všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz
výběr z nabídky / preview
PROSINCOVÁ AUKCE - BRNO
zal./est. 1992
97. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 4. prosince 2016 od 11.00
97th Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 4th December 2016 at 11am
Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 – 18 hod., neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am
Brno, Jílová [email protected]
130 Trnka Jiří "Čert"kvaš, výřez 32 x 16 (50 x 31,5) cm 14 000 Kč
100 Kuba Ludvík "Letní zahrada v Březnici"1942, olej na kartonu, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm49 000 Kč
140 Lolek Stanislav "Senoseč"olej na plátně, 46,5 x 51,5 (64,5 x 69) cm39 000 Kč
50 Husáriková Jindra "Odpočinek"olej na plátně, 120 x 120 (123,5 x 123,5) cm45 000 Kč
40 Zoubek Olbram"Poloakt dívky s mikádem"bronz, v-56 cm, 50 000 Kč
First part of the auction will offer mainly Central European art includingmany items that are suitable as unusual Christmas presents. The second“Asian” part presents thangkas - Buddhist scroll paintings representing tradi-tional Mongolian and Tibetan creative expression from the 19th/20th century.Buddhism in Mongolia shares much of its characteristics with TibetanBuddhism and also with that of North China. Extremely large thangkas as wellas miniature pictures meant for personal scapulars will be offered. In thispreview you will find only a small portion of a very broad auction collection.For a full catalogue view www.auctionhouse.cz the week before our auction.
První část aukce nabídne především středoevropské umění včetně řadypoložek vhodných jako netradiční vánoční dárky. Ve druhé „asijské“ částipokračujeme v nabídce thanek - svinovacích budhistických posvátných obrazůukazujících tradiční mongolskou a tibetskou tvorbu od 19. do 1. pol. 20. století.Mongolský budhismus tvoří jeden celek s budhismem Tibetu a je rozšířeni v severní Číně. V aukci budou opět zastoupeny jak rozměrné thanky, taki miniaturní obrázky do škapulířů. V tomto prospektu je zveřejněna pouzevelmi malá část celkové nabídky, úplný katalog včetně fotografií bude v týdnupřed aukcí na www.aukcnidum.cz.
loutka"Čert"
dřevo
v-loutkycca 52 cm
2 000 Kč
95 Born Adolf "Návrat z kolonií"barevná litografie, celý list 73 x 57 cm 6 500 Kč
30 Porcelánová konvička, MÍŠEŇv- s úchytem 9 cm, 1. třetina 19. století8 700 Kč
227 Výjimečně dlouhá thanka"Tibetský král Trisong Detsen s Bílou Tárou"
zašitá v červeném, rouchu, 138 x 347 cm, 250 000 Kč
212 Výjimečně dlouhá thanka – téměř 5 m"Kubéra se všemi bódhisattvya mandalami"64 x 474 cm, 330 000 Kč
55 neurčeno "Vánoce"pastel, 50x40 (72x60) cm14 500 Kč
60 Mareš Dominik "DEEP DOWN & DIRTY", 2001asambláž, olej, enkaustika, 99,5 x 140 (102 x 142) cm45 000 Kč
85 Marková Cecílie"Snění", 1981, pastel, 63x44(68x49) cm, 14 500 Kč
21 Rámeček nafotografii, mosazv- 15 cm, 900 Kč
25 Krabička - tabatěrkaFABRIKA LUKUTINA - FEDOSKINO, 3,5 x 10 x 5 cm 1 500 Kč
31 Hodiny krbovékov, v-42 cm, š-cca 32 cm4 000 Kč
35 "Královna"porcelán, CHELSEAv-16 cm, 2 800 Kč
65 Anestetický inhalátorkov, v-20 cm, kolem r. 1900 1 800 Kč
66 Čajový set, ocel, OLDE HALL STAINLESS STEEL, Anglieregistrační známka z r. 1938, výroba v letech 1938–1959900 Kč
121 Mervart Augustin "Zimav Bacovském údolí", 1959, olej17,5 x 19,5 (37 x 39,5) cm, 3 500 Kč
80 Novotný Jiří "Abstraktní motiv"pálená hlína, cca 47 x 84 x 17 cm37 000 Kč
67 Váza s šestimedailonky, sklov-23,5 cm, 1 900 Kč
68 Sada šesti sklenic, malba emailemČechy, v–14 cm1 200 Kč
70 Sutnar Ladislav "Čajový servis" šestiosobnínávrh z roku 193110 000 Kč
213 Thanka "Buddha Amitájus se 4 transcedentními buddhy a buddhou budoucího věku Maitréjou"73 x 255 cm, 65 000 Kč
218 Zlatá thanka na černém podkladu "Vadžrasádhus Avalokitéšvarou a Sádhitou Guhjasamádža", 51 x 110 cm, 70 000 Kč
222 Zlatá thanka na červeném podkladu "Mahákálas transcendentními Buddhy", 52 x 108 cm, 70 000 Kč
123 Strýhal O., olej 40x24 (50x33,5) cm1 200 Kč
125 Hýžová Jaroslava "Podivuhodný večer"1973, tempera, 28,5 x 43 (37 x 52,5) cm4 900 Kč
135 Jiroudek František "Ranní toaleta"olej na překližce, 30,5 x 32 (41,5 x 74) cm 4 500 Kč
138 Kilian Josef "Paříž"olej na plátně, 30,5 x 60 (45 x 74) cm5 000 Kč
139 Zábranský Adolf "Na pastvě"tempera, 29,5 x 41 (54 x 64,5) cm9 000 Kč
all lots at www.aukcnidum.cz the week before the auction
97. aukce v Brně – neděle 4.12. 2016 od 11 hod.Jílová 2, Brno
prohlídka aukčních položekv místě konání aukce:
čtvrtek 1.12. 15 – 18 hodpátek 2.12. 10 – 18 hodsobota 3.12. 10 – 18 hodneděle 4.12. 9 – 11 hod
informace ve všechprodejnách společnosti:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482
- OSTRAVA – Českobratrská 19tel. +420 596 127 199
- PRAHA – Vinohradská 38tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218
[email protected]: 602 755 594
Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.
97th Brno Auction – Sunday 4th December 2016 at 11 amJílová 2, Brno, Czech Republic
viewing of auction lotsat the same address:
Thursday 1.12. 3pm – 6pmFriday 2.12. 10am – 6pmSaturday 3.12. 10am – 6pmSunday 4.12. 9am – 11am
informationat all AAA’s showrooms:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482
[email protected]: +420 602 755 594
The catalogue i s in Czech only but we wouldbe more than happy to provide translation ofindividual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9 000,within Czech Republic in excess of CZK5 000. There is no limit on reserves.
Pl ease note that descriptions of lots published in this preview are shortened. The full cataloguewill be published at www.aukcnidum.czfacebook.com/Antikvity Art Aukce
Upozorňujeme, že popisy položek v tomto prospektu jsou výrazně zkráceny, úplný katalogvčetně kompletních popisů bude publikován nawww.aukcnidum.cz v týdnu před aukcí.
Almost 40 thankas (some of which areexceptionally large) and 40 scapular miniatures,
19th – 20th century
Téměř 40 thanek (některé z nich výjimečných rozměrů) a 40 miniaturních obrázků do škapulířů, 19. – 20. století
251 Škapulířový obrázek“Vadžrapáni”, 13 x 9 cm, 800 Kč
256 Škapulířový obrázek“Avalokitéšvara”, 13,5 x 8,5 cm, 800 Kč
216 Věštecká thanka, 99 x 76 cm 25 000 Kč
202 Thanka "Kubéra"80,5 x 53,5 cm, 18 000 Kč
204 Thanka "Jamántaka", 70 x 51 cm 16 000 Kč
208 Thanka "Hajagríva", 60 x 82 cm 20 000 Kč
1 Imrich J.linoryt, 79x301 500 Kč
20 Husáriková J. "Cirkus"olej, 115,5x95 (116,5x96) cm35 000 Kč
90 Zrzavý Jankresba, 30x19,5(50,5x39,5), 61 500 Kč
91 Doleželová Mílaolej, 46x29,5 (60x44)9 000 Kč
92 Doleželová Mílakresba uhlem, 43x29,5(64x50) cm, 5 000 Kč
96 Born Adolf "Pocta maršálkuRadeckému", barevná litografiecelý list 65,5x48,5 cm, 4 900 Kč
39 Zoubek O., 2 reliéfy,cín zlacený, 61x15,5 cm7 000 Kč za oba