13
Урок – подорож до країни Осені з використанням інтерактивних методів навчання (за підручником Ф. М. Рівкінд) 1

myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

  • Upload
    others

  • View
    4

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Урок – подорож до країни Осеніз використанням інтерактивних методів навчання

(за підручником Ф. М. Рівкінд)

вчитель початкових класів Миронівської ЗШ I – II ст. Рак Любов Борисівна

2013 рік

1

Page 2: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Урок з математикаДата : 07.11. 2013 рікКлас: 2Вчитель : Рак Л.Б.Тема уроку. Обчислення виразів зручним способом. Розв’язування складених задач. (ст.. 50- 51, №274 – 283).

Мета уроку:навчальна - узагальнити і систематизувати знання учнів по темі ,,Додавання і віднімання з переходом через розряд’’, уміння розв’язувати складені задачі за допомогою виразів, будувати прямокутник та знаходити його периметр;розвивальна – розвивати пам’ять, мислення, математичне мовлення учнів;виховна - виховувати любов до природи.

Тип уроку : урок узагальнення і систематизація знань учнів.

Обладнання: малюнок про осінь, таблиці з прикладами, макет овочів, геометричні фігури, смайлики, схеми оцінок.

Хід урокуI. Організаційний момент Вже дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Всі трудитись починаймо. Сідайте тихо, дітвора, Для математики настала пора. Нумо, перевір, дружок, Чи готовий ти почати урок? Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні. Гра ,,Мікрофон”Передаючи уявний мікрофон ( ручка, олівець), скажіть один одному приємні слова. ( Висловлювання дітей).Вчитель. За виразом обличчя бачу, що у вас усе гаразд, і ваш настрій можна зобразити так : ( задоволення)

2

Page 3: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Я б хотіла б, щоб гарний настрій був на протязі всього уроку.Діти на смайликах малюють настрій свій.II. Перевірка домашнього завдання.1. Фронтальна робота- Прочитайте лише одні відповіді № 27237 – (5+22)= 10 51 – ( 21+20) = 1023 + ( 7+13) = 43 7 + (63 + 7) = 77 53 – (20 + 33) = 0 100 – (60+20)= 202. Робота над задачею. Один учень пояснює розв’язання задачі № 273, а інший – відповідь. 18 –(6 + 8) = 4 (дм) Відповідь : 4 дм стрічки залишилось у модельєра.або 18 - 6 - 8 = 4 (дм)

3. Читання вірша вчителем Кленовий листочок До класу влетів ненароком, На план поурочний Поклав п’ятірню золоту. Це осінь знадвору Підказує тему уроку, Ото ж про осінній останній листочок Сьогодні урок поведу.- Отже, діти, цій порі року і присвячується наш урок, тема якого звучить так : ,, Заходь у гості щедра осінь”, але сьогодні у нас незвичайний урок. То хто ж завітав до нас на урок? (Осінь)Осінь забула, що таке вираз, як його складати і що таке прямокутник, периметр .Ми повинні повторити це гарно, бо незабаром к. р.

2.Вправа ,,Очікування’’. Прогнозування.- Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ? Складемо прогноз уроку. ( Чогось цікавого, повторення таблиць з переходом через 10, творчих завдань, розв’язування задач).А разом з тим я хочу дізнатися як ви вмієте розв’язувати задачі на вивчені випадки арифметичних дій та обчислювати вирази.

- Діти, потрібно прочитати слово, записане на цьому листочку . А

3

Page 4: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

допоможе нам загадка. Загадка.Коли з дерев всі листочки злітають,Коли вже на південь птахи відлітають,Коли небо сіре, холодний дощ ллється,Оця пора як зветься ? ( Осінь)

- Які дарунки дарує нам осінь? ( Кукурудза, картопля, яблука …).III. Актуалізація опорних знань. Ось завдання перше вам, Нашим славним школярам, Треба рахувати вміло, Швидко, правильно, сміливо.

1.Цікаві задачі. Осінь принесла такі цікаві задачі.

Ішов зайчик Куций хвіст І з городу моркву ніс: 30 – у торбинці, 50 – в корзинці. Хто скаже відразу, Скільки буде разом ? ( 80)

Вітер листя обривав І швиденько рахував. 8 листочків дубових Та 7 жовтих кленових Тихо він на землю клав І у діток запитав:- Скільки ж я листків зірвав? (15)

Сойка сливи обривала, Штук 13 десь зірвала, Дві дала малим біль чатам, Три - пухнастим зайченятам, Діти, сойці поможіть, Решту слив ви полічіть. ( 13- 2 – 3 = 8)

2.Усний рахунок біля дошки.

4

Page 5: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Осінь пригощає нас яблучками. ( На магнітній дошці висять яблучка. Діти зривають і обчислюють приклад).9+8= 1715- 6 = 98+4 = 1215 – 7 =77 + 7 = 142. робота в парах.Діти обчислюють в парах приклади на малюнках моркви, кукурудзи.

9+9= 18 76+2= 78 17-7-2= 818-9= 9 34 - 10= 24IY.Мотивація навчальної діяльності.- Для чого ми будемо повторювати цю тему?Y.Повідомлення теми уроку.Наш план:

1. Перевірка д/з.2.Усний рахунок. 3. Робота в парах.4. Каліграфічна хвилинка.5. Вивчення нового матеріалу.6. Робота в групах.

1. Каліграфічна хвилинка ,,Кленові листочки’’ А тепер вже вам пора Взятись і до пера. Числа оці записати, Знання свої показати.

Вірш чергового : Цифри писатиму гарненько, рівненько, Щоб залюбки дивився я, Вчителька і вся моя сім’я.а) взаємоперевірка, оцінюванняВітер – пустунець дмухнув і листки стали не на свої місця. Виконай завдання і розмісти листочки.

1. Запиши найменше двоцифрове число.2. Запиши найбільше двоцифрове число.3. Запиши число в якому 1 дес. і 7 од.

5

Page 6: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

4. Запиши ,,кругле’’ число.5. Запиши число, яке стоїть між числами 28 … 30.Відповідь : 10 99 17 50 29

2. Гра ,, Хто швидше?’’- Вінні – Пух та П’ятачок поспішають до Ослика на день народження. Але його будиночок знаходиться високо на горі. Хто швидше здолає цю відстань і прийде першим, дізнаємось, коли виконаємо завдання з підручника № 274.Будь ласка обчисліть приклади на східцях ,,ланцюжком’’.6+8 = 14 12- 4 = 814 – 7 =7 4 + 8 = 125+6 = 11 15 – 9 =612-8 = 4 7+5 =127 + 9 = 16 13 – 8 = 511-8 = 3 5 + 9 = 144+7 = 11 4 + 7 = 11- Вінні – Пух та П’ятачок дякують вам за допомогу і поспішають до ослика.

3. Робота біля дошки.6+7 =13 9 + 7 =16 18 -9 = 9 13 – 5 =813 – 6 = 7 16- 9 = 7 9 + 9 = 18 5 + 8 =13

4. колективна робота.А зараз Осінь хоче дізнатися, як ви обчислюєте вирази.( № 276)74 – ( 8 + 4) = 6231 + (9 + 8) =48(7 + 9) + 53 =69(58 +10) – 7 =61- Запиши вирази і обчисли зручним способом.5. фізкультхвилинка. Хто там вже втомився, І наліво похилився, Треба нам негайно встати. Фізкультхвилинку розпочати.

Сонечко прокинулось, потянулось…В різні боки повернулось,

6

Page 7: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Потім весело всміхнулось,Кругом себе обернулось.Стали квіти оживати,Пташки пісеньки співати.Діти стали танцювати,Миле сонечко вітати.

Відпочивши дружно враз, Приступив до праці клас.

6. робота в групах. ( по фішках ділимося на групи)Самостійно ми працюєм,Помилок не буде факт.Ми уважно поміркуєм,Щоб вийшов добрий результат.

- Осінь хоче дізнатися, як ми розв’язуємо задачі, а ці задачі принесла вам Білочка .Прочитати задачу і на аркушах паперу малюєте , якщо це проста задача , або , якщо – складена задача.

1. Одного осіннього дня білка на ялинці знайшла спочатку 5 шишок, а потім ще 4 шишки. Скільки всього шишок знайшла білочка на цьому дереві ?

2. Білочка принесла до свого дупла гриби: 2 лисички та 3підберезники. Скільки грибів буде в неї ?

3. Перша білочка зібрала 5 грибочків, а друга білочка зібрала на 2 більше , ніж перша. Скільки грибочків зібрали обидві білочки ?

4. Білка в дуплі припасла на зиму 10 горішків, 5 горішків під час осіннього дощового дня вона з’їла. Скільки горішків залишилося в дуплі ?

Перевіримо результат. Порівняй свій малюнок з поданим.

Розв’яжемо третю задачу складанням виразу: (5 + 2)+ 5=12 (г.)

7

Page 8: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Діти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями, які вона вам пропонувала.

Осінь пропонує вам розв’язати задачу про овочі. Мама купила 10 кг капусти, а моркви – на 2 кг менше. Скільки кілограм овочів купила мама ?

А) короткий запис

– 10 кг.

- ? на 2 кг менше ? кг

Б) аналіз задачі.- Що відомо в задачі ?- Що потрібно знайти ?- Чи можемо одразу відповісти на головне запитання задачі?- Чому?- Яка це задача – проста чи складена ?- Складіть вираз для розв’язування задачі. (10 - 2)+ 10 = 18 ( кг)

7. геометричний матеріал- Яка фігура називається прямокутником ? ( с. 35. Чотирикутник, у якого всі кути прямі, називають прямокутником).Побудуйте прямокутник зі сторонами 4 см і 2 см. Знайти його периметр.Р= 4 см + 4 см + 2 см + 2 см =12 (см)

- Як визначити периметр фігури?8. Гра ,, Назви що було в середині фігури ?’’9. Гра ,,Хто кмітливий?’’ ( обчислити цікаві задачі з мультфільмів)IY. Узагальнення матеріалу.1. Гра ,,Хто швидше вирве морквинку для зайчика’’(хлопці чи дівчатка)а) 20 + 5 б) 25 +3 - 2 - 2 + 10 +10 - 3 - 6 (Відповідь :30) (Відповідь :30)- Діти скоро буде зима і тому ми повинні допомагати пташкам .- Що ми зробимо? (Повісимо годівнички)

8

Page 9: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Гра ,,Годівниця для пташок’’- Правильно розвісьте годівниці. Обчисліть приклад, відповідь якого записана на листочку.

Так , чому осінь приходила. Нагадайте мені. Чи виконали ми її прохання. Підведемо підсумок.Я зумів …Я навчився (лась) …2. Оцінювання учнів. Самоаналіз.- Що вдалося ? Що ні ?

Y. Підсумок.Дякуємо нашій гості – Осені.- А вам вона бажає, коли ви будете в полі чи в лузі. Будьте у добрих стосунках з природою. Бережімо ріки, бережімо води, Як матусю рідну бережім природу.

YI. Домашнє завдання.Інструктаж№ 282 – приклади 6 штук№ 283 – задача. Скласти вираз.14 – 3 – 4 =7 (т.) або 14 - (3+4)= 7 (т.)

9

(7+9)+53 (58+10)-7 74- (8+4) 31+ (9+8)

69 486261

,,Дерево рішень’’Я знаю …

Я вмію …

Цей урок навчив мене…

Page 10: myronivka-sv.edukit.kr.uamyronivka-sv.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок з... · Web viewДіти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями,

Література:

1. Ф.М. Рівклінд ,,Математика 2 клас’’. Харків. Видавничий дім ,,Освіта’’ 2012 рік, ст..50-51.

2. М.О. Володарська ,,Математика 2 клас’’ (за підручником Ф.М. Рівклінд) методичний посібник 2013 рік ,ст..79-80 Харків: Видавничий дім ,,Освіта’’ 2013 рік.

3. М.О. Володарська ,,Математика 2 клас’’. Орієнтоване календарне планування. Розробки всіх уроків курсу ст.. 120-126 / Харків: Видавничий дім ,,Освіта’’ 2013 рік.

4. Малюнки з Інтернету.

10