Upload
uul-wanie
View
28
Download
1
Embed Size (px)
DESCRIPTION
RPH PJ dalam Kelas
Citation preview
PRATIKUM FASA 2
TAHUN 4
Tarikh : 10 September 2014 (Rabu)
Masa : 0810 pagi – 0840 pagi (30 minit)
Tempat : Kelas Tahun 4
Tahun(Kelas) : Tahun 4
Bilangan Murid : 23 orang ( 15 lelaki, 8 perempuan)
Fokus Pembelajaran : 2.14 Mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan.
Tajuk : Mencari Arah
Standard Pembelajaran : 2.14.2 Mengaplikasikan pengetahuan mata angin untuk mencari arah.
5. 3. 1 Berkomunikasi antara rakan, guru, dan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti
5. 4. 2 Membentuk kumpulan semasa melakukan aktiviti
Objektif : Pada akhir proses p&p ini murid-murid dapat:
Kognitif : i. Menyatakan empat arah mata angin yang utama dengan betul dan tepat.
Afektif: i. Mengamalkan sikap kerjasama ii. Memupuk dan menunjukkan persaingan sihat di dalam diri murid.
Kemahiran Berfikir : Mencirikan, menghubungkaitPengalaman sedia ada: Murid-murid mempunyai pengetahuan mengenai aktiviti perkhemahan.Penerapan nilai : Keberanian dan berkerjasamaPenggabungjalinan : Pendidikan Moral
BSPP : Kertas Majong (5), lembaran kerja (23)EMK: Kreativiti dan inovasi
1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI (KSSR)
PRATIKUM FASA 2
BAHAGIAN/MASA
AKTIVITI BUTIR MENGAJAR/FOKUS P&P
ALATAN/CATATAN
Set Induksi (5 Minit)
1. Guru menayangkan gambar kompas.
2. Guru menanyakan murid-murid soalan yang berkaitan untuk mendapatkan perhatian murid-murid.
1. Tayangan gambar kepada murid.
2. Murid diminta untuk memerhatikan gambar.
Soalan :
1. Apa yang kamu nampak di dalam gambar?
2. Apakah nama alat ini?
3. Apakah kegunaan alat ini?
Catatan : Kad Imbasan
KKE Ingin tahu
KB KREATIF Menjana idea
TKP Visual – ruang
KAEDAH Kaedah perbincangan
Perkembangan(20 minit)
Langkah 1 Kaedah Perbincangan 1. Guru membincangkan tajuk dengan menulis di atas papan hitam kegunaan kompas.
2. Guru memperkenalkan arah mata angin kepada murid.
Kad Gambar
2
PRATIKUM FASA 2
Langkah 2
3. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tajuk pembelajaran hari ini.
1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.
2. Murid diminta untuk melukis objek mengikut kedudukan yang ditetapkan di dalam panduan.
3. Beberapa orang wakil murid diminta untuk melukis semula lakaran tersebut di papan hitam.
Penutup(5 minit)
Rumusan Isi Pembelajaran
1. Murid diminta untuk merumuskan isi pembekajaran pada hari ini.
2. Guru merumuskan keseluruhan isi pembelajaran.
3
PRATIKUM FASA 2
PENYEMAKAN DAN PENGESAHAN RPH (Diserahkan kepada guru/pensyarah pembimbing sebelum melaksanakan sesi P&P)
Disemak oleh Guru / Pensyarah Pembimbing :
Catatan
Tandatangan :
Nama :
Tarikh :
Disemak oleh Guru Besar :
Catatan
Tandatangan :
Nama :
Tarikh :
4
PRATIKUM FASA 2
PENULISAN CATATAN REFLEKSI MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
ISU/PERKARA YANG DIBERI FOKUS BUKTI/ANALISIS/PENJELASAN
CADANGAN TINDAKAN SUSULAN(PENCEGAHAN/PENAMBAHBAIKAN)
Kekuatan/Kelebihan:
Kelemahan/Kekurangan:
Disemak oleh Guru Pembimbing
Catatan :
Tandatangan :Nama : Tarikh :
Disemak oleh Pensyarah Penyelia
Catatan
Tandatangan :Nama : Tarikh :
5