2
Vlado Turičnik je novi mednarodni mojster Prispeval Marjan Šemrl Tretja IM norma po desetih letih! Vlado Turičnik iz Raven na Koroškem je novi slovenski mednarodni mojster! Svoji prvi normi je osvojil še v prejšnjem desetletju. Po desetletnem premoru se je znova vključil med dopisne šahiste in na mah osvojil kar tri mednarodne naslove: CCE, CCM in IM. Svojo (zaenkrat) piko na i je postavil na močnem velemojstrskem turnirju WS/GMN/B/1 , ki je bil tako močan, da je že 50% zadostovalo za osvojitev norme in končnega naslova. 1 / 2

Tretja IM norma po desetih letih!

Vlado Turičnik iz Raven na Koroškem je novi slovenski mednarodni mojster! Svoji prvi normi jeosvojil še v prejšnjem desetletju. Po desetletnem premoru se je znova vključil med dopisnešahiste in na mah osvojil kar tri mednarodne naslove: CCE, CCM in IM. Svojo (zaenkrat) pikona i je postavil na močnem velemojstrskem turnirju WS/GMN/B/1 , ki je bil tako močan, da je že50% zadostovalo za osvojitev norme in končnega naslova.

1 / 2

Page 2: Vlado Turičnik je novi mednarodni mojster

Vlado Turičnik na prvi deski slovenske reprezentance slepih in slabovidnih Šah je pod mentorstvom očeta začel igrati že s šestimi leti. V osnovni šoli je obiskoval šahovskikrožek in tudi tekmoval. Naslov mojstrskega kandidata je osvojil davnega leta 1982 kotmladinec na tekmovanju prve slovenske lige. Takrat je tudi začel igrati dopisni šah (seveda še po pošti) in sicer na mladinskem polfinaluJugoslavije. Zanimivo je, da se je že takrat pomeril s kasnejšim svetovnim prvakom LeonardomLjubičićem. Ob razpadu Jugoslavije je bilo tudi z dopisnim šahom za nekaj časa konec. Vdopisne vode se je znova vrnil leta 2004, ko je na 7. deski predtekmovanja evropskegaprvenstva osvojil prvo normo IM. Kmalu je sledila še druga norma na velemojstrskem turnirju.Na žalost sta bili dve partiji premalo za osvojitev naslova, ki je tako moral počakati kar celodesetletje. Bil je tudi član slovenske ekipe, ki je z legendarnim Iztokom Brunškom na čelu takratpresenetljivo zmagala na pokalu slovanskih držav SLAV CUP/II . Lani se je dopisnemu šahu spet resneje posvetil. Selektor ga je vpoklical v reprezentanco zaDanube cup, kjer na prvi deski trenutno vzdržuje 50 % rezultat. Na tem turnirju je osvojil tudinormi CCE in CCM. Na GMN turnirju pa je osvojil drugi CCE in CCM normi ter kočno še zadnjoIM normo, ki mu prinaša tudi naslov. Vlado je redni član slovenske reprezentance slepih in slabovidnih šahistov. Pred dvema letomaje nastopal na ekipnem svetovnem prvenstvu v Sofiji, lani oktobra pa zelo uspešno naevropskem prvenstvu v Romuniji, kjer je na prvi deski iztržil 50 % izkupiček. Redno nastopa tudiv prvi ligi vzhod za ekipo ŠK Slovenj Gradec.