Olympijský deň 24.05.2012

Olympijský deň

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Olympijský deň. 24.05.2012. Olympijský deň. Slávnostné otvorenie Olympijského dňa. Atletické súťaže. Skok do diaľky víťazi Adam Sipos Kristína Grambličková. Hod kriketovou loptičkou víťazi Michal Holčík Katarína Harabinová. Atletické súťaže. Beh na 60 m víťazi Samuel Tvrdý - PowerPoint PPT Presentation

Page 4: Olympijský deň

Atletické súťaže• Beh na 60 mvíťaziSamuel TvrdýTereza Vicianová• Beh na 800 mvíťazLadislav Nagy• Beh na 400 mvíťazBarbora Tallová• Štafety 4 x 100mkvarta

Literárna súťaž

Jedného pekného dňa spravili si deti športový deň. Dohodli sa, že budú súťažiť v rôznych disciplínach: atletika, futbal, florbal, ja gent.Malý Danko sa prihlásil na beh na 800m. Nikto mu nedával veľké šance, „Veď je taký malý!“ sťažovali sa spolužiaci. No Danko bol odhodlaný zvíťaziť. Postavil sa na štart a napol všetky svaly.Bum! Zaznel výstrel z pištole. Všetci sa rozbehli. Dano bol však posledný. Keď zbadal sklamané tváre svojich spolužiakov, uvedomil si, čo musí urobiť. Všetci sa na mňa spoliehajú, pomyslel si. Nahromadil všetky zvyšky síl a rozbehol sa. Cítil slzy v očiach od vetra. Postupne predbehol mladších žiakov. Už pred ním bol len jeden súper z vyššej triedy. Stupňujúci potlesk kamarátov mu akoby dodal silu. Natiahol sa vpred. Vyrovnal sa mu. Zbadal bielu pásku označujúci cieľ. Nikto to nečakal. Bolo to tesné, ale predsa vyhral. Všetci sa tešili z jeho víťazstva. „Nakoniec aj slabý môžu bodovať,“ povedala pani učiteľka.