Upload
nguyennhi
View
417
Download
11
Embed Size (px)
Citation preview
“___” 2016-2017-yil Geografiya fani Sinf: ________ Sana:
1-Mavzu. Kirish Materiklar va okeanlar tabiiy geografiyasi kursida nimalar o’rganiladi.
I.Darsning maqsadi:
a) ta’limiy: O`quvchilarga ,,Materiklar va okeanlar tabiiy geograflyasi”
kursida geografik xaritalar. geografik qobiq va uning rivojianish qonuniyatlari,
tuzilishi. xususiyatlari, tarkibiy qismiari (litosfera, gidrosfera, atmosfera), har
bir materik va okean tabiatiga old bilimlar berilishi haqida ma`lumot berish
b) tarbiyaviy: O`quvchilarga ekologik tarbiya berish, Vatanimizga mehr-
muhabbat hislarini shakllantirish.
v) rivojlantiruvchi: O`quvchilarni mustaqil fikrlashga o`rgatish, nutq
madaniyatini o`stirish, o`z-o`zini boshqarishga yo`naltirish, hozirjavoblik,
topqirlik xususiyatlarini rivojlantirish.
II.Darsning turi: Amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy.
III.Darsning usuli: . Aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash.
IV.Darsning jihozi: Darslik ,xarita ,atlas,gulobus.
V.Didaktik jihoz: Tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar
VI.Texnik jihoz: Kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran.
VII.Darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut:
Darsning texnik chizmasi:
Dars bosqichlari Vaqt
Tashkiliy qism. 2 daqiqa
Yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa
Yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa
Guruhlarda ishlash. Yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa
Darsni yakunlash 3 daqiqa
Uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa
VIII.Darsning borishi (reja):
1.Tashkiliy qism: a)Salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni
aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi
2. Uyga vazifani so`rab baholash: a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish
v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy
Mazkur xujjatni to’liq holda olish uchun +998902295952 telefon
raqamiga qo’ng’iroq qiling va arzon narx evaziga unga ega
bo’ling!
Xujjatni e-mailingizga yoki telegram orqali olishingiz mumkin.
P.S. Sizning to’lovingiz
www.entt.uz loyihasi rivoji uchun sarflanadi.
Narxi: 15000 sum
IX.Yangi mavzu bayoni:
Yangi mavzuni mustahkamlash:
Uyga vazifa: Mavzuni o`qib o`rganib kelish yozuvsiz xaritani to`ldirish
Foydalanilgan adabiyotlar: 6-sinf darsligi,qo`shimcha adabiyotlar..
O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ______________ ____
“___” 2016-2017-yil Geografiya fani Sinf: ________ Sana:
2-Mavzu. Geografik xaritalar va ularning turlari. Atlaslar, globuslar.
I.Darsning maqsadi:
a) ta’limiy: O`quvchilarga Geografik xaritalar va ularning turlari. Atlaslar,
globuslar haqida batafsil ma`lumot berish.Ulardan foydalanishni o`rgatish
b) tarbiyaviy: O`quvchilarga ekologik tarbiya berish, Vatanimizga mehr-
muhabbat hislarini shakllantirish.
v) rivojlantiruvchi: O`quvchilarni mustaqil fikrlashga o`rgatish, nutq
madaniyatini o`stirish, o`z-o`zini boshqarishga yo`naltirish, hozirjavoblik,
topqirlik xususiyatlarini rivojlantirish.
II.Darsning turi: Amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy.
III.Darsning usuli: . Aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash.
IV.Darsning jihozi: Darslik ,xarita ,atlas,gulobus.
V.Didaktik jihoz: Tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar
VI.Texnik jihoz: Kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran.
VII.Darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut:
Darsning texnik chizmasi:
Dars bosqichlari Vaqt
Tashkiliy qism. 2 daqiqa
Yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa
Yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa
Guruhlarda ishlash. Yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa
Darsni yakunlash 3 daqiqa
Uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa
VIII.Darsning borishi (reja):
1.Tashkiliy qism: a)Salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni
aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi
2. Uyga vazifani so`rab baholash: a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish
v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy
IX.Yangi mavzu bayoni:
Yangi mavzuni mustahkamlash:
Uyga vazifa: Mavzuni o`qib o`rganib kelish yozuvsiz xaritani to`ldirish
Foydalanilgan adabiyotlar: 6-sinf darsligi,qo`shimcha adabiyotlar..
O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ______________ ____
2016-2017-yil Geografiya fani Sinf: ________ Sana:
3-Mavzu. Geografik qobiqning chegaralari, xususiyatlari
I.Darsning maqsadi:
a) ta’limiy: O`quvchilarga ekologik tarbiya berish, Vatanimizga mehr-
muhabbat hislarini shakllantirish.
b) tarbiyaviy: O`quvchilarga ekologik tarbiya berish, Vatanimizga mehr-
muhabbat hislarini shakllantirish.
v) rivojlantiruvchi: O`quvchilarni mustaqil fikrlashga o`rgatish, nutq
madaniyatini o`stirish, o`z-o`zini boshqarishga yo`naltirish, hozirjavoblik,
topqirlik xususiyatlarini rivojlantirish.
II.Darsning turi: Amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy.
III.Darsning usuli: . Aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash.
IV.Darsning jihozi: Darslik ,xarita ,atlas,gulobus.
V.Didaktik jihoz: Tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar
VI.Texnik jihoz: Kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran.
VII.Darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut:
Darsning texnik chizmasi:
Dars bosqichlari Vaqt
Tashkiliy qism. 2 daqiqa
Yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa
Yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa
Guruhlarda ishlash. Yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa
Darsni yakunlash 3 daqiqa
Uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa
VIII.Darsning borishi (reja):
1.Tashkiliy qism: a)Salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni
aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi
2. Uyga vazifani so`rab baholash: a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish
v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy
IX.Yangi mavzu bayoni:
Yangi mavzuni mustahkamlash:
Uyga vazifa: Mavzuni o`qib o`rganib kelish yozuvsiz xaritani to`ldirish
Foydalanilgan adabiyotlar: 6-sinf darsligi,qo`shimcha adabiyotlar..
O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ______________ ____
2016-2017-yil Geografiya fani Sinf: ________ Sana:
4-Mavzu. Geografik qobiqning rivojlanish qonuniyatlari I.Darsning maqsadi:
a) ta’limiy: O`quvchilarga geografik qobiqning rivojlanish bosqichlarini va
qonuniyatlarini o`rgatish
b) tarbiyaviy: O`quvchilarga ekologik tarbiya berish, Vatanimizga mehr-
muhabbat hislarini shakllantirish.
v) rivojlantiruvchi: O`quvchilarni mustaqil fikrlashga o`rgatish, nutq
madaniyatini o`stirish, o`z-o`zini boshqarishga yo`naltirish, hozirjavoblik,
topqirlik xususiyatlarini rivojlantirish.
II.Darsning turi: Amaliy, nazariy, aralash, noan`aviy, ananaviy.
III.Darsning usuli: . Aqliy hujum, savol-javob, guruhlarda ishlash.
IV.Darsning jihozi: Darslik ,xarita ,atlas,gulobus.
V.Didaktik jihoz: Tarqatma materiallar, slaydlar ,bukletlar
VI.Texnik jihoz: Kadoskop,kampyuter, diaproyektor ekran.
VII.Darsuchun talab etiladigan vaqt:45 minut:
Darsning texnik chizmasi:
Dars bosqichlari Vaqt
Tashkiliy qism. 2 daqiqa
Yangi mavzuni boshlashga hozirlik 3 daqiqa
Yangi mavzuni yoritish 25 daqiqa
Guruhlarda ishlash. Yangi mavzuni tahlil qilish 7 daqiqa
Darsni yakunlash 3 daqiqa
Uyga beriladigan topshiriqlar 5daqiqa
VIII.Darsning borishi (reja):
1.Tashkiliy qism: a)Salomlashish, b)tozalikni aniqlash, d)davomatni
aniqlash c) darsga tayyorgarlik ko`rish va dars rejasi
2. Uyga vazifani so`rab baholash: a) og`zaki so`rov b) daftarni tekshirish
v) tarqatma materiallar orqali g) misollar yechish e) amaliy
IX.Yangi mavzu bayoni:
Yangi mavzuni mustahkamlash:
Uyga vazifa: Mavzuni o`qib o`rganib kelish yozuvsiz xaritani to`ldirish
Foydalanilgan adabiyotlar: 6-sinf darsligi,qo`shimcha adabiyotlar..
O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari: ______________ ____