32
4 “в” сынып жетекшісі: Жунусбекова Нарайым

4 “в” сынып жетекшісі: Жунусбекова Нарайым

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Сабақтың тақырыбы:. " Үш таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілі ". 4 “в” сынып жетекшісі: Жунусбекова Нарайым. Сабақтың мақсаты. Білімділігі:. Дамытушылығы:. Тәрбиелігі:. - PowerPoint PPT Presentation

Citation preview

Page 1: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

4 “в” сынып жетекшісі:

Жунусбекова Нарайым

Page 2: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Сабақтың мақсаты

Білімділігі: Дамытушылығы: Тәрбиелігі:

Оқушыларға үш таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдерін үйрету, есептердің шығарылу тәсілдерін меңгерту, есептеу, білім, білік дағдыларын қалыптастыру.

Есеп, мысал, тапсырмаларды орындау арқылы математикалық тілде сөйлеуге және есте сақтау қабілеті мен логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Ұйымшылдыққа, тапқырлыққа, білімпаз болуға, отаншылдыққа тәрбиелеу.

Page 3: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың типі: Саяхат сабағы

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, есептеу, тексеру.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, ребус, кесте, слайд,

семантикалық карта.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

А) Оқу құралдарын түгендеу, сабаққа даярлығын тексру,

назарларын сабаққа аудару.

Ә) Психологиялық дайындық.

Әрбір адам? (туысың, досың, жұрағат)

Әрбір сабақ? (үйрену, ұғу, ұлағат)

Әрбір ісің? (тірлік, тірек, адамдық)

Әрбір сөзің? (шындық, бірлік, адалдық)

Page 4: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

ІІ. Алдағы іс-әрекетке дайындық. «Ребус»

, ,,,

К

КЕ ,,, ,

Шешуі:

Математика

Page 5: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Математика

Есеп

Арифметикалық амалдар

Сандар

Теңдеу

Өрнектер

Геометриялық фигуралар

Page 6: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

ІІ. Үй тапсырмасын

тексеру.

Page 7: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

“Бәйге” ойыны

1км/дің жартысы

нешеге тең?

1сағаттың үштен бір бөлігі нешеге

тең?

Паралель түзулер дегеніміз не?

Қашықтықты қалай табамыз?

1гектарда неше ар бар?

Жұмыс, орындалған

өнімнің санын қалай табамыз?

8 санының квадраты

нешеге тең?

Палетканың көмегімен

ауданды қалай табамыз?

Күн мен түн неге аяқталады?

10 20 30

30 40 50

20 60 40

Page 8: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

10 20 30 30 40 50 20 60 40

Қ А З А Қ С Т А Н

Нәтижесінде:

Page 9: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 10: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 11: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 12: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 13: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 14: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 15: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 16: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 17: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Биологтар Экологтар Сәулетшілер

І топ

ІІ топ

ІІІ топ

Page 18: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

ІІІ Жаңа сабақ.ІІІ Жаңа сабақ.ІІІ Жаңа сабақ.ІІІ Жаңа сабақ.ІІІ Жаңа сабақ.

І топ Биолог ІІ топ Эколог.4219 х 26 * 26 х 4219 60 х 523 * 670 х 5234200: 70 * 4200 х 2 5480: 2 * 5480 : 20

ІІ топ Сәулетші3700 х 540 * 540 х 36002800 х 38 * 28 х 21800

ІІІ Жаңа сабақ.

ІІІ Жаңа сабақ1. Тірек, білім дағдыларын қалыптастыру

Page 19: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

2 тапсырма: Үш таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін түсіндіру. Жаңа материалмен жұмыс.

9-ды аламын. Тексеремін: 134-ті 9-ға көбейтемін, 1206 шығады. Бұл 1072 – ге қарағанда үлкен, сондықтан бөліндінің мәнінде 9-дан кіші сан болу керек. 8 санын алып көремін. Тексеремін: 134 * 8 = 1072. Бөліндінің мәні 8-ге тең.

1072 1341072 0

-8

1072- ні 134-ке бөлу керек. Ол үшін 1072-ні 100-ге бөлемін, 10 шығады. 10 саны бөліндінің мәні бола алмайды, себебі разрядтағы ең үлкен бірлік – 9 саны.

Page 20: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

І топ ІІ топ ІІІ топ.

1206 : 734 = 1188 : 132 = 2528 : 316=1960 : 245 = 2097 : 233 = 1107 : 123 =

Page 21: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

3 тапсырма. Өрнектің мәнін табу.

І топ ІІ топ

(13968 – 9756) : 234 = 7791 : (10000-9629) =

ІІІ топ.15953 : 53 + 29080*18-490076=

Page 22: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Саяхат

Page 23: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

4 есеп. І топ. Биологтар. «Ақсу- Жабағылы» қорығына саяхат.

1 қайыңның жапырағы – 67 литр суды буландырады.1-ші сая жолдa – 19 қайың қанша литр суды буландырады?2 –ші сая жолда – 35қайың.

Шешуі:

Жауабы:

Page 24: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

5 есеп. ІІ топ. Экологтар. Каспиий теңізіне саяхат.

5 гр мұнай- судың 50 жерде жайылады.Мұнай дақтары – 10 жерді алып жатса Қанша мұнай өнімі су бетіне төгілді?

Шешуі:

Жауабы:

2ì2êì

Page 25: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

6 есеп. ІІІ. Топ Сәулетшілер. Астана қаласына саяхат.

А) Бәйтеректің диаметрі = 22м-ге теңДиаметрін см-мен және дм –мен өрнектеу.

Ә) Пирамиданың биіктігі 62мБәйтеректің биіктігі - ?, бірақ 350дм артық.Бәйтеректің биіктігі қанша метр?

Шешуі:

Жауабы:

Page 26: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Сергіту сәті.Орнымыздан тұрамыз,Кесіндіні құрамыз.Сәуле болып созылып,Түзу болып тұрамыз.Нүкте болып қаламыз.

Page 27: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

ІҮ. Математикалық диктант.

1. 160-ты 6 есе арттыр.

2. 680 мен 590 сандарының қосындысын тап.

3. 180-ді 3 есе кеміт

4. 670-ті 30-ға арттыр.

5. 800 бен 300-дің айырмасын 100 есе кеміт

Page 28: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Ү. Логикалық тапсырма 1. 16 қаз, 2 қойдың аяқтары нешеу?2. 1 қаз 1 аяқпен тұрғанда 5кг, ал екі аяқпен тұрғанда неше кг болады?3. Үлкейген сайын жеңіл болатын не? 4. Емен ағашында 8 алма 5 алмұрт өсіп тұр. Барлығы неше жеміс өсіп тұр?

Page 29: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

ҮІ. Семантикалық картамен жұмыс.

Page 30: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым
Page 31: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым

Ү. Сабақты қорытындылау

Біз бүгін нені үйрендік? Сендерге қай тапсырма ұнады?Саяхат сендерге ұнады ма? ҮІ. Үй тапсырмасы: №3 –тің қалғаны №7, 8 есеп. ҮІІ. Оқушыларды бағалау. Мадақтау.

Page 32: 4 “в” сынып жетекшісі:  Жунусбекова Нарайым