of 29/29
BEÜ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANI DEĞİŞİM PROGRAMLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ Tel: +90(372) 257 4010 x 1639 Faks: +90(372) 257 6215 [email protected]

ERASMUS YERLEŞTİRME (STAJ) HAREKETLİLİĞİ

  • View
    39

  • Download
    0

Embed Size (px)

DESCRIPTION

BEÜ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANI DEĞİŞİM PROGRAMLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ Tel: +90(372) 257 4010 x 1639 Faks: +90(372) 257 6215 [email protected] Yerleştirme Nedir? - PowerPoint PPT Presentation

Text of ERASMUS YERLEŞTİRME (STAJ) HAREKETLİLİĞİ

ERASMUS YERLETRME (STAJ) HAREKETLL

BE RENC VE RETM ELEMANI DEM PROGRAMLARI KOORDNATRL

Tel: +90(372) 257 4010 x 1639Faks: +90(372) 257 [email protected] YERLETRME (STAJ) HAREKETLLYerletirme Nedir?Yerletirme bir yararlancnn Programa katlan baka bir lkedeki bir letme veya Organizasyon bnyesinde mesleki eitim alma ve/veya alma deneyimi kazanma srecidir.

Yerletirmeye Ev Sahiplii YAPACAK KURULULAR?

letmelerEitim ve Aratrma Merkezlerizel ve Kamuya ait her trl Kurum ve Kurulu

Yerletirmeye Ev sahiplii YAPMAYACAK KURULULAR?

AB Programlarn yrten Kurulular

Misafir olunan lkedeki Ulusal Diplomatik Kurulular

YERLETRME SRELERLisans, Yksek lisans ve Doktora rencileri iin Yerletirme

En az 3 Ay En fazla 12 Ayn Lisans rencileri iin Yerletirme

En az 2 AyEn fazla 12 Ay Bir renci, Erasmus Staj Hareketlilii Faaliyetinden Yksekrenim hayat boyunca YALNIZ 1 DEFA Faydalanma hakkna sahiptir.BAVURU N ARANAN ASGAR ARTLARn lisans, Lisans, Yksek lisans, Doktora Programndan birine TAM ZAMANLI Kaytl olmakn Lisans ve Lisans rencileri iin Kmlatif Akademik Not Ortalamas en az 2.2(4.0 zerinden) yada 70 (100 zerinden ) olmalBAVURU N ARANAN ASGAR ARTLARYksek Lisans ve Doktora rencileri iin Kmlatif Akademik Not Ortalamas en az 2.5 (4.0 zerinden) ya da 75 (100 zerinden) olmalBAVURU N ARANAN ASGAR ARTLARPasaport Harc Muaf Belgesi;

Lisans rencilerine, renci leri Daire Bakanlndan

Lisansst rencilerine, bal Bulunduklar Enstitlerinden verilecektir.

Pasaport Harc Muaf Belgesi;Gidilecek lkenin VZE BAVURULARINI renin ve sizin sorumluluunuzda olan Belgeleri hazrlaynYAPILACAKLARZiraat Bankasnn Herhangi Bir ubesinden VADESZ AVRO Hesabnn almas

Hesap Czdannn Bir Fotokopisinin Deiim Programlar Koordinatrlne braklmasYAPILACAKLARAdnza dzenlenmi ve LGL MAKAMA-KONSOLOSLUK ngilizce olarak yazlm Erasmus Statnz ve Hak Kazandnz Hibeyi belirten Bir Mektup Size Deiim Koordinatrl tarafndan verilecektir. YAPILACAKLARSeyahat/Salk Sigortanz Yurt Dnda bulunacanz dnemi kapsayacak ekilde yaptrnz. Bu Sigorta hem ou niversitelerin Erasmus Bavurusunda hem de Vize Bavurusunda istenmektedir.YAPILACAKLAR renci VZESN ALDIKTAN hemen sonra Deiim Programlar Koordinatrlne BLG verir. Bu Bilgiye gre RENC yurt dna kmadan nce Hibelerinin %80ni vermi olduklar AVRO hesaplarna aktarlr.YAPILACAKLAR Gitmeden nce Gerekli BelgelerNiyet Mektubu

Training Agreement and Quality Commitment (3 Adet) (Staj Anlamas ve Kalite Taahd)

renci Staj Hareketlilik Szlemesi

Niyet Mektubu-1

Niyet Mektubu-2

Training Agreement and Quality Commitment-1

renci Staj Hareketlilii SZLEME

STAJ HBE ORANLARIDnte Getirilecek Belgeler Katlm Sertifikas-Orijinal, mzal ve Mhrl,Pasaport Giri k tarihlerinizi gsteren ksmn Fotokopisi,Dnte doldurulacak olan renci Staj Nihai Rapor Formu,(Deiim programlar koordinatrlnde doldurulacak)

Z.K.. Erasmus Staj Hareketlilii RENC STAJ HAREKETLLSeyahat ve Vize creti Hari*

lkelerki Aylk Hibe ()*lave Hafta Miktar ()*Aylk Hibe Miktar()

Avusturya79892463

Belika74385429

Bulgaristan49657300

Gney Kbrs Rum Kesimi62875382

ek Cumhuriyeti69885420

Almanya71287425

Danimarka1,023125596

Estonya60372365

spanya761 87438

Finlandiya920110515

Fransa883105497

ngiltere953115540

Yunanistan67882407

Macaristan67081403

rlanda935112523

talya83697480

Litvanya53362326

Lksemburg74385429

Letonya60372365

Malta60372365

Hollanda80593468

Polonya67181403

Portekiz65679395

Romanya51860322

sve876104493

Slovenya64377386

Slovak Cumhuriyeti61874373

*Faaliyet sresinin 12 haftaya kadar olmas durumunda (12 hafta dahil), renciye gerekleen yurtd seyahati bedelinin (balantl ve aktarmal seyahatler dahil) %75i denir. (3 ay, 12 haftaya eit deildir; 12 haftann almas halinde 3. aya girildii hesaplanmaktadr. )