5
Мета:Навчальна:Узагальнити і систематизувати знання учнів про функції та їх властивості; сформувати знання учнів про спосіб задання функції формулою у = f(xта вміння працювати з формулою у = f(x). Розвивальна:розвивати розумову діяльність; Виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня. Обладнання:комп’ютери, картки із завданнями. Хід уроку. І. Організаційний момент. На цьому етапі уроку надати учням інформацію про: Орієнтовний план вивчення теми ’’ Квадратична функція’’; Кількість навчальних годин; Приблизний зміст матеріалу; Державні вимоги до знань та вмінь учнів; Термін проведення контрольної роботи. Слайд №1. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Експерти повідомляють про виконання письмового завдання членами груп. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Однією із змістових ліній курсу алгебри середньої школи є функціональна лінія. З деякими відомостями про функцію ми знайомилися в 7 та 8 класах. Але вивченого на досить для того, щоб розв’язувати деякі практичні задачі. Тому постає питання про повторення основних означень та властивостей функцій, а також вивчення інших властивостей. (Повідомлення теми та мети уроку). Слайд №2 – 3. ТЕМА: %:

алгебра 9 клас

  • Upload
    valia55

  • View
    2.549

  • Download
    4

Embed Size (px)

Citation preview

Мета:Навчальна:Узагальнити і систематизувати знання учнів про функції та

їх властивості;

сформувати знання учнів про спосіб задання функції

формулою у = f(xта вміння працювати з формулою

у = f(x).

Розвивальна:розвивати розумову діяльність;

Виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху

для кожного учня.

Обладнання:комп’ютери, картки із завданнями.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

На цьому етапі уроку надати учням інформацію про:

Орієнтовний план вивчення теми ’’ Квадратична функція’’;

Кількість навчальних годин;

Приблизний зміст матеріалу;

Державні вимоги до знань та вмінь учнів;

Термін проведення контрольної роботи.

Слайд №1.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Експерти повідомляють про виконання письмового завдання членами груп.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Однією із змістових ліній курсу алгебри середньої школи є функціональна лінія. З

деякими відомостями про функцію ми знайомилися в 7 та 8 класах. Але вивченого

на досить для того, щоб розв’язувати деякі практичні задачі. Тому постає питання

про повторення основних означень та властивостей функцій, а також вивчення

інших властивостей.

(Повідомлення теми та мети уроку).

Слайд №2 – 3.

ТЕМА:

%:

З історії функції – презентація учнів.

Слайд №4 – 11.

ІV. Систематизація та доповнення знань.

Робота біля дошки:

Встановити відповідність між графіком функції та формулою функції:

хf(x) = x2

х

х

х

y

y

y

y

y

f(x) =

f(x) = ;

f(x) = x.

Назвати область визначення кожної з даних функцій.

Так як матеріал уроку складається в основному з понять, відомих учням із 7 та 8

класів, то з метою раціонального використання часу, їм пропонується самостійно

опрацювати теоретичний матеріал поданий у вигляді конспекту.

(робота в групах)

По закінченні опрацювання теоретичного матеріалу, учні дають відповідь на

запитання, попередньо записані на дошці.

Дати означення числової функції;

Записати позначення функції;

Що таке х?;

Що таке y?;

Що називають областю визначення функції?;

Що таке область значення функції?;

Слайди №12 – 14.

(робота в групах)

Знайти область визначення функцій. Слайди №15 - 16;

Знайдіть область значень функцій.Слайд №17;

Способи задання функцій. Слайди №18;

Графік функції. Слайди №19;

Основні види елементарних функцій та їх графіки. Слайд №20;

Робота біля дошки:

Слайд №21.

Функцію задано формулою:

y =- f(x) = x2

Знайти:

f(1)f(- 3)

Знайтиx, якщо:

f(х) = 5 f(х) = 81.

Виконати письмово. Слайд №22.

Підказка. Слайд №23.

V.Підсумок уроку.

Слайд №24.

Оцінювання:

Учитель оцінює експертів, експерти оцінюють членів своїх груп.

VІ.Домашнєзавдання.

Конспект;

Завдання за рванями: Слайди №25 - 26.