9
Урок геометрії у 9 класі на тему:

8295 довжина кола та довжина дуги кола

  • Upload
    urvlan

  • View
    2.129

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

Урок геометрії 9 у класі

:натему

Page 2: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

:Підготувала

, учительматематики

спеціаліст вищої категорії

– Хижинецької СЗШ І ІІІ ступенів

Вінницького району

Вінницької області

ХолопкінаКатеринаВалентинівна

Урок № 20 Геометрія 9 клас дата_____Тема уроку: Довжина кола і дуги колаМета уроку: сформувати поняття довжини кола та довжини дуги кола, домогтися засвоєння формул для обчислення довжини кола та довжини дуги кола; сформувати вміння учнів застосовувати ці формули до розв’язування задач; формувати елементи інформаційної, життєтворчої компетентностей; активізувати пізнавальну діяльність учнів . Розвивати вміння міркувати, аналізувати, робити висновки; розвивати творчі здібності, логічне мислення та кругозір учнів. Виховувати активність, увагу, інтерес до нових знань і прагнень їх набувати. Тип уроку: урок формування знань та умінь учнівОбладнання та наочність: ППЗ «Бібліотека електронних наочностей» (Урок «Довжина кола»), презентація «Довжина кола і дуги кола», роздатковий матеріалХід уроку:І. Організація класу

ІІ. Перевірка домашнього завдання1) Перевірка завдання, заданого за підручником № 199(б – в)( Учні перевіряють виконання вправ за записами на дошці (слайд 3- 4))

2) Фронтальне опитування: (слайд 5)

Page 3: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

- Який многокутник називають правильним?- Який многокутник називають вписаним у коло?- Який многокутник називають описаним навколо кола?

- Сформулюйте теорему про вписане й описане кола правильного многокутника.ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Повторення навчального матеріалу (слайд 6)

- Який кут називається центральним?- Який кут називається вписаним?- Що означає вислів “ Кут спирається на дугу ”?- Як знайти міру центрального кута?- Сформулюйте теорему про вписаний кут.- Яку міру має вписаний кут, що спирається на діаметр? - Знайдіть градусну міру центрального кута, якщо відповідна йому дуга становить

, , кола.

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів (слайд 7)

Page 4: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

Девіз уроку: Природа говорить мовою математики, букви цієї мови: трикутники, кола…Г.ГалілейНедаремно італійський математик і фізик Галілео Галілей назвав буквою математики коло. Людей здавна цікавили круглі тіла. А скільки циліндричних, конічних, круглих тіл було в оточенні людей?! У ночі на небі вони бачили Місяць. Кинувши камінець у гладінь води, спостерігали хвилі у вигляді кіл. Давньогрецьний учений Фалес ще в VІ ст. до н. е. дав поняття кола та сформулював його властивість про те, що діаметр розбиває коло на дві рівні частини.Закономірно постає питання про довжину кола. Повідомлення теми і мети уроку

V. Вивчення нового матеріалуПлан вивчення теми (слайд 8):

1) - Означення довжини кола(слайди 9 – 10)- Теорема про відношення довжини кола до його діаметра (слайд 11)- Формула для обчислення довжини кола ( слайди 11, 12, 14)- Формула для обчислення довжини дуги кола (слайди 13, 14)

2) Історія числа π (Повідомлення учнів) (слайд 15)

Page 5: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

VІ. Засвоєння знань та вмінь учнів

1) Усні вправи (слайд 16 ) - Чому дорівнює довжина кола, радіус якого 3 см?- Чому дорівнює довжина кола, діаметр якого 5 см?- Знайдіть радіус кола, якщо його довжина дорівнює 12π см.- Знайдіть діаметр кола, якщо його довжина дорівнює π см.

2) Робота з підручником (слайд 17) №221, 225 – рівень А; №235 – рівень Б.

Page 6: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

Додаткові завдання:

VІІ. Підсумок уроку1) Закінчіть речення ( слайд 18):- Відомим для мене на уроці було … - Новим для мене на уроці було … .- Нові поняття, які вивчили … .- Найбільше запам'яталося …

2) Встановіть відповідність (Учні встановлюють відповідність між назвою формули , числа та формулою, значенням числа (слайд 19) та виконують самоперевірку (слайд 20))

Page 7: 8295 довжина кола та довжина дуги кола

Довжина кола

А. С =

Б.

Довжина дуги кола

В.

Довжина півкола

Г. С = 2

Д. 3,14

3) Оцінювання учнів

VІІІ. Домашнє завдання (слайд 21)Вивчити §7, п. 7.1; розв’язати №222,224, 227 – рівень А; № 237 – рівень Б; повторити тему «Площі фігур»