиться в Заваллі.
8. Ця лікарська рослина від багатьох хвороб, але за своєю назвою вона вбиває
звірів.
9. Хутір, який є пам’яткою культури, бо тут жив І.К. Тобілевич.
10. Географічний центр України.
1. К а л и н а
2. В і н н и ц ь к а
3. Б о б р и н е ц ь
4. Д н і п р о
5. в и н н и ч е н к о
6. о л е к с а н д р і я
7. г р а ф і т
8. з в і р о б і й
9. Н а д і я
10. Д о б р о в е л и ч к і в к а
2. Вправа «Добери слова».
К – креативна, культурна
І – історична, інформаційна
Р – розумна, розвинена
О - освічена
В – відома, весела, волелюбна
О – оптимістична, освітянська
Г – гостинна, гарна, геніальна
Р – родинна, радісна
А - аналітична
Д – духовна, душевна, добра
Щи – щира
Н - найрідніша, натхненна
А – аграрна.
10. Підсумок уроку:
– Любімо свій край рідний, цінуймо те, що над нами мирне небо, що мова наша
українська бринить у серцях людей, що маємо прекрасну, незалежну державу і
живемо в чудовім краю.
11. Домашнє завдання
Завдання 149 (1, 2 ст) ст.32.
Recommended