2
Proktis -M Plus Pomadë rektale me aplikatorë 30g Përbërja: Acid hialuronik,escin,acid glicerik,polidokanol,vazelinë e bardhë Acidi hialuronik: substancë që gjendet edhe në organizmin tonë,ka veti epitelizuese dhe rigjeneruese,rigjeneron mukozën analo-rektale, redukton enjtjen, shpejton shërimin,redukton gjakderdhjen dhe inflamacionin. Escin-a: është substancë me veprim lokal antiflogjistik dhe antiedematoz në kirurgjinë proktologjike. Polidakanol-i: vepron si anestetik lokal dhe pakëson kruarjen. Indikacionet: Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative te kanalit analo-rektal pas kirurgjisë proktologjike, Hemorroide të brendshme dhe të jashtme Proktitet,kriptitet,ragadat anale,fisurat,fistulat perianale etj Mënyra e përdorimit: Para përdorimit pastroni duart dhe regjionin anal. Fshini zonën anale me një peshqir të butë. Aplikoni pomadën dy herë në ditë, mëngjes dhe darkë, mundësisht pas defekimit. Për hemorroide të jashtme apliko yndyrën jashtë. Për aplikim të brendshëm, përdor aplikatorin. Nuk janë të njohura interaksione me produkte të tjera! Nuk njihen kundërindikacione! Nuk ka rrezik mbidozimi! Mbaje produktin larg dritës dhe nxehtësisë!

ARTRODAL AND PROKTIS Mitalmed.al/produktet/Proktis-M-Plus.pdfPolidakanol-i: vepron si anestetik lokal dhe pakëson kruarjen. Indikacionet: • Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative

  • Upload
    vandung

  • View
    220

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: ARTRODAL AND PROKTIS Mitalmed.al/produktet/Proktis-M-Plus.pdfPolidakanol-i: vepron si anestetik lokal dhe pakëson kruarjen. Indikacionet: • Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative

Proktis -M PlusPomadë rektale me aplikatorë 30g Përbërja:Acid hialuronik,escin,acid glicerik,polidokanol,vazelinë e bardhëAcidi hialuronik: substancë që gjendet edhe në organizmin tonë,ka veti epitelizuese dhe rigjeneruese,rigjeneron mukozën analo-rektale,redukton enjtjen, shpejton shërimin,redukton gjakderdhjen dhe inflamacionin.Escin-a: është substancë me veprim lokal antiflogjistik dhe antiedematoz në kirurgjinë proktologjike.Polidakanol-i: vepron si anestetik lokal dhe pakëson kruarjen. Indikacionet:• Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative te kanalit analo-rektal pas

kirurgjisë proktologjike,• Hemorroide të brendshme dhe të jashtme• Proktitet,kriptitet,ragadat anale,fisurat,fistulat perianale etj Mënyra e përdorimit:Para përdorimit pastroni duart dhe regjionin anal.Fshini zonën anale me një peshqir të butë.Aplikoni pomadën dy herë në ditë, mëngjes dhe darkë, mundësisht pas defekimit.Për hemorroide të jashtme apliko yndyrën jashtë.Për aplikim të brendshëm, përdor aplikatorin. Nuk janë të njohura interaksione me produkte të tjera!Nuk njihen kundërindikacione!Nuk ka rrezik mbidozimi!Mbaje produktin larg dritës dhe nxehtësisë!

Page 2: ARTRODAL AND PROKTIS Mitalmed.al/produktet/Proktis-M-Plus.pdfPolidakanol-i: vepron si anestetik lokal dhe pakëson kruarjen. Indikacionet: • Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative

Përbërja: acid hialuronik, centella asiatica, calendula, aloe vera, melaleuca, gliceride gjysëm sintetike.Acidi hialuronik: substancë që gjendet edhe në organizmin tonë,ka veti epitelizuese dhe rigjeneruese, rigjeneron mukozën analo-rektale, redukton enjtjen,shpejton shërimin, redukton gjakderdhjen dhe inflamacionin.Centella asiatica: ka veprim antibakterial dhe antiinflamatorCalendula: redukton inflamacionin, pakëson gjakderdhjen dhe qetëson indet e acaruaraAloe Vera: ndihmon në proçeset rigjenerueseMelaleuca: ka veprim antibakterial dhe antifungal Indikacionet:• Trajtim shoqërues në proçeset rigjenerative te kanalit analo-rektal pas

kirurgjisë proktologjike,• Hemorroide të brendshme dhe të jashtme• Proktitet, kriptitet, ragadat anale, fisurat, fistulat perianale etj Dozimi:1 supozitorë në ditëPara dhe pas përdorimit pastroni duart .Nëse shihet e nevojshme, Proktis-M supozitorë mund të përdoret për një kohë të gjatë. Nuk njihen kundërindikacione!Mbaje produktin larg dritës dhe nxehtësisë!

Proktis -M supozitorë

ITALMED DISTRIBUTION SHPK, RR.NIKO AVRAMI, PALLATI 3, TIRANE-ALBANIATel: 042370092 • Cel: 0698406405 • e-mail: [email protected]