Upload
nurhisyam-jeepry
View
52
Download
7
Embed Size (px)
DESCRIPTION
q
Citation preview
Hari / TarikhKhamis / 15 April 2014
Masa8.20 9.40 Pagi ( 80 Minit)
Bidang Seni Halus
Unit pembelajaranCatan
Tajuk / TemaCatan / Alam semula jadi
Kandungan pelajaranCatanMencatan berdasarkan tema yang diberi
Objektif pembelajaranDi akhir pembelajaran, Murid dapat1.Mengaplikasi teknik basah atas basah dalam seni catan 2. Menghasilkan catan yang menarik berdasarkan tema yang diberi3. Menghasilkan catan dengan mengaplikasi teknik basah atas basah dan unsur seni yang lain
Pengetahuan sedia ada1. Murid pernah mewarna namun tidak mengaplikasi teknik basah atas basah dalam catan
PendekatanKonstruktivisme
NilaiTekun, Keyakinan
Bahan rujukan1. Buku sumber Guru PSV2. Rancangan Pelajaran Tahunan Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4
LangkahIsi kandunganAktivitiCatatan
Set induksi5 MinitMenunjukkan video penghasilan catan menggunakan teknik basah atas basah
Minta 2 murid menjawab teknik mencatan yang digunakan dalam videoTkp: Kecerdasan verbal-linguistikABM: Video penghasilan catan
Langkah 115 MinitMenerangkan konsep dalam catan-Definisi catan, jenis-jenis catan dan teknik catanMenunjukkan gambar contoh (catan bertemakan alam semula jadi)
Murid melihat dan menghayati contoh-contoh karya catan yang ditunjukkan oleh guru.
DBAE:Sejarah dan apresiasi seniABM:Contoh-contoh karya, slides show
Langkah 220 MinitPenggunaan alat,bahan dan teknik untuk penghasilan karyaDemonstrasi penghasilan catan dengan menggunakan teknik basah atas basahMengaplikasi teknik basah atas basah Guru beri Kertas lukisan, berus dan cat air
Murid melihat guru membuat demonstrasi cara menghasilkan catan menggunakan teknik basah atas basah
Kurikulum PSV Malaysia- Penghasilan seni visual- Seni halus
Kaedah penerangan dan demonstrasiABM: contoh karya
Langkah 335 MinitPenghasilan catan berdasarkan lakaran dan tema yang telah diberi
Persembahan hasil karya
Murid mengaplikasi teknik basah atas basah dalm penghasilan karya catan
Murid membuat karya. Perbincangan tentang elemen dan prinsip dalam catan mereka.
ABM: Contoh karya Kurikulum PSV Malaysia- Penghasilan seni visual- Seni halus
Kritikan karya (Deskripsi, analisis, interpretasi, pertimbangan)
Langkah 45 minitProses membuat penilaian dan kritikanCiri-ciri catan yang baik
Rumusan
Banding catan mereka dengan rakan yang lain Murid membuat apresiasi melalui kritikan Tajuk yang telah dipelajariDBAE: Estetika kritikan seniTKP: Kecerdasan Interpersonal