10 Kup MNS: NK Nedelišće – NK Međimurje 1:0

12 MŽNL: NK Plitvica (G) – NK Nedelišće 0:1

16 Veterani (Rezultati / tablica / raspored)

17 Limači (Rezultati / tablica / raspored)

18 Pioniri (Rezultati / tablica / raspored)

19 Juniori (Rezultati / tablica / raspored)

Page 3: Informativni magazin 4

3

MŽNL: NK Nedelišće – NK Polet 1:0

Zimska stanka od 14 tjedana je završila i došao je red na 18. kolo Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin. U jesenskom dijelu Nedelišće je u Svetom Martinu na Muri svladalo Polet s 3:1 i protivnik je u ovoj utakmici došao po bolji rezultat. Pred oko 400 gledatelja odigrana je dinamična utakmica u kojoj je Nedelišće tek pri kraju susreta upisalo pobjedu.

Iako nije imao problema s kartoniranim igračima, Damir Maretić nije mogao računati na Danijela Jageca i Ivana Egrija, što se osjetilo u igri veznog reda. Gosti pak su se pod vodstvom Tine Špilaka očito okrenuli taktici da cilj opravdava sredstvo, te umalo i uspjeli u tome. Prije samog početka utakmice minutom šutnje odana je počast dugogodišnjem nogometašu Nedelišća, tj. tadašnjeg Borca Josipu Žnidariću - Čidi koji je nakon duge i teške bolesti preminuo u 72. godini života. Odmah na početku Polet je stigao gotovo do šesnaesterca, no loptu uzima Filip Topolnjak koji u nastavku akcije šalje loptu do Gorana Međumurca koji bježi protivničkoj obrani i dolazi sam pred Luku Fodora, ali odlučuje se za asistenciju Nini Vizingeru koji zatim iz neposredne blizine praktički praznih vrata pogađa prečku.

Nakon toga nismo mogli vidjeti puno od igre i uz puno nervoze je prvo poluvrijeme privedeno kraju. Glavni sudac Božidar Kolarić podijelio je čak četiri žuta kartona u posljednjih 25 minuta, iz gostujućih redova Vedranu Paleru i Mariju Turku u 21. i 39. minuti, a u našoj momčadi je zbog dva žuta kartona isključenje zaradio Međumurac nakon prekršaja u 22. i 45. minuti. Nedelišće je tokom cijelog poluvremena imalo inicijativu na terenu, s nekoliko udaraca izvana, ali bez ozbiljnije prijetnje za vratara Poleta, na drugoj strani ni Sebastijan Trstenjak nije imao previše posla, tek 1-2 neugodne situacije pred vratima. I na odmor se odlazi neriješenim rezultatom - bez pogodaka 0:0.

U nastavku utakmice ista priča, Nedelišće s više želje za pobjedom, a ionako nepotrebno stvorene tenzije su nestale. Naša momčad u prvom dijelu je teško dolazila do prilika za pogodak, a bez isključenog Međumurca to je bilo još izraženije u drugih 45 minuta. Usprkos tome njegov izostanak nije se previše osjetio, iako je bilo puno teže ući u gostujući šesnaesterac. Izvana su pokušavali Dejan Slunjski i Matija Pintarić, ali neprecizno, slično kao i Jurica Vručina u prvom poluvremenu. Sav trud došao je na naplatu u 78. minuti, Danijel Mesarić je ubacio s lijeve strane, a u gol je loptu pospremio Boris Kosir. Osim Slunjskog koji je odigrao cijelu utakmicu, službeni debi upisao je i Rudi Žganec koji je u igru ušao u 90. minuti.

Nakon ostvarene pobjede pred punim tribinama druženje je u pozitivnom duhu nastavljeno u obližnjem Sportskom parku Trate (kod teniskih terena) uz živu glazbu. S nova tri boda Nedelišće je učvrstilo vodeću poziciju na tablici.

Page 4: Informativni magazin 4

4

NK Nedelišće – NK Polet 1:0 (0:0)

Igralište: SRC Trate. Gledatelja: 400.

Suci: Kolarić, Horvat, Šupljika

Strijelci: 1:0 Kosir 78'

NK Nedelišće: Trstenjak, N. Pintarić , Vručina, M. Pintarić (od 83. T. Pintarić), Mesarić, Topolnjak (od 90. Žganec), Slunjski, Međumurac , Marčec (od 57. Varga), Vizinger, Kosir

Page 5: Informativni magazin 4

5

MŽNL: NK Pušćine – NK Nedelišće 1:1

U 19. kolu je po ugodnom vremenu odigran općinski derbi Pušćina i Nedelišća kojemu je prisustvovalo oko 500 gledatelja. Damir Maretić ni ovog puta nije imao na raspolaganju sve prvotimce, zbog kartona koje su zaradili protiv Poleta nedostajali su Goran Međumurac i Nino Pintarić.

U borbenoj utakmici vidjeli smo mnogo prilika na obje strane, u prvom poluvremenu momčadi su bile izjednačene na terenu, a domaćin je stvarao nešto konkretnije šanse za pogodak. Zbog povlačenja protivničkog igrača za dres u 25. minuti je žuti karton zaradio Danijel Mesarić. Samo pet minuta kasnije za domaću momčad dosuđen je slobodni udarac na 20-tak metara od gola, snažno je pucao Kristijan Ribić i zabio za 1:0, Sebastijan Trstenjak ostao je prekratak, bilo je to neobranjivo.

Pušćine se u nastavku utakmice branilo i pokušavalo tek nakon polukontri, ali nisu ozbiljnije zaprijetili našoj obrani. S druge strane, Nedelišće je dominiralo, konstantno u napadu stvaralo prilike i domaća obrana bila je u velikim problemima. Na "streljani" je bio vratar Dejan Kolar, redom su pokušavali Filip Topolnjak (malo preko gola), Mesarić i Dejan Slunjski (obje lopte tik uz stativu). Nekoliko puta se u prilici pred golom našao i Ivan Egri, ali bez realizacije. Pogodak za izjednačenje napokon je postignut u 75. minuti, dobro se snašao Nino Vizinger i zabio za 1:1.

Nekoliko prilika imao je i Jurica Vručina koji je ušao u 69. minuti i imao ofenzivnu ulogu, ali iz neposredne blizine nije pogodio. U 86. minuti sudac Nikola Jelić zažmirio je na prekršaj nad Vizingerom, a da bi zaustavio akciju domaće momčadi intervenirao je Danijel Jagec prekršajem za koji je dobio žuti karton. Susret je završio rezultatom 1:1 kojim je domaćin ostvario zacrtano, dok Nedelišće može žaliti za brojnim prilikama. Nakon utakmice druženje je nastavljeno u prostorijama kluba gdje je domaćin za igrače i navijače pripremio besplatan grah.

NK Pušćine – NK Nedelišće 1:1 (1:0)

Igralište: NK Pušćine. Gledatelja: 500

Suci: Jelić, Kapeš, Rohtek

Strijelci: 1:0 Ribić 30', 1:1 Vizinger 75'

NK Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić, Mesarić , Varga, Jagec , Slunjski, Topolnjak, Vizinger , Egri (od 69. Vručina), Kosir, Marčec (od 58. T. Pintarić)

Page 6: Informativni magazin 4

6

MŽNL: NK Nedelišće – NK Naprijed 4:0

U 20. kolu Nedelišće je nastavilo niz utakmica bez poraza, susretu protiv Naprijeda odigranom po sunčanom vremenu prisustvovalo je oko 300 gledatelja. Damir Maretić zbog žutih kartona nije mogao računati na Ivana Egrija, a trener gostiju Dušan Podgorelec iz istog razloga na čak trojicu važnih igrača.

Prvo poluvrijeme bilo je zanimljivo, ali bez golova kao i u jesenskoj utakmici odigranoj u Cirkovljanu. Od važnijih događaja istaknut ćemo zasluženi žuti karton Jurice Vručine već u 4. minuti zbog preoštrog starta, zatim ozljedu Nine Vizingera koji je igru morao napustiti već u 8. minuti kad ga je na terenu zamijenio Manuel Marčec. No, nije Vručina obavljao samo obrambene zadatke, u razmaku od 20-tak minuta opravdano su mu poništena čak tri pogotka - prvi zbog

Page 7: Informativni magazin 4

7

prekršaja u napadu, a druga dva zbog zaleđa. Krajem poluvremena ozlijedio se vratar gostiju Saša Mihoci, ali izdržao je svih 90 minuta.

U nastavku utakmice preslika one utakmice u jesenskom dijelu, naša momčad opet je "uraganski" započela drugo poluvrijeme i već u ranoj fazi osigurala pobjedu. Otpor Naprijeda slomljen je već u 47. minuti, pogodak za 1:0 postigao je Boris Kosir. Samo tri minute kasnije slobodni udarac je izveo Danijel Jagec, a u šesnaestercu se najbolje snašao Vručina koji glavom pogađa za 2:0. Na ovaj pogodak bilo je prigovora od strane gostiju jer je bio na rubu zaleđa, no bilo bi stvarno previše da su jednom igraču poništena četiri pogotka na jednoj utakmici. U 59. minuti u kaznenom prostoru je srušen Kosir i glavni sudac Željko Turk pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Jagec koji loptu šalje tik uz desnu stativu što je neobranjivo za Mihocija.

Jagec se po drugi put u strijelce upisuje u 67. minuti, na samom lijevom kutu šesnaesterca dosuđen je slobodni udarac, Jagec ubacuje, lopta nikoga ne dira i odlazi u suprotni kut za konačnih 4:0. Odlično zvuči i podatak da je Maretić dao priliku i onim najmlađima, tako su u drugom poluvremenu zaigrala čak četvorica igrača s 18 ili manje godina. Svoje prve seniorske minute upisao je 16-godišnji Fran Vibovec koji je u igru ušao u 77. minuti.

NK Nedelišće - NK Naprijed 4:0 (0:0)

Igralište: SRC Trate. Gledatelja: 240.

Suci: Turk, Sukanec, Martan

Strijelci: 1:0 Kosir 47', 2:0 Vručina 50', 3:0 Jagec 59', 4:0 Jagec 67'

NK Nedelišće: Trstenjak, N. Pintarić, M. Pintarić (od 66. T. Pintarić), Mesarić , Vručina , Topolnjak, Jagec , Slunjski (od 74. Žganec), Vizinger (od 8. Marčec), Međumurac (od 77. Vibovec), Kosir

Page 8: Informativni magazin 4

8

Page 9: Informativni magazin 4

9

MŽNL: NK Novi Marof – NK Nedelišće 2:0

Brojni vjerni navijači Nedelišća uputili su se u Novi Marof da bi tamo vidjeli jedno veliko ništa. Bila je vrlo blijeda predstava naših nogometaša samo tri dana prije četvrtfinalne kup utakmice s Međimurjem. Utakmica 21. kola je po vjetrovitom vremenu odigrana pred oko 150 gledatelja koji nisu mogli uživati u nogometu, a prilike se mogu nabrojati na prste jedne ruke.

U našim redovima nedostajala su čak trojica prvotimaca - Jurica Vručina zbog tri žuta kartona, Sebastijan Trstenjak zbog bolesti, a Nino Vizinger zbog ozljede zadobivene u susretu protiv Naprijeda. Damir Maretić tako je na raspolaganju imao tek 15 igrača koji su prema viđenom u utakmicu ušli s dozom rezerve ne bi li se što bolje spremili za srijedu. U prvom poluvremenu vidjeli smo dva udarca na domaći gol, nakon izigrane akcije Goran Međumurac je pokušao s oko 17 metara, dok je dalekometnim udarcem potpomognutim vjetrom zaprijetio i Nino Pintarić, ali pored stative.

Marofčanima je opravdano poništen jedan pogodak zbog igranja rukom, međutim u 63. minuti je Igor Martan na isti način u šesnaestercu primirio loptu i poslao je u mrežu Darija Novaka, ovog puta suci se nisu oglasili i domaćin je poveo 1:0. Već u 69. minuti Ivan Horvat je strijelac za 2:0 i to je bio konačni rezultat.

NK Novi Marof - NK Nedelišće 2:0 (0:0)

Igralište: Športski park. Gledatelja: 150.

Suci: Juras, Čurila, Felker

Strijelci: 1:0 Martan 63', 2:0 Horvat 69'

NK Nedelišće: Novak, N. Pintarić, M. Pintarić, Mesarić, T. Pintarić (od 49. Varga), Jagec, Slunjski, Topolnjak, Egri (od 59. Marčec), Međumurac, Kosir

Damir Maretić smijenjen!

Nakon slabih i blijedih predstava na početku proljetnog dijela prvenstva sve je kulminiralo neugodnim porazom u Novom Marofu kod tek 15-oplasirane momčadi Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin i uprava kluba na čelu s predsjednikom Ivicom Mihalićem donijela je odluku o smjeni trenera Damira Maretića koji je u Nedelišće stigao u srpnju 2014. godine.

Momčad će do daljnjeg voditi Goran Međumurac koji je tu funkciju obavljao do Maretićevog dolaska. Maretiću želimo puno sreće i uspjeha u nastavku trenerske karijere.

Page 10: Informativni magazin 4

10

Kup MNS: NK Nedelišće – NK Međimurje 1:0

Favorizirani gosti (bez primljenog pogotka u proljetnom dijelu sezone 3. HNL - Istok) su u susret kojemu je prisustvovalo oko 350 gledatelja ušli mnogo angažiranije i obrana Nedelišća imala je puno posla u prvih 45 minuta. Problemi za našu momčad započeli su već u 15. minuti kad je očito još uvijek nespreman Nino Vizinger zbog ozljede izašao iz igre, umjesto njega ušao je Danijel Jagec. Međimurje je dominiralo i stvorilo velik broj prilika, najveću je imao Leonard Vuk, ali bez realizacije, tu se iskazao i vratar Sebastijan Trstenjak. Na vrata Deana Šafarića najopasnije je zaprijetio Goran Međumurac, ali snažan udarac odlazi preko gola.

Krajem prvog poluvremena Dejan Slunjski lijepo upošljava Međumurca koji pod prekršajem Matije Kristića pada u šesnaestercu, ali glavni sudac Matija Horvat samo odmahuje rukom i igra se nastavlja. Tako je prvi dio završen bez pogodaka, u gostujućoj momčadi još vrijedi izdvojiti sjajnog Marka Marciuša koji je svojom brzinom i tehnikom izluđivao naše igrače. U nastavku utakmice nova dvojbena odluka glavnog suca, Jurica Vručina u igru je ušao u 46. minuti, a samo nekoliko minuta kasnije zaradio je žuti karton, a do kontakta s protivničkim igračem jedva da je došlo.

Kao da je ukleto 2. poluvrijeme za naše protivnike, i Međimurje je polako gubilo snagu, a Nedelišće je preuzimalo laganu inicijativu na terenu. U 53. minuti Jagec pokušava iz slobodnog udarca, ali bio je to lak plijen za Šafarića. Trude se i gosti, ali udarac Marija Šarića u 62. minuti odlazi preko gola. Zatim u 66. minuti još jedna sporna situacija, Boris Kosir je u napadu i biva rušen u šesnaestercu, Horvat ni ovog puta ne pomišlja na prekršaj, a kamoli kazneni udarac. Nakon toga dolazi 75. minuta, Manuel Marčec prima loptu i ulazi u kazneni prostor i nakon duela s protivničkim igračem pada, a sudac napokon pokazuje na bijelu točku.

Loptu u ruke uzima Jagec i rutinski postiže pogodak za 1:0 za opće oduševljenje svih prisutnih na stadionu. U posljednjih 15 minuta gosti su pokušavali izjednačiti, trener Mario Kovačević napravio je izmjene, ali nije bilo učinka, izgledalo je to bezidejno. Naša momčad se povukla i branila povoljan rezultat u čemu je na kraju i uspjela, izdvojiti još možemo direktan crveni karton Josipu Domagoju Hraniloviću u 87. minuti nakon grubog prekršaja nad Jagecom. Nakon isteka treće minute nadoknade Horvat je svirao kraj i Nedelišće je prošlo u polufinale Kupa Međimurja, gdje nas očekuje Međimurec koji je s 5:1 svladao Trnavu.

Page 11: Informativni magazin 4

11

NK Nedelišće - NK Međimurje 1:0 (0:0)

Igralište: SRC Trate. Gledatelja: 350.

Suci: Horvat, Fodor, Šupljika

Strijelci: 1:0 Jagec 75' – 11 m

NK Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (od 46. Vručina ), N. Pintarić, Kosir, Marčec, Topolnjak, Varga, Vizinger (od 16. Jagec ; od 90. T. Pintarić), Slunjski, Mesarić, Međumurac (od 90. Numanović)

Page 12: Informativni magazin 4

12

MŽNL: NK Plitvica (G) – NK Nedelišće 0:1

Četiri dana nakon naporne i iscrpljujuće utakmice protiv Međimurja i važne pobjede, nogometaši Nedelišća su na sam blagdan Uskrsa u 22. kolu Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin gostovali u Gojancu. Tamo je pred oko 150 gledatelja po vjetrovitom vremenu i s povremenom kišom odigrana utakmica protiv Plitvice koja je nanizala pet uzastopnih pobjeda na domaćem terenu.

Već po običaju, protivnik je bio taj koji je u izjednačenoj utakmici držao inicijativu na terenu u prvom poluvremenu i uspio stvoriti nekoliko prilika za pogodak. Na drugoj strani, većinu akcija koje je trebao dovršiti Goran Međumurac prekinuo je pomoćni sudac označivanjem zaleđa. Izvana je svoj udarac iskušao Filip Topolnjak, ali lopta odlazi preko gola, najbliže pogotku za Nedelišće bio je Matija Pintarić u zadnjoj minuti prvog dijela susreta kad je pogodio vratnicu. Na njegovu odbijenu loptu zatim je natrčao Boris Kosir i pospremio je u mrežu, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa.

Zbog ozljede igru je u 22. minuti napustio Danijel Jagec, a umjesto njega ušao je Ivan Egri. Na početku drugog poluvremena Kosir je nastavio gdje je stao na kraju prvog, u razmaku od nekoliko minuta našao se u dvije prilike za pogodak. Posebno treba izdvojiti onu prvu kad je pucao tik pod prečku, no domaći vratar Marin Kos teškim naporom izbacuje loptu u korner. Dominacija naše momčadi se nastavila u narednim minutama i sve dolazi na naplatu u 55. minuti kad Međumurac s oko 20 metara od gola iz slobodnog udarca postiže pogodak prizemnom loptom u desni vratarev kut.

Nakon toga igrači Plitvice pokušavaju doći do izjednačenja, ali ne uspijevaju u tom naumu. Kako do kraja utakmice ni naša momčad nije realizirala nijednu šansu konačni rezultat bio je 0:1 i time je prekinut niz pobjeda domaće momčadi. Jedini žuti karton na utakmici zaradio je Nino Pintarić već u 14. minuti nakon nepotrebnog napucavanja lopte u prekidu igre, što nema utjecaja na sljedeću utakmicu. U sljedećem kolu Nedelišće gostuje u Prelogu kod 6-oplasirane Mladosti Komet.

NK Plitvica - NK Nedelišće 0:1 (0:0)

Igralište: NK Plitvica, Gojanec. Gledatelja: 150.

Suci: Jelić, Šambar, Šmrček

Strijelci: 0:1 Međumurac 55'

NK Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić, N. Pintarić , Kosir, Jagec (od 22. Egri, od 90. Vibovec), Marčec (od 82. T. Pintarić), Topolnjak, Varga, Slunjski, Mesarić, Međumurac

Page 13: Informativni magazin 4