5
Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa Оbrazovno-vaspitni ishod Objasni značaj jezika kao sredstva komunikacije i da se snalazi u jezičkoj okolini. Ishodi učenja Razlikuje zvukove koji se mogu zapisati od onih zvukova koji se ne mogu zapisati„U centru grada“ Оblici rada Frontalni i individualni Меtode rada Tekst,verbalna Nastavna sredstva Čigra sveska, priručnik ТОК ЧАСА I-korak Čitam tekst iz Priručnika i razgovor o njemu(gdje živi Maja,na kom spratu,u kojoj ulici,šta je budi…) II-korak Otvaraju Udzbenik posmatraju ilustracije,opisuju ih. III-korak Uočavaju ko sve sa slike proizvodi zvukove i imitiraju te zvukove 2.ČAS I-korak Ponavljamo tekst iz Priručnika II-korak Crtamo na table raskrsnicu ucrtavaju auta koj se njom kreću,a zatim imitiraju njihov zvuk(kako se cuje auto,kamion,motor,kako se čuje kad koci auto,kako se čuje pištaljka ) III-korak Rad na listiću za razvoj motorike Осврт на реализацију

Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa

  • Upload
    others

  • View
    13

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa

Priprema za čas

Оdjeljenje I-1

Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski

Čas 2 časa

Оbrazovno-vaspitni ishod Objasni značaj jezika kao sredstva komunikacije i da se snalazi u jezičkoj okolini.

Ishodi učenja Razlikuje zvukove koji se mogu zapisati od onih zvukova koji se ne

mogu zapisati„U centru grada“

Оblici rada Frontalni i individualni

Меtode rada Tekst,verbalna

Nastavna sredstva Čigra sveska, priručnik

ТОК ЧАСА

I-korak

Čitam tekst iz Priručnika i razgovor o njemu(gdje živi Maja,na kom spratu,u kojoj ulici,šta je budi…)

II-korak

Otvaraju Udzbenik posmatraju ilustracije,opisuju ih.

III-korak

Uočavaju ko sve sa slike proizvodi zvukove i imitiraju te zvukove

2.ČAS

I-korak

Ponavljamo tekst iz Priručnika

II-korak

Crtamo na table raskrsnicu ucrtavaju auta koj se njom kreću,a zatim imitiraju njihov zvuk(kako se cuje

auto,kamion,motor,kako se čuje kad koci auto,kako se čuje pištaljka )

III-korak

Rad na listiću za razvoj motorike

Осврт на реализацију

Page 2: Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa

Priprema za čas

Оdjeljenje I-1

Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski

Čas 2 časa

Оbrazovno-vaspitni ishod Prepoznaje i doživljava melodičnost pjesme prilikom slušanja interpretativnog čitanja (nastavnik, zvučna čitanka) Tokom slušanja demonstrira asocijativne sposobnosti

Ishodi učenja Poetski tekst: Strašan lav D.Radović Kako to može str. 32 i 33

Оblici rada Frontalni i individualni

Меtode rada Tekst,verbalna

Nastavna sredstva Udzbenik,sveska,nastavni listić

ТОК ЧАСА

I-korak

Čitam neumjetnički tekst “Lav”-Razgovaramo o njemu

II-korak

Čitam pjesmicu iz udzbenika .Razgovor o pjesmi (šta im se svidja,ko crta lava,kakav je taj lav,šta se desilo

sa njim,zašto je imao tri noge,uva, oka.Šta je sve pojeo.

III-korak

Otvaraju udzbenik posmatraju ilustraciju,rade prvi zadatak

IV-korak

Ponavljamo pjesmu radi upamćivanja.

V-korak

Lijepe pjesmicu i bojaju listić

2.čas

I-korak

Ponavljamo pjesmicu.Racituju je samostalno.

II-korak

Rade prvi i drugi zadatak u udzbeniku .Uočavaju kakva je ilustracija kad je lav strašan ,a zatim crtaju

Sami lava

III-korak

Rade na listiću-Pronađi razlike

Осврт на реализацију

Page 3: Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa

СТРАШАН ЛАВ -Душан Радовић

Био једном један лав.. Не питајте шта је јео

Какав лав ? Тај је јео шта је хтео

Страшан лав, -трамвај цео

нарогушен и љут сав.? и облака један део!

Страшно,страшно! Страшно, страшно!

Ишао је на три ноге, Зуби оштри,поглед зао,

гледао је на три ока он за милост није знао.

слушао на три ува. Страшно, страшно!

Страшно, страшно! Док га Брано једног дана

Није гумом избрисао.

Страшно,страшно!

Page 4: Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa
Page 5: Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · Priprema za čas Оdjeljenje I-1 Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski Čas 2 časa